הפסקת אש? מטח הלילה לעבר שדרות

על פי דיווחים פלסטיניים ההבנות הושגו בתיווך בינלאומי אך בפועל, חמאס ירה מאז הלילה 4 רקטות לעבר יישובי הדרום, צה"ל תוקף בתגובה

הפלסטיניים מדווחים הערב (מוצ"ש)כי הושגו הבנות להפסקת אש בין החמאס והג'יהאד האסלאמי לישראל.  על פי דיווחים פלסטיניים ההבנות הושגו בתיווך בינלאומי. גורם ביטחוני בכיר מסר הערב על הדיווחים על הפסקת האש כי "רק העובדות בשטח יכתיבו את המשך התגובה שלנו". אלא שבפועל, מעט לאחר השעה 1:00 נשמעו אזעקות צבע אדום באיזור שדרות. על פי דיווחים פלסטיניים, צה"ל תוקף ברצועה גם לאחר שהושג סיכום על הפסקת אש.

הערב, דאוד שיהאב, דובר ג'יהאד אסלאמי בעזה,  הודיע כי הסכים לנסיונות התיווך המצרי לנצור את האש החל מהשעה 20:00 – זאת בתנאי שישראל תפסיק את התקופנות ברצועה.

 

דובר צהל מסר כי מהשעה 15:00 זוהו כ-100 שיגורים מרצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל בהובלת ארגון הטרור חמאס, כ-20 מהם יורטו על-ידי כיפת ברזל, וכ-73 נפלו בשטחים פתוחים.

במהלך היום, תקף צה"ל עשרות מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס בשטח רצועת עזה, בהן בניין ששימש כמתקן אימונים ללוחמה בשטח בנוי של ארגון הטרור חמאס תחתיו נחפרה מנהרת טרור, שתי מנהרות טרור נוספות, מפקדת גדוד חמאס בבית להיא וכן עשרות יעדי טרור במתחמים צבאים.

"ארגון הטרור חמאס הוא האחראי על כל המתבצע מרצועת עזה וממנה והוא שנושא באחראיות למצב. צה"ל ערוך למגוון תרחישים שילכו ויתעצמו על-פי הערכת המצב והצורך המבצעי. צה"ל נחוש להמשיך ולהגן על אזרחי ישראל". נמסר מצה"ל.

 

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, פרסם הערב ב-"אלמונסק", עמוד הפייסבוק של מתפ״ש בערבית, סרטון בו מזהיר את תושבי רצועת עזה להתרחק מארגוני הטרור ברצועה, התשתיות והבסיסים שלהם.

להלן תרגום הפוסט המלא: "תקיפות צה"ל ביומיים האחרונים הן בתגובה לאירועי הטרור לאורך הגדר הביטחונית, אשר מובלים ומאורגנים על-ידי ארגון הטרור חמאס כנגד תשתיות ואזרחי ישראל והן כנגד ריבונותה.

"אני פונה מכאן לתושבי רצועת עזה: אל תתקרבו בכלל לגורמי הטרור של חמאס. התרחקו מארגוני הטרור, מן התשתיות, ומן הבסיסים שלהם. אל תחשפו עצמכם לסכנה. שמרו על נפשכם, והתרחקו ככל האפשר מגורמי הטרור ומתשתיותיו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.