ח"כ שטבון דורש התנצלות על חילול השבת בהר הרצל

בעקבות חילול השבת בהכנות לטקס הזיכרון המרכזי בהר הרצל, שיגר ח"כ יוני שטבון מכתב לראש עיריית ירושלים וליו"ר ארגון 'יד לבנים' בדרישה שיתנצו על האירוע. "בחילול השבת הגדול שאירע אתמול, עמדו המארגנים כשומרי סף המדירים ציבור שלם מהשתתפות", כותב שטבון

במחאה על חילול השבת שנעשה בהכנות לטקס יום הזיכרון שחל הערב (ראשון) בירושלים, פנה הבוקר ח"כ יוני שטבון לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, וליו"ר יד לבנים, אלי בן שם, בדרישה שיתנצלו על חילול השבת הגדול שאירע אתמול ביום שבת כשהמארגנים פעלו בעיצומו של השבת להכנת האירוע.

הערב יחלו אירועים יום הזיכרון לשנת תשע"ד, יום בו תתייחד מדינת ישראל עם זכר נופלי מערכות ישראל ופיגועי האיבה. אחד הטקסים המרכזיים יתקיים היום אחר הצהריים ברחבת יד לבנים בירושלים, בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו. בצעד חמור מארגני הטקס החלו את ההכנות עוד אתמול בטרם יצאה השבת, ובכך התעלמו מרגשות של ציבור שומרי התורה והמצוות בישראל. ח"כ יוני שטבון מהבית היהודי, מעוטר צל"ש על תפקודו במלחמת לבנון השנייה ובעצמו שומר תורה ומצוות, פנה הבוקר במכתב לראש העירייה ניר ברקת וליו"ר יד לבנים אלי בן שם.

במכתב כתב שטבון: "יום הזיכרון הוא יום לאומי. אין בו חלוקות סקטוריאליות – חרדים כחילונים, דתיים כמסורתיים– אומה שלמה שותפה לזיכרון והוקרת הנופלים", כתב שטבון, "אבל מסתבר, שדווקא בין מארגני טקסי הזיכרון הממלכתיים יש הסבורים כי לי ולשכמותי, יהודים שומרי תורה ומצוות, אין מקום ביום הזיכרון הלאומי". שטבון טען כי "לא יעלה על הדעת ששומרי התורה והמצוות יודרו משותפות ביום ואירועיו", והדגיש כי "יום הזיכרון אינו נחלה פרטית או מגזרית, אין לאיש פטרונות בלעדית על אופי הטקסים ומועדיהם ולמעלה מכך אין לאיש את הזכות להפעיל סלקציה על משתתפי הטקס".

במכתב מבהיר שטבון כי "בחילול השבת הגדול שאירע אתמול, עמדו המארגנים כשומרי סף המדירים ציבור שלם מהשתתפות". שטבון תבע מניר ברקת ואלי בן שם "לפרסם התנצלות פומבית על חילול השבת וכן בפני ציבור שומרי התורה והמצוות, ובו משפחות שכולות, על הפגיעה ברגשותיהם והדרתם משותפות בטקס".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גם בחיפה הביאו גננים להשקות את הגן בנווה שאנן בשבת! ממש חלם לא שמעו על איסור עבודה בשבת!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב