"חמאס חזר לחפור מנהרות, יתכן שאחת מהן חצתה את הגדר"

חבר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ח"כ עומר בר לב, הציג אמש תמונת מצב מדאיגה באשר למתחולל בגבול הדרומי. לטענתו, על שר הביטחון להורות לצה"ל כבר הלילה לצאת לפעולה של השמדת המנהרות המתחדשות

כמעט שנה לאחר מבצע 'צוק איתן' משמיע ח"כ עמר בר-לב, חבר ועת חוץ וביטחון של הכנסת, ההערכת מצב פסימית באשר למתחולל מתחת לפני השטח של הגבול הדרומי: לדברי ח"כ בר-לב, חמאס חזר לחפור מנהרות בגבול עזה, כאשר ייתכן כי לפחות אחת מהן חצתה את הגדר.

בכנס של לשכת עורכי הדין אמר בר לב: "לו הייתי שר הביטחון, הייתי מורה לצה"ל כבר הלילה לצאת לפעולה של השמדת המנהרות המתחדשות".

בר לב הוסיף: "חמאס שב לחפור מנהרות וייתכן שאחת או יותר אף חצו את הגדר ובכך פגעו בריבונותה של מדינת ישראל. אסור לחזור על מחדל המנהרות ערב צוק איתן. ההססנות במדיניות הביטחון של ראש הממשלה פוגעת בכושר ההרתעה של צה"ל, ומפקירה את גורל תושבי עוטף עזה לגחמות היוזמה של חמאס. זו מדיניות חלשה, הססנית ומתרפסת, שמאפיינת את נתניהו ומעודדת את חמאס וחיזבאללה למתוח את החבל מולנו. ישראל תחת נתניהו איבדה את היוזמה נגד הטרור".

בר לב מתח ביקורת גם על ההתנהלות המדינית של הממשלה וטען כי היא מובילה באופן ישיר להתגברות האיומים הביטחוניים על ישראל. "פספסנו הזדמנות שעדיין קיימת ברמה נמוכה יותר. העובדה שממשלת ישראל מאפשרת היום הכנסת כסף קטארי חבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ עמר בר-לב מהמחנה הציוני, חושף כי כמעט שנה אחרי מבצע צוק איתן, חמאס חזר לחפור מנהרות בגבול עזה. לדבריו, ייתכן שלפחות אחת מהן חצתה את הגדר. "לו הייתי שר הביטחון, הייתי מורה לצה"ל כבר הלילה לצאת לפעולה של השמדת המנהרות המתחדשות", אמר בר-לב בכנס לשכת עורכי הדין וכינה את התנהלותם של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון וראש הממשלה בנימין נתניהו "הססנית".

כזכור, היעד המרכזי של מבצע צוק איתן היה השמדת המנהרות בגבול עם עזה, יעד שעבור השגתו שילמה ישראל מחיר של עשרות חיילים שנהרגו בתוככי השטח הפלסטיני, אולם מדברי בר לב עולה כי בקרוב תיאלץ ישראל לפעול שוב בענין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.