ח"כ פרוש: "דרעי וישי חייבים להשלים" (הקלטה)

יו"ר "שלומי אמונים" ח"כ מאיר פרוש מתנגד לרשימה חרדית מאוחדת: "לא יוסיף קולות" • "יהדות התורה, למרות הוויכוחים, משלבת ידיים במערכות בחירות" • הרב אלבז ממשיך במגעים מול גדולי ישראל. האזינו.

במקביל לדיווחים על חזרתו האפשרית של אריה דרעי לראשות ש"ס נמשכים המגעים להקמת חזית חרדית משותפת לכל המפלגות והפלגים בציבור החרדי, כאשר בניהול המגעים מול המפלגות וגדולי התורה עומד הגאון ר' ראובן אלבז ראש ישיבת 'אור החיים'. על פי דבריו "בקרב ההנהגה החרדית הרוחנית קיים רצון עקרוני ללכת לרשימה משותפת".

 

עם זאת, גורמים רבים ב'יהדות התורה' טוענים כי הסיכוי לכך קלוש. ח"כ מאיר פרוש יו"ר סיעת "שלומי אמונים" אמר אמש בראיון למשה גלסנר במהדורה המרכזית ב'קול ברמה' כי הכל תלוי בהחלטת מועצת גדולי התורה, אך רשימה מאוחדת בעת הזו "לא תוסיף קולות לגוש החרדי". דברי פרוש.
"כאשר ש"ס נפרדה מ'אגודת ישראל' הרב שך תמך על סמך קולות חדשים שיגיעו בעקבות כך, ואכן כך היה", הוסיף פרוש. "הוויכוח הוא בין שני החלקים בש"ס צריך קודם לאחד את השורות בתוך ש"ס לפני שמדברים על רשימה מאוחדת".
פרוש הוסיף כי גם ב'יהדות התורה' קיימים מתיחויות וישנה יריבות פנימית בתוך המפלגה אך קודם מערכת הבחירות יודעים הצדדים לשנס מותניים ולעבוד יחד למען המטרה, והיכן שלא מצליחים לשלב ידיים עדיף לרוץ בנפרד ולהביא יותר קולות: "בבית שמש 'דגל', ש"ס והחסידויות הלכו בנפרד וזה הוכיח את עצמו בזכייתו של אבוטבול, כך גם כאן עדיף שכל מפלגה תנסה לגייס את יעד המצביעים שלה". סיים פרוש.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הוא לא רוצה שקיללת דרעי תדבק גם באוהלי האשכנזים

    פרוש חכם ובעל ניסיון |
    הגב