נתניהו ויעלון נגד שרי הקבינט ומבטיחים: "מול ההתשה תהיה כתישה" (וידאו)

ראש הממשלה ושר הביטחון בנאום לאומה ומסיבת עיתונאים.

צפו באיום החמאס על חברות התעופה

צפו בדברי רה"מ ושר הביטחון

באדיבות רשת

ראש המשלה בנימין נתניהו מסר הצהרה מיוחדת הערב בעניין קריסת הפסקת האש והמשך הליחמה בעזה. "אני רוצה להברך ולהודות לכם על העמידה האיתנה והאחדות הבלתי רגילה שחיילי ואזרחי ישראל הפגינו בשבועות האחרונים", פתח ואמר ראש הממשלה. "האחריות העליונה לביטחונכם היא עלי. גם הבנים שלנו בחזית וגם המשפחות שנותרו נחושות בעורף"

נתניהו המשיך ואמר כי "היעד שלנו שתושבי הדרום, אשקלון ות"א יוכלו לישון בשקט. יחד עם עמיתי אנו נוקטים בכל האמצעים על מנת להשלים את המערכה ואת היעדים שהצבנו לעצמנו – השבת השקט. שיקול אחד עומד לנגד עיני – טובתה של מדינת ישראל. אני מגנה כל התלהמות, רק אחריות לביטחונם ולשלומם של אזרחי ישראל מנחים אותי. מבצע צוק איתן לא הסתיים, אפילו לא לרגע. מדובר כאן במערכה מתמשכת. בהמשך נתנניהו טען כי חמאס הוא חלק מרשת הטרור העולמית והתייחס גם לארגון דאע"ש שהצטרף לאחרונה לרשת הזו. פגענו פגיעה קשה מאוד בחמאס. אנו נחושים להמשיך במערכה ככל שיהיה צורך. החמאס חושב שהוא יתיש אותנו. הוא טועה. העם בישראל חזק. מול ההתשה החמאס יקבל כתישה. המדיניות שלנו כלפי החמאס היא פשוטה – יירו – יחטפו, ויחטפו פי שבעתיים. במזרח התיכון דרוש לא רק כח צבאי דרוש גם כח התמדה".

הצהרת שר הביטחון לפני שעה קלה בקריה בתל אביב: "בראשית דברי אני מבקש לפנות לתושבי ישראל, ולתושבי הדרום בפרט: אנו פועלים בנחישות כדי להשיב את השקט והביטחון, ולא נעצור עד אשר כך יהיה. אנחנו לא מתכוונים להתפשר על כך, כפי שאמרנו לאורך כל המבצע.
"חמאס, שהפר אתמול את הפסקת האש, סבר שאזרחי ישראל ישברו. הוא טועה פעם אחר פעם בנוגע ליכולת העמידה של החברה הישראלית. הוא טועה פעם אחר פעם בנוגע לנחישותה של מדינת ישראל להשיב מלחמה שערה. חמאס סבר שיתיש אותנו באמצעות ירי לעבר ישראל – אך אני לא הייתי מציע לאיש להתחלף עם מי שנמצא היום ברצועת עזה. "חמאס הוא האחראי למתרחש ברצועת עזה. חמאס הוא האחראי לכל אזרח שנפגע ולכל בניין שקורס. "הכיוון שלנו הוא ברור. היעד שלנו הוא ברור – להשיב את השקט והביטחון לישראל. כך אנו פועלים. כך גם יהיה. לא נתפשר ולא נעצור עד שנגיע ליעד הזה. "אנו נרדוף את מחבלי חמאס ואת ראשי הארגון, ובכל הזדמנות שתהיה לנו, נתקוף אותם. "עד עתה פגענו והרגנו מאות מחבלי חמאס בדרגי פיקוד שונים, ונמשיך לעשות זאת. "חמאס מסתיר את היקף הנפגעים שלו, את שמותיהם ואת מועדי קבורתם, ולא בכדי – גם הוא מכיר בהיקפי הפגיעה הקשים בארגון ובתשתיות הטרור שלו. אל תתרשמו מדברי הרהב השקריים של מנהיגי חמאס, שנאמרים בחסות אזרחים המשמשים כמגן אנושי ומתוך מתקנים אזרחיים המהווים מחסה, בעיקר בבתי חולים.
"חשוב שתדעו זאת, אזרחי ישראל – היקף הפגיעות בחמאס הוא עצום. עצום. המכות שהוא סופג הן קשות מאוד בכל מרחב הפעולה שלו, הן בשלילת היכולות שלו ופגיעה בנכסיו. רק ביממה האחרונה תקפנו למעלה ממאה מטרות טרור של חמאס בעזה. הם יורים לעברנו – וסופגים מנה אחת אפיים. "אנו נמשיך כך ככל שיידרש, בכל ההיקף והעוצמה הנדרשים, ועד אשר ישובו השקט והביטחון.
"מבצע צוק איתן מתנהל, בהובלת ראש הממשלה, באחריות ובשיקול דעת, בתבונה ובשום שכל. אנו מודעים לגודל האחריות המונחת על כתפינו. אנו מגייסים את כל הניסיון הצבאי והמדיני שיש לנו, ופועלים לפי דרך ומצפן, לא לפי שבשבת הרוחות או על בסיס סיסמאות חסרות כיסוי וחסרות אחריות.
"טובתם של אזרחי ישראל בכלל והדרום בפרט, ניצבת לנגד עינינו. כמי שלחם כל חייו הבוגרים למען ביטחונה של מדינת ישראל, אני שב ואומר לכם שלא ננוח ולא נשקוט עד אשר נשיב את השקט והביטחון. "תמונת המצב היא מורכבת. במלחמות שכאלו נדרשים אורך רוח וסבלנות, עמידה איתנה ונחישות, הן של ההנהגה והן של האזרחים. אני משוחח לעיתים קרובות עם תושבי הדרום ועם ראשי הערים והרשויות וגאה לשמוע את דברי העידוד שלהם. את התמיכה. הם מעניקים לנו גיבוי להמשיך לפעול עד אשר ישובו השקט והביטחון לישראל. "לכן אני לא ממליץ לחמאס לבחון את אורך הנשימה שלנו. אנו מוכנים למערכה ארוכה.
"אתמול פגשתי מפקדי חטיבות ואוגדות שנלחמים במבצע בהובלת הרמטכ"ל. הם וחייליהם, לוחמים ותומכי לחימה, גברים ונשים, הם הטובים ביותר שלנו. ראיתי שם, שוב, את הנחישות, את המחויבות, את המקצועיות, את רוח הלחימה. הם ערוכים ומוכנים להמשך הפעולה. מבחינתנו כל האפשרויות פתוחות, כולל שילוב של פעולה קרקעית מחודשת לצד המשך התקיפות האוויריות הקשות. "בהזדמנות זו אני שוב מבקש לחבק את המשפחות השכולות של חיילי צה"ל והאזרחים שבניהן נפלו במהלך המבצע, ולאחל החלמה מהירה לפצועים". עד כאן דבריו.

מוקדם יותר איים חמאס כי יחדש מחר (ה') בשש בבוקר את הירי לנמל התעופה בן-גוריון. "אנחנו מזהירים את המטוסים שמגיעים לבן גוריון כי אנחנו נירה מחר בשש בבוקר. אנחנו נירה למגרשי הכדורגל שלהם ולא לשטחים פתוחים. על הכובשים ועל העולם צריכים למלא אחר בקשתינו ולהפסיק את הכיבוש". כך אמר לפני זמן קצר "אבו עוביידה", דובר מטעם הזרוע הצבאית של חמאס, בהצהרה מיוחדת בערוץ "אל-מנאר" של הארגון.

תעלומה סביב גורלו של מוחמד דף. מקור בחמאס מסר היום לרשת "אל-ג'זירה" כי ניסיון החיסול של מוחמד דף נכשל. הרשת מדווחת גם כי ישראל ניצלה לכאורה את הרגיעה על מנת להשיג מידע מודיעיני על מוחמד דף ועצרה אתמול את השיחות בקהיר כדי לבצע את ההתנקשות בחייו.

עם זאת, לפי דיווח בחדשות ערוץ 2, דובר חמאס סמי אבו זוהרי הודיע בצהריים רשמית כי ראש הזרוע הצבאית של הארגון לא נפגע בתקיפת הבית בשכונת שייח' רדואן בעזה. אבו זוהרי לגלג על ישראל ואמר כי היא "נכשלת פעם אחר פעם בעימות עם חמאס" – אך הוא כינה את דף "שאהיד" בפתח דבריו, ורק אחר כך תיקן ל"מפקד החמאס".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.