חמאס והג׳יהאד האסלאמי נטלו אחריות למטח הרקטות

ה‏חמאס והג׳יהאד האסלאמי יצאו בהודעה משותפת כי הם לוקחים אחריות על ירי הפצמ"רים: ״הפגזה כנגד הפגזה, דם כנגד דם, ולא נאפשר לאויב להציב משוואות חדשות״

לאחר שורה של הכחשות, וטענות על כך "שאין להם שליטה" על הרחוב העזתי, חמאס והג׳יהאד האסלאמי נטלו אחריות משותפת על ירי הפצמ"רים. ״הפגזה כנגד הפגזה, דם כנגד דם, ולא נאפשר לאויב להציב משוואות חדשות״, כך נאמר בהודעה המשותפת.

בהודעה נאמר עוד כי ״האויב הציוני הוא שהתחיל הסבב הזה נגד בני העם שלנו והמוג׳הידין והמוצבים הצבאיים שלנו ב-48 השעות האחרונות, בניסיון להימלט מתשלום המחיר על פשעיו נגד האזרחים שהפגינו בדרכי שלום, פשעים שהעולם כולו מחה נגדם בשל הברוטאליות והדם שנשפך״.

על רקע האזעקות הבלתי פוסקות ביישובי הדרום – ראש הממשלה מקיים הערב התייעצות ביטחונית עם ראשי מערכת הביטחון. הקבינט ידון בתגובה לשיגור עשרות הרקטות לעבר יישובי הדרום, בהם אופקים, שלראשונה מאז צוק איתן נכנסה לטווח הטילים. ביישובים רבים בדרום מרעננים את ההנחיות ונערכים לקראת לילה נוסף, אך יחד עם זאת , בצבא וגם בממשלה לא ששים אלי קרב, ונראה כי צה"ל יגיב בתגובה מינורית שלא תביא להסלמה.

בעקבות שיגור הרקטות לעבר העיר שדרות, 4 מתושבי שדרות הגיעו למיון בבית החולים ברזילי באשקלון.
אחד עם שבר בקרסול בזמן שרץ לממ"ד ו-3 נפגעי חרדה.

דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, התייחס הערב (שלישי) להסלמה החמורה בדרום הארץ. "זה יום של אובדן שליטה של חמאס", אמר מנליס בשיחה עם חדשות עשר. מנליס קבע כי הפעולה הישראלית "תלך ותחריף ככל שיידרש".

"השיא היה במטח היום בבוקר", אמר דובר צה"ל שהוסיף כי מדובר ב"אירוע חמור". לדבריו,הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני – שנוקם בפעולותיו על הרג פעיליו לאחר שחדרו לישראל לפני יומיים – "מוכוון ע"י האיראנים עם אמל"ח וכסף איראני".

במקביל, חברת החשמל מסרה כי בשל פגיעה של רקטה במתקנים המזינים את רצועת עזה, נפגע ציוד ואי לכך הופסקו שלושה קווים המזינים את דרום הרצועה. בהערכה ראשונית שבוצעה במקום ידרשו מספר ימים לתיקון הציוד לצורך השבת אספקה סדירה.

שר האנרגיה, יובל שטייניץ, הנחה את חברת חשמל שלא לסכן את עובדיה, ולתקן את התקלה רק לאחר הרגיעה.

מאז שעות הבוקר נשמעו מעל 50 אזעקת צבע אדום בכל יישובי עוטף עזה. לראשונה מאז צוק איתן נורה מטח טילים לעבר אופקים,ואזעקות נשמעו באיזור. הרקטות יורטו, ישראלי נפצע באורח בינוני בעקבות רסיס רקטה שפגע בו במהלך ירי לאחד הקיבוצים. על פי ההערכות ארגון הג'יהאד האיסלמי ירה מטח טילים לעבר יישובי הדרום.

למרכז הרפואי ברזילי הובאו שלושה נפגעים משדרות. אחד חרדה ושתים חבלות גוף קלות.

במהלך הצהרים הופעלה אזעקות צבע אדום באזור התעשיה אשקלון, במועצה האזורית חוף אשקלון, גיבים, גבים, מכללת ספיר, ניר עם, פארק תעשיות ספירים, שדרות, תעשיות שער הנגב, מפלסים.

שידור חי מערוץ 2

עדי ראייה דיווחו כי מערכת כיפת ברזל יירטה כמה רקטות. לא ידוע על נפגעים או על נזק

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.