ח"כ קיש פוצץ את ישיבת ועדת הכנסת

במהלך דיון בהצעת החוק להרחבת סמכויות של ועדות חקירה פרלמנטריות החליט יו"ר הוועדה ח"כ קיש לסגור את הישיבה ולהסיר את ההצעה מסדר היום

מחלוקת בקואליציה: ח"כ קיש פוצץ את ישיבת ועדת הכנסת בשל מחלוקת עם שרת המשפטים

הצעת החוק להרחבת סמכויות של ועדות חקירה פרלמנטריות יורדת מסדר היום, ח"כ יואב קיש – "האחריות להצלחת וועדת החקירה בידיים של שרת המשפטים"

הצעת החוק ביקשה להרחיב את סמכויותיהן של ועדות חקירה פרלמנטריות, לקראת הקמתה של ועדת החקירה  לבחינת התנהלותה של המערכת הפיננסית בהסדרי אשראי ללווים עסקיים גדולים, דוגמת אליעזר פישמן ואחרים.

במהלך דיון בהצעת החוק בוועדת הכנסת, הודיע ח"כ דוד ביטן שהקואליציה לא תקדם כרגע את הצעת החוק. בהמשך הביע עמי ברקוביץ', מנהל מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים התנגדות נחרצת להצעה ואמר כי "ועדת החקירה הפרלמנטרית היא פוליטית במהותה והסמכויות המוצעות מבקשות להפוך אותה לגוף מעין שיפוטי. מדובר בהצעה בעייתית ביותר מבחינה משפטית חוקתית".

בהמשך הדיון החליט יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש לסגור את הישיבה ולהסיר את ההצעה מסדר היום.  לדבריו: "שרת המשפטים מתנגדת למהלך והיא תיתן את ההסבר. אני מקווה שהדיונים שהתנהלו כאן יסייעו לוועדה לממש את ייעודה. האחריות להצלחת וועדת החקירה נמצאת עכשיו בידיה של השרה".

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קישה הוסיף ואמר "שרת המשפטים החליטה לתקוע מקלות בגלגלים ולהשאיר את ועדת החקירה הפרלמנטרית בעניין פישמן נטולת יכולת".

החלטתי לעצור את הדיונים על שינוי החוק שיתן סמכויות זימון וחקירה לועדת החקירה הפרלמנטרית.

קידמתי זאת בהתאם לבקשת הממשלה והכנסת כולה קואליציה ואופוזיציה כאחד עד עתה כאשר שרת המשפטים החליטה לתקוע מקלות בגלגלים ולהשאיר את ועדת החקירה נטולת יכולת.

אין לי כוונה לקיים דיוני סרק ולהפוך את הדיונים בכנסת לקרקס של בובות על חוט הנשלטות על ידי החברות הגדולות ואיומי הרגולטורים.

שרת המשפטים חייבת דין וחשבון לציבור, לא לי. ללא תמיכה מחודשת בשינוי ובמתן הסמכויות לועדת החקירה לא נוכל להתקדם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.