ח"כ שמולי:"הפכו את הקשישים שלנו לשקי אגרוף והממשלה חיה עם זה בנחת"

"מה שלא תעשה הממשלה תקדם הכנסת חד צדדית בחקיקה."

לאחר תחקירים שנערכו בדבר הבעיות הקיימות בבתי האבות הן מצד הטיפול הלא נאות מיעוט המטפלים יחס מחפיר לקשישים יצאו בזמנו לא מעט כנגד הנעשה. מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב: "המשימה הזו של הזדקנות האוכלוסייה היא משימה לאומית אדירה ואנחנו ברמה לאומית לא באמת נערכים אליה".

ח"כ דודי אמסלם (ליכוד), יו"ר ועדת הפנים, התריע: "בעיה קשה מאוד של כוח העזר בבתי האבות הסיעודיים והבלתי סיעודיים. חסרים כמעט 5,000 עובדים. לכן מי שעובדים כמעט 16,17שעות מתארים מצבים בלתי נסבלים. כל משרד משכנע אותנו שכנראה אחרים יבואו לעבוד שם אבל מה לעשות שאף אחד לא בא".

לעומת זאת מי לא מפסיק להעלות את הנושא לסדר היום ודואג להציף זאת הוא ח"כ איציק שמולי .
ח"כ איציק שמולי בדיון בבקשת חוות דעת מבקר המדינה בנושא הטיפול הנאות בקשישים בבתי אבות והפיקוח עליו בוועדה לביקורת המדינה בראשות ח"כ קארין אלהרר: "התמונות שנחשפו מבתי האבות היו מזעזעות ומחרידות ומשרד הבריאות שהתחייב לתקן מידית את הליקויים בפיקוח כמעט ולא עשה כלום: אין מצלמות, לא נוסף כוח אדם והפיקוח בשטח עודנו נרפה וחסר. הפכו את הקשישים שלנו לשקי אגרוף והממשלה חיה עם זה בנחת. המקרה הבא כבר בדרך ואנחנו לא מוכנים להשלים עם המציאות הזאת יותר. מה שלא תעשה הממשלה תקדם הכנסת חד צדדית בחקיקה."

ד"ר אהרון כהן, ראש האגף לגריאטריה במשרד הבריאות: "לגבי הפיקוח הגדלנו את כמות ביקורות הפתע. יש צוותים ארציים ויש מחוזיים. הגדלנו את האכיפה לפי הממצאים. בחודשים האחרונים נסגרו שלושה ארבעה מוסדות. סגרנו ל30 מוסדות אשפוזים חדשים בעקבות בעיות תחזוקה, ניקיון או מחסור בכוח אדם. הבדיקה לגבי הטלפונים ערב לפני בדיקה, יש חקירות שמתנהלות על ידי המשטרה, אני לא יודע בדיוק איפה זה עומד.
במסגרת מסקנות הוועדה שהוקמה, ביקשנו להביא 2400 עובדים זרים, מה שייתן לכל מחלקה 3 עובדים זרים. במקביל אנחנו בודקים אלטרנטיבות לעובדים ישראלים. אנחנו מתחילים לעשות קורס בערבית לנשים ערביות, בודקים עניין של תמריץ לסטודנטים שיעסקו בתחום כמו מלגות. אנחנו רוצים להכפיל את התוספת לחיילים משוחררים."
אורן גבע ממשרד האוצר: "אנחנו מתנגדים להבאה של עובדים זרים בתחום שמאופיין בתעסוקה של אוכלוסיות בעלי הכנסה נמוכה, עלול להביא לפגיעה מאוד מהותית באוכלוסיות הללו. אפשר לבצע צעדים שיגדילו את התעסוקה של הישראלים שעובדים תחום."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.