ח"כ פרוש: "מסיתים נגד הממיתים עצמם באוהלה של תורה"

ח"כ פרוש דיבר בכנסת בעקבות הפרסום על עודף חיילים בצבא, שם אמר: "באיזה פיתחון פה אתם פונים לעשרות האלפים שממיתים עצמם באוהלה של תורה".

במהלך הצעה לסדר שהגיש אתמול, במליאת הכנסת בנושא הפרסום על אבטלה של אלפי חיילים בצבא, תקף בחריפות ח"כ מאיר פרוש את הממשלה, חברי הכנסת, ואיתן הקבוצות והארגונים המסיתים נגד הציבור החרדי, על הצביעות בטענה שיש לגייס בכפייה לומדי תורה, בכדי להגיע למצב של 'שוויון בנטל', זאת בזמן שישנם אלפי חיילים שהצבא אינו זקוק להם.

את דבריו פתח פרוש בסקירה שהביאה לחקיקת החוק, כינון הוועדה, והשימוש השקרי בסיסמה 'שוויון בנטל'.

"כתוצאה מביטול חוק טל לפני כשנה וחצי הרי לצורך הסדרת מעמדם של בני הישיבות מול שלטונות הצבא, החליטה הממשלה על חקיקה, המלווה בסיסמה 'שוויון בנטל'. הועדה שקמה לאחר שהחוק עבר בקריאה ראשונה, מטרתה בעיקר לדון בנושא הסדרת מעמדם של בני הישיבה, ואף הוסיפה ומבקשת לדון גם בתוספת של מספר חודשי שירות לאלה הבנות המשרתות בצבא, וגם אודות הארכת שירותם הצבאי של תלמידי ההסדר ועוד".

בהמשך הבהיר "לנו ברור שהסיסמה 'שוויון בנטל' באה בכדי להפנות זרקור כנגד הציבור החרדי, שעל ידי כך ידברו ויסיתו כביכול על ה'שוויון בנטל' שאינו קיים בציבור החרדי. כאשר העיסוק בחוק יעזור ויסייע להסתה נגד הציבור החרדי, אשר מאמין שהתורה מגנא ומצלא, וכל קיומנו כאן הוא בזכות לימוד התורה של אותם עשרות אלפים שממתים עצמם באוהלה של תורה".

"ברגע של אמת", הוסיף פרוש, "אפשר לשמוע בקרב חברי הכנסת, חברי הועדה, הלא החרדים, המודים שגם בין המתגייסים כיום אין מציאות כזו של 'שוויון בנטל', שכן אינו דומה אותו חייל שמשרת בגבול לבנון, לאותו חייל שיושב במדור שכר בקריה או בצריפין להכין את תלושי השכר. אבל ברור שאף אחד לא ייצא כנגד הסיסמא איתה אנו חיים כבר תקופה ארוכה, הסיסמה השקרית של 'השוויון בנטל".

"אבל דווקא את סטירת הלחי המצלצלת ביותר קיבלו בימים האחרונים אלה שמבקשים להסית נגד הציבור החרדי, בדיווח אקראי שהתפרסם ביום שישי מתברר שאלפים או אולי עשרות אלפים מאלה שמתגייסים כהיום, אפשר לוותר עליהם, כי מדובר על אותם חיילים המשרתים בקריה, בצריפין או בשלישות, ובפועל היום הם מגיעים לבסיס לשעות ספורות, וגם לא לחמשת ימי השבוע. באים לארבעה ימים, נמצאים שעתיים שלוש והולכים הביתה. ואני שואל, איך אפשר להסית עם שלם נגד ציבור שיושב ולומד, שמאמין שהמעשה שלו חשוב מבחינתו הרבה יותר. איך אפשר לפנות לציבור ולדרוש ממנו השתלבות לשאת בנטל, כאשר אנו יודעים היום שצה"ל לא צריך ויכול לוותר, אולי מתבייש לוותר, על אותם אלפים", אמר פרוש לסיום דבריו.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שמישהו יסביר לפרוש שחיילים בצבא הם שממיתים עצמם והמשתמטים החרדים יושבים על התחת ומשמינים.

    מיהאיש |
    הגב
  2. הרב פרוש אוהבים אותך לא היה ולא יהיה נציג ציבור כמוך. וכל החושבים עליך רעה…… ה' ימשיך להפר עצתם..

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב