ח"כ שפיר זועמת: הפרדה בין גברים לנשים במרחב המוגן של ביה"ד באשדוד

הסערה הבאה? ח"כ סתיו שפיר פנתה למשנה ליועמ"ש בדרישה שתבדוק תלונות על הפרדה מגדרית במרחב המוגן בביה"ד באשדוד. "המחשבה שנשים לא יכנסו למרחב מוגן רק משום שהן נשים היא בלתי נתפסת", אומרת שפיר

ההפרדה בין גברים לנשים הגיעה גם למרחבים המוגנים, כך גילה השבוע ספי שלם, מתנדב בלשכת ח"כ סתיו שפיר, בעת ביקור בבית הדין הרבני באשדוד. "במקום תלוי שלט הכוונה למרחב המוגן, כשמתחתיו מצוין שהוא מיועד לגברים בלבד", סיפר. "גם בכניסה למרחב המוגן עצמו ישנו שלט נוסף שמציין כי מדובר במרחב מוגן לגברים. המרחב של הנשים לעומת זאת, נמצא שתוך לשכת הדיינים – שנעולה עם קוד כניסה ולא נראית כלל כמו מרחב מוגן לפי התקנות".

ח"כ שפיר פנתה בעניין לשר הדתות ולמשנה ליועמ"ש, דינה זילבר (האחראית ליישום המלצות הצוות לבחינת תופעת ההדרה המגדרית מהמרחב הציבורי) בדרישה לפעול לטיפול בנושא ולהבטיח כי נשים וגברים יהיו מוגנים באותה צורה בכל רחבי הארץ. "המחשבה שנשים שחיפשו מרחב מוגן מירי הרקטות נתקלו בדלת סגורה רק משום שהן נשים היא בלתי נתפסת", אמרה שפיר. לדבריה, "לא ייתכן שמנהגי הצניעות הדתיים יעלו על החובה להציל חיי אדם. זו זכותו של כל אחד ואחת לשמור על אמונותיו ומנהגיו, אך לא כשזה בא על חשבון ביטחונם האישי של אחרים. אפליה נגד נשים פסולה בכל מקום, אך כשהיא חוסמת בפניהן את האפשרות להתגונן כראוי היא לא רק פסולה, אלא גם מסוכנת".

חבר מועצת העיר אשדוד, הרב אפרים ובר, מסר בתגובה: "מדובר במלחמת דת, כאשר גורמים חילוניים קיצוניים מנסים להשליט בעיר כפייה אנטי-דתית. אני בעצמי נוכחתי במספר מוקדי מיגון ולא נתקלתי בשום אפליה על רקע מגדרי".

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הכותרת לא נכונה. הבעיה של סתיו שפיר זו לא ההפרדה בין גברים לנשים במרחב המוגן אלא הדרת הנשים מהמרחב המוגן. לנשים אין שם להיכן לברוח בעת אזעקה וזה מחדל שאין כדוגמתו. האם פיקוח נפש דוחה את כל התורה כולה נאמר לגברים בלבד??? תקנו את הכותרת ויפה שעה אחת קודם!!!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב
  2. אם הוחלט בין העובדים שמקובל עלהם ההסדר של ההפרדה אז מה שפיר משתוללת ???

    שי |
    הגב