לקראת מלחמה? חילופי אש כבדים ברצועה – 10 מחבלים חוסלו

חייל צה"ל נפצע ככל הנראה באורח קשה מירי במהלך הפרות הסדר האלימות בדרום רצועת עזה. ברצועה מדווחים כי צה"ל תקף בתגובה במספר מוקדים ברצועה, כתוצאה מכך נהרגו 10 פלסטיניים

הסלמה ברצועה: חייל צה"ל נפצע ככל הנראה באורח קשה מירי במהלך הפרות הסדר האלימות בדרום רצועת עזה. החייל מפונה עתה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. הודעה טרם נמסרה למשפחתו. ברצועה מדווחים כי צה"ל תקף בתגובה במספר מוקדים ברצועה, כתוצאה מכך נהרגו 10 פלסטיניים. דיווחים נוספים על חילופי אש כבדים בין חילי צהל לפלסטיניים ברצועה. ההערכה היא כי גם השבת הולך להיות סוער בעקבות ההסלמה.

דובר צהל מסר בתגובה להסלמה: "בעקבות ירי לעבר כח צה"ל במהלך הפרות הסדר האלימות בדרום רצועת עזה, תקף צה"ל מספר יעדי טרור לאורך רצועת עזה באמצעות כלי טיס וטנקים".

שר הביטחון אביגדור ליברמן הזהיר הבוקר, במהלך סיור בשדרות את החמאס מפני מבצע צבאי נרחב בעזה. בשיחה עם תושבים שקיים הבוקר בשדרות הודה ליברמן כי "הבעיה האמתית היא שחיקה בהרתעה ותחושת הביטחון בעוטף עזה".

"כולנו ראינו בעיתונים שבגלל עפיפונים ובגלל שרפות לא יוצאים למלחמה", הבהיר ליברמן בפתח דבריו. "למרות שכל בן אדם סביר שרואה את החורש הטבעי שרוף מבין שהמצב הוא בלתי סביר. אנחנו מתנהלים באחריות ובאיפוק, למרות שהבעיה האמתית היא שחיקה בהרתעה וכמובן תחושת הביטחון, שהיא לא פחות חשובה מהביטחון עצמו".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.