חלה במחלה והתפוצץ מצחוק: "ביג דיל יש לי סרטן" (וידאו)

ר' קלמן גולדשמידט, דמות ידועה בחסידות ברסלב התבשר לפני כשלושה שבועות מהרופאים כי חלה במחלה הנוראה ומאז הוא לא מפסיק לצחוק. " ביג דיל יש לי סרטן", הוא מגיב בגיחוך על המחלה שהתגלתה בבטנו ", צפו ושתפו.

היהודי עם תעצומות הנפש: ר' קלמן גולדשמידט, דמות ידועה בחסידות ברסלב התבשר  לפני כשלושה שבועות מהרופאים כי חלה במחלה הנוראה – ומאז הוא לא מפסיק לצחוק.

לאחר שנבדק אצל הרופא הודיעו לו הרופאים שיש לו גידול בבטנו שהלך והתפתח למעלה משנתיים.

ה"רופאים" שלחו אותו לביתו ואמרו לו כי עתה כבר מאוחר לטפל במחלה – ומוטב שיחזור הביתה וימתין, "הסיפור גמור", אמרו לו.

מאז הוא לא מפסיק לצחוק כאילו זכה בלוטו, בן אדם אחר היה שוקע בעצבות, אך ר' קלמן הפתיע את בני ביתו כאשר במקום להתאונן על מצבו הבכי רע, הוא ממשייך בשגרת יומו ומפתיע את בני ביתו כשהוא לא מפסיק לצחוק על מר גורלו.

בני משפחתו החליטו לזכות את הרבים ולתעד אותו כשהוא מקבל את היסורים באהבה ובצחוק. "ביג דיל יש לי סרטן", הוא מגיב בגיחוך על המחלה שהתגלתה בבטנו, "זה כמו כדור מנופח שלא יכול לחדור האצבע, עכשיו בזכות הצחוק – תראה, אני מרגיש שינוי לטובה בזכות.

החולה מסביר מה מניע אותו לצחוק בשעה שיש לו גידול ממאיר בבטנו, "זה בנק החיוכים והצחוק שנפתח לפני שלושה שבועות, הוא פשוט מתפוצץ מצחוק, ומתמלא מצחוק עד שהוא מתפוצץ מצחוק".

הרב ממשיך לגחך על המחלה ואומר, יש לי סרטן,  כמה חסרון כיס, 200 אלף דולר, תעזרו לי, הרופאים אומרים שאני לא יחיה", הוא אומר חצי בצחוק חצי בבכי.

הרב גולדשמידט מספר: "ה', ברוב טובו, הצמיד לי אקדח ואמר, או שאתה צחוק או שאני יורה, אז אני צוחק. הוא יכול גם לירות בי כימו.".

הרב לועג למחלה  שבבטנו ואומר: "התאווה שלי, הכימו, כל חיי התפללתי מתי אני יפיל עצמי לכבשן הכימו..פעם היה כבשן.היום יש כבשן כימותרפיה".

לסיום הוא אומר בגילוי לב  כי השם  מחנך אותו :הוא אוהב אותי, אוהב אותי מאוד, קרוב אלי, כל לילה יש לנו שיח, לא בשמיים – לא בעבר לים, פה, בבטן, כל לילה יש לי שיחה איתו", הוא מסיים.

צילום וידאו: יוסף חיים גולדשמיט

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה השם לרפואה? עם כל האופטימיות שבעז"ה יתגשם יש כמובן מצווה להתפלל.

    מיקי |
    הגב