ח"כ שטבון לד"ר יוסי זעירא: "תתנצל על דבריך נגד הילודה או שתתפטר"

בעקבות דבריו של חבר וועדת אלאלוף למלחמה בעוני, ד"ר יוסי זעירא, לפיהם ילודה גבוהה מעודדת עוני, תובע הבוקר ח"כ יוני שטבון מד"ר זעירא שיתנצל על הדברים או שיתפטר מהועדה. "זהו משפטו מיותר, לא אנושי וגם לא יהודי…"ההיפך הוא הנכון. ילודה היא מנוע הצמיחה של מדינת ישראל" אמר שטבון

הבוקר (רביעי) בתכנית "סדר יום" בקול ישראל התראיין ד"ר יוסי זעירא, חבר בוועדת אלאלוף למלחמה בעוני, התייחס לקיצוץ בקצבאות הילדים. לטענת זעירא, העלאת הקצבאות מלכתחילה הייתה טעות כיוון שזו מעודדת ילודה וילודה מעודדת עוני. ח"כ יוני שטבון, אב לשבעה וחבר ויו"ר פורום השכונות הארצי, התייחס לדברים ותבע מזעירא: "התפטר מוועדת אלאלוף או התנצל על דבריך".

"לא ייתכן", אמר שטבון, "שכך ידבר חבר בוועדה למלחמה בעוני. לשיטת זעירא, גם צמצום האנושות היה מוביל לצמצום היקפי העוני", והדגיש כי, "זהו משפטו מיותר, לא אנושי וגם לא יהודי". לטענת ח"כ שטבון, "ההיפך הוא הנכון. ילודה, כמו גם עלייה, היא מנוע הצמיחה של מדינת ישראל למול האתגרים העומדים בפניה בחזית החברתית כמו גם הביטחונית".

ח"כ שטבון הוסיף כי "קצבאות הילדים הן הלחם והחלב במקרר של מאות ואלפי משפחות בישראל, קיצוצן היה טעות טראגית ופגישה אנושה באיכות החיים של רבבות ילדים". שטבון הבטיח כי יפעל להחזרת קצבאות הילדים כי לדידו "אי אפשר לדבר על שוויון הזדמנויות כשמונעים את הקיום הבסיסי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.