ח"כ שמולי ופרץ לשר הרווחה "הקדם את קצבאות הביטוח הלאומי לפני ערב החג גם עבור הנכים והקשישים"

"העדפתו של שר הרווחה שלא להקדים את מתן הקצבאות לימים שלפני החג היא ביטוי של אטימות וחוסר רגישות"{כלכלה}

חברי הכנסת עמיר פרץ ואיציק שמולי שיגרו הבוקר (ד') מכתב לשר הרווחה, ח"כ חיים כץ, בבקשה להקדים את קצבאות הביטוח הלאומי גם עבור הנכים והקשישים, זאת לאחר שיתר הקצבאות הוקדמו החודש מספר ימים לפני ערב החג או בערב החג עצמו. ח"כ פרץ: "העדפתו של שר הרווחה שלא להקדים את מתן הקצבאות לימים שלפני החג היא ביטוי של אטימות וחוסר רגישות כלפי מי שראויים יותר מכל לחמלה ולסולידריות. ח"כ שמולי: " מדינה שלמה לא יכולה לצאת לפגרת החג בידיעה שמאות אלפי מעוטי הכנסה לא יקבלו סכום מינימלי שיאפשר להם לשים אפילו חבילת מצות על השולחן."

במכתבם, אותו שלחו בהעתקים גם לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר משה כחלון, יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות ח"כ אלי אלאלוף ומ"מ מנכ"ל הביטוח הלאומי, מר רמי גראור, ציינו חברי הכנסת כי אמנם היו קצבאות שהוקדמו לתאריכים לפני ערב החג, אולם דווקא אלו לאוכלוסיות המוחלשות ביותר לא טופלו.

"אין זהו סוד שרבות המשפחות הזכאיות לקצבה התלויות בכספי המוסד יתקשו לחגוג בכבוד את חג הפסח ללא קבלת מימון מוקדם שכן אין הפרוטה מצויה בכיס. על כן, בהקדמת הקצבאות יהיה משום מתן חבל הצלה מפגיעה נוספת שתבזה אותם דווקא בימים אלה שאמורים להיות ימי שמחה וחג. זוהי הזדמנות עבורנו להביא עבורם בשורה של ממש", לשון המכתב.

קצבת הבטחת הכנסה הוקדמה לתאריך 6 באפריל, ארבעה ימים לפני ערב החג וקצבת דמי אבטלה הוקדמה לערב החג עצמו, ה-10 בחודש. עם זאת, קצבאות אזרח ותיק (זקנה), שאירים, נכות כללית, ילד נכה, שירותים מיוחדים, ניידות, דמי מזונות, נפגעי עבודה, שיקום וסיעוד, הוקדמו בשבוע ימים בלבד, מהתאריך 28 באפריל ל-21 באפריל – 11 ימים לאחר ערב החג ולמעשה לאחר תום החג כולו.

ח"כ עמיר פרץ: "העדפתו של שר הרווחה שלא להקדים את מתן הקצבאות לימים שלפני החג היא ביטוי של אטימות וחוסר רגישות כלפי מי שראויים יותר מכל לחמלה ולסולידריות. גם כך הקצבאות הניתנות לקשישים ולנכים ולשאר הקבוצות המוחלשות בחברה נמוכות באופן שערורייתי. אני מקווה שהגורמים הרלוונטיים בממשלת נתניהו יתעשתו ויפסיקו את הבושה הזאת ויאפשרו גם למי שידם אינה משגת, כל השנה, לחגוג את חג הפסח בכבוד."

חבר ועדת העבודה והרווחה, ח"כ איציק שמולי: "יש כל כך הרבה אוכלוסיות מוחלשות בחברה הישראלית שגם בשנה הזו נותרות מאחור ולא יצאו עדיין לחירות אמתית. מדינה שלמה לא יכולה לצאת לפגרת החג בידיעה שמאות אלפי מעוטי הכנסה לא יקבלו סכום מינימלי שיאפשר להם לשים אפילו חבילת מצות על השולחן. אנחנו דורשים מהביטוח הלאומי לגלות הבנה ורגישות בעניין ולהקדים את תשלום הקצבאות כדי לאפשר גם להם לחגוג את החג בכבוד."

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.