ח"כ סעדי דורש להעמיד לדין את גופשטיין

הטור שפירסם בנצי גופשטיין בקוקר ממשיך לעורר סערה: ח"כ ערבי מהרשימה המשותפת פנה ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה להעמיד לדין את יו"ר ארגון להבה בשל הטור שפירסם. {בעקבות הטור ב'קוקר'}

ח"כ אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת) פנה היום בשם הרשימה המשותפת ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להורות על חקירה נגד יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין, לאחר שפרסם טור באתר "קוקר" תחת הכותרת "למגר את הערפדים" ובו הגדיר את הכנסיה הנוצרית כאויב הקטלני של העם היהודי מזה מאות בשנים, וכמו כן הוא כינה את הנוצרים כערפדים ומוצצי דם, ודרש לפעול בכדי לסלקם מהמדינה.

עוד טען ח"כ סעדי כי "דבריו כפי שהובאו באתר "קוקר" מהווים עבירה פלילית לפי חוק העונשין המחייב מאסר של חמש שנים לכל "המפרסם קריאה לעשיית מעשה אלימות או טרור, או דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה אלימות או טרור… אם בדברים והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה אלימות או טרור".

סעדי מביא עוד דוגמאות לכך שגופשטיין הסית נגד נוצרים ומוסלמים לטענתו, ומסיים את מכתבו בדרישה הבאה: "הנני מבקש מהיועמ"ש להנחות את הגורמים הרלוונטיים במשרדו לפתוח בחקירה פלילית נגד גופשטיין  בחשד לביצוע עבירות של הסתה לאלימות, טרור וגזענות ולמצות את הדין אתו".

מוקדם יותר דווח בקוקר כי גם המרכז הרפורמי לדת ומדינה והמטה למאבק בגזענות בישראל פנו למשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, שאמון על אישור פתיחה בחקירה של עבירות ביטוי, ולראש תחום החקירות ביחידת הסייבר במשטרה בבקשה לפתוח בחקירה בנושא. בפניית הארגונים נכתב כי דבריו של גופשטיין במאמר "מהווים עבירה על החוק הקובע כי פרסום שיש בו כדי לפגוע פגיעה גסה באמונתם של ברגשותיהם הדתיים של אחרים מהווה פגיעה אסורה ברגשי דת".

עוד נכתב כי "הקריאה לסילוק הנוצרים מישראל פירושה קריאה לעשיית מעשי אלימות נגדם ועל כן מהווה עבירת הסתה לאלימות". בפנייה הודגש כי הדברים לא נכתבו "בחלל ריק אלא על רקע מעשי אלימות רבים שבוצעו כנגד אנשי דת נוצרים בשנים האחרונות".

עו"ד אורלי ארז-לחובסקי, מנהלת המחלקה המשפטית של המרכז הרפורמי לדת ומדינה, אמרה כי "בנצי גופשטיין אינו בוחל באמצעים על מנת להסית כנגד כל מי שאינו הוא – ערבים מוסלמים, נוצרים ואחרים, תוך שימוש בלשון בוטה, הקוראת למעשי אלימות. לצערנו, אל מול הסתה בוטה זו, המלווה בהשתוללות אלימה, יש שתיקה רועמת של מערכת אכיפת החוק. משום כך יצאנו לאחרונה בקמפיין ציבורי ובקריאה ליועץ המשפטי לממשלה להתעורר, לחדול מהסחבת ולהעמיד לדין את אנשי להב"ה וגורמים מסיתים נוספים".

בנצי גופשטיין מסר בתגובה לקוקר: "המאמר שלי כוון כנגד המיסיונרים שהם פועלים להעביר יהודים על דתם ולכן כונו בשם מיסיונרים. יש ארגונים שהאמת לא מענינת אותם והם בוחרים להלחם בי במקום באויבי ישראל. אם אותם ארגונים נלחמים בי זה הסימן שאני בדרך הנכונה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.