חלם בבני ברק – חברי המועצה אישרו תקציב לא קריא, היועץ המשפטי קובע "ההליך תקין"

השבוע התקיימה ישיבת המועצה השלישית בעירית בני ברק אשר דנה באישור התקציב לשנת 2014. ההצעה עברה ואושרה, כנראה, מבלי שאף אחד מחברי המועצה יטרח לבדוק אותה.

ימים מספר לפני שהתקיימה הישיבה לאישור התקציב, נשלחה החוברת המפרטת את פרטי התקציב אל חברי המועצה, בחוברת המכילה כ-130 עמודים המפרטים את הצעת התקציב לשנת 2014, אירעה כפי הנראה, טעות דפוס, אך מאחר שאף אחד מחברי המועצה לא טרח לעיין בחוברת, הדבר לא התגלה.

כשהגיע ישיבת המועצה העלה לסדר חבר המועצה הרב חיים רוחמקין את העובדה שהעמודים הראשונים של הצעת התקציב אינם קריאים, מזכיר העירייה ההמום הפנה זאת לגזבר, הגזבר הנדהם טען כי היה צריך לעורר זאת קודם, וראש העיר וחברי המועצה העבירו את אישור הצעת התקציב מבלי שהם יודעים ומבינים את מה הם מאשרים ועל מה. רק חברי האופוזיציה-סיעת בני תורה התנגדו לאישור הצעת התקציב.

עיריית בני ברק מסרה את תגובתה לכך, היא מפרטת את נסיבות המקרה ואומרת:

א. ספר התקציב נשלח לחברי מועצת העירייה, בהתאם לחוק, עשרה ימים לפני הבאתו לאישור המועצה, וחבל מאוד שאותו חבר מועצה שהתלונן בישיבה על טעות בהדפסה לא דאג לעדכן את אגף התקציבים על הדברים מבעוד מועד, כדי לאפשר את הקלדת התיקונים והפצתם לכלל חברי המועצה.

ב. התקציב, בלא כל טעות, על כל פרטיו, נשלח בשעתו כחוברת לחברי ועדת הכספים של העירייה, שבהתאם לחוק, הוא הגוף שדן בתקציב לפני ישיבת המועצה. הטעות נפלה רק בחלק קטן של עותקי התקציב, כאשר הודפס בבית דפוס כספר.

ג. בשבעה עמודים, מתוך 119 עמודים של ספר התקציב, נפלה בהם טעות בהדפסה, אך אלו לא היו דפים של נתונים מרכזיים בתקציב, אלא של תת-סעיפים, שאין להם כל משמעות על התקציב בכללותו.

ד. כאשר חבר מועצה העלה את הערתו בישיבת המועצה, הוצע ע"י הגזבר והיועה"מ של העירייה, לו ולכלל חברי המועצה, להעלות את התקציב על גבי מסך, ובמסגרת זו היו נתונים נכונים, שכן, הטעות נפלה רק בהדפסת הספר בבית דפוס חיצוני.

ה. העובדה שבקשה זו לא נענתה בחיוב, מלמדת שהטענה הועלתה לא מתוך רצון ענייני, אלא מתוך התרסה גרידא.

ו. מכל מקום, הואיל והנתונים הראשיים של התקציב הופיעו כתקנם, והייתה אפשרות לראות את הנתונים בתת- הסעיפים שנפלה בהם טעות באמצעות המסך, קבע היועה"מ של העירייה שההצבעה על התקציב כתקנה, ואכן, 22 מתוך 25 חברי המועצה הצביעו בעד.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מפלגת "בני תורה" היקרים !

  אט אט הולך ומתברר כמה היתה בני ברק זקוקה לגוף שיבקר את הקומבינות השחיתויות והעלמות התקציביות שקורות במערכת.

  תודה שבאתם !

  חזקו ואמצו ואל תחתו !

  שונא העוולות |
  הגב
 2. לידיעתכם חלם זה באמת עיר בפולין
  העיר התאומה של חלם זו בני ברק זה פשוט בושה וחרפה
  עיר שהראש העיר שלה אלה גדולי תורה שלא יוצאים בכלל מחדר שלהם אלא אולי לשוויץ
  העיר מטונפת מסריחה מלוכלכת רק יורד גשם קטן והכל שטפונות
  לאחרונה בנוסף לצרות הללו נוסף הפשע
  במה השכנזים מתגאים ואומרים שהספרדים לא יכולים להנהיג? אתם תאמרו לנו זאת???????????????????????????????????????????.

  ב''ב= בושה בושה |
  הגב