מתחת לאפם של תושבי ברכפלד: כך תיכנן חמאס להשתלט על הגדה

מי שעמד בראש התשתית הצבאית שנתפסה עמד ריאד נאצר, מראשי הנהגת חמאס ברמאללה. נאצר, תושב דיר-קדיס שסמוכה למודיעין עילית, מרחק של כמה מאות מטרים משכונת ברכפלד

 אמש הותר לפרסום כי מפקדת חמאס בטורקיה תכננה לבצע הפיכה ברשות הפלסטינית על ידי תשתית צבאית רחבה של הארגון שפעלה בירושלים ובגדה המערבית.

מי שעמד בראש התשתית החמאסית הוא תושב דיר קדיס שממוקמת מרחק של מאות מטרים משכונת מברכפלד במודיעין עילית.

על פי התכנית שנבלמה, תשתית חמאס הייתה אמורה להוציא לפועל פיגועים בישראל ולערער את היציבות הביטחונית ביהודה ושומרון, עוד במהלך מבצע "צוק איתן", על מנת לפתוח "חזית שנייה" מול ישראל.

דיר קדיס

צילום:  ויקפדיה 

מי שעמד בראש התשתית הצבאית שנתפסה עמד ריאד נאצר, מראשי הנהגת חמאס ברמאללה. נאצר, תושב דיר-קדיס שסמוכה למודיעין עילית, מרחק של כמה מאות מטרים משכונת ברכפלד  בן 38, ריצה בעבר מספר תקופות מאסר בישראל בגין פעילות בחמאס, נאצר גויס על ידי פעיל חמאס הבכיר צאלח אלערורי, שריצה גם הוא עונשי מאסר וכיום משמש כראש מרחב הגדה במפקדת חמאס בחו"ל מתגורר בטורקיה.

מחקירתו של נאצר בשב"כ עלה כי התשתית פעלה למימוש תכנית סדורה של מפקדת חמאס בחו"ל להפלת השלטון ולהשתלטות על יהודה ושומרון באמצעות הוצאה לפועל של "פיגועים קשים". לצורך הפעילות אותרו וגויסו פעילים רבים, בהם סטודנטים ואקדמאים בעלי ידע בכימיה והנדסה.

שבכ 2

נאצר  טען בחקירתו כי מפקדה קדמית של חמאס בירדן ניהלה את העברת הכספים ורשת השליחים המסועפת. בשב"כ טוענים כי באמצעות רשת של שליחים לירדן ולטורקיה הוכנסו לשטח כספי טרור בהיקף של מאות אלפי דולרים. בדירות המסתור שנרכשו באמצעות כספים אלו התחבאו מבוקשים והטמינו אמל"ח, וחלק מהאתרים אף שימשו כמעבדות לייצור רקטות.

 תושבי מודיעין עילית לא האמינו למשמע אזנם, למי שלא יודע, חלק גדול מתושבי העיר החרדית נכנס בדרך קבע לכפר הערבי הסמוך דיר קדיס, חלק למוסכים, אחרים מתדלקים בזול. תושבים בעיר אמור ל'קוקר': נס גדול נעשה עם עם ישראל, מתחת לאפנו מרחק של מאות מטרים יושב פה מחבל ארכי טרוריסט שניהל מהחפ"ק שלו את ההפיכה. התושבים מעריכים כי לנאצר היו תוכניות גם לפגוע בעיר החרדית.

בהודעת השב"כ נאמר כי מדובר באחת התשתיות "הרחבות והענפות" שנחשפו. "החשיפה מצביעה על המסוכנות הגבוהה הגלומה בפעילות מפקדת חמאס בחו"ל, נוכח כוונותיה האסטרטגיות של חמאס למוטט את הרשות", נאמר בהודעת השירות. עוד נאמר כי חשיפת התשתית מנעה גם ביצוע פיגועים בישראל בזמן מבצע "צוק איתן", וזאת מתוך ניסיון לפתוח חזית שנייה בנוסף ללחימה בעזה.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אם ה'לא ישמור עיר שווא שקד שומר והנה לא ינום ולא יישן שומר ישראל…..

    יענקל הוניגטקווטש'ער |
    הגב
  2. כמה שטויות בכתבה אחת,את מי זה משנה היכן ראש הנחש גר אדרבה תמיד המחבלים פועלים רחוק מאוד מזירת ביתם.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב