ח"כ פרוש ללפיד: "גם טומי הסתובב נפוח בכנסת וחשב שהוא הריבון" (וידאו)

בעקבות התרברבותו של שר האוצר, יאיר לפיד, הבוקר (שלישי) בכנס לשכת עורכי הדין במסגרתו טען שבזכותו המדינה חזרה להיות 'ריבון' על החרדים, הגיב בחריפות ובלגלוג ח"כ מאיר פרוש ל'קוקר' ואמר "כאשר מסרו לי היום את דברי יאיר לפיד נזכרתי איך שהאבא טומי הסתובב נפוח בכנסת וחשב שהוא הריבון. זוכרים את מפלגת שינוי ? הייתה ואיננה כי לקח אותה ריבון כל העולמים".

כזכור התייחס הבוקר בלפיד לשורה של נושאים העומדים על הפרק, כשבמרכזם חוק השוויון בנטל והמהפכות האזרחיות שהוא מבקש להוביל. אחד השינויים של השוויון בנטל זה שהמדינה באה ואמרה "החלטתי וכולם מחויבים לערכיי. קווי מהדרין לא יכולים להיות במדינה דמוקרטית, לא שולחים נשים ב-2014 לאזור האחורי של האוטובוס כי אחרת מחר לא יהיה למגזר החרדי אוטובוס. הדבר הדרמטי שקרה מול המגזר החרדי זה שהריבון חזר להתנהג מול ריבון כמו שהוא צריך להתנהג מול תג מחיר וקבוצות אחרות".

צפו בנאום לפיד נגד המתנחלים באדיבות רשת
[alooma ref="lapid_sync_atar_vtr2_n20140526_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

היסטוריה חוזרת על עצמה: בבחירות לכנסת השש עשרה ב-2003 קיבלה שינוי בראשותו של האב לפיד, 15 מנדטים, כאשר המפלגה רצה על האג'נדה האנטי דתית, והייתה למפלגה השלישית בגודלה בכנסת. מפלגת שינוי צורפה לקואליציה, ואילו ש"ס ויהדות התורה נותרו בגללה בחוץ.

בבחירות לכנסת ה – 17, המשיכה מפלגת שינוי במסע ההסטה נגד הציבור החרדי ופתחה במאמצי תעמולה, שכללו תשדיר שהוגדר על ידי נשיא בית המשפט העליון, אהרן ברק, שאינו חשוד באהבת החרדים כ"אחד המקרים החריגים בהם הפרסום מזעזע את אמות הסיפים של הסובלנות ההדדית, כי יש בו דמיון מעורר חלחלה לתעמולה אנטישמית. התוצאה היא שמפלגת שינוי התמוססה והשיגה בבחירות רק 4,907 קולות (0.16%) ואיבדה את מקומה בכנסת.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כמה שכואב אבל ישראל פרוש מתנהג באלעד יותר גרוע מלפיד

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • משמיצן עלוב נפש, שסניק של דרעי שר"י.

   בגלל דרעקי הנבל לפיד לא רצה את שס.

   שסניק לשעבר |
   הגב
 2. לפיד בטוח שהוא הבוס של הדוסים .מי מוכן להסביר לו שיש לו טעות?

  משה כהן |
  הגב