חמאס מאיים: המלחמות הבאות יהיו על אדמת אשקלון – עידכונים שוטפים

המו"מ בקהיר: על רקע הקשחת הדרישות של חמאס מגבשים בישראל תכנית חלופית המתבססת על הקלה חד-צדדית תוך שמירת חופש הפעולה של צה"ל. עדכונים שוטפים

00:10 – מצרים הציעה לישראל ולחמאס להאריך את ההפוגה שמסתיימת מחר בחצות ולדון על הסכם קבע במועד אחר. בחמאס מדגישים שלא יקבלו הסדר ללא הסרת המצור, ובצה"ל נערכים בכוחות מתוגברים סביב עזה על מנת להגיב לכל ירי

23:00 – בסאם א-סלאחי, חבר במו"מ לקהיר, אמר כי "עד כה לא נרשמה פריצת דרך במשא ומתן". לדבריו, ישראל העלתה שוב את הדרישה לפירוז הרצועה והצדדים דובקים בעמדתם. הוא הוסיף כי סוגיית הארכת הפסקת אש, שאמורה להסתיים מחר בחצות, לא נידונה בשיחות אך כנראה תידון בנושא מחר.

21:00 –  השר לנדאו: מה השגנו לאחר יותר מחודש? אנחנו הופכים את חמאס לבעל מעמד בינלאומי, גם בנט דורש: לעצור מיד את המו"מ עם החמאס.

20:00 – מצרים מציעה לישראל ולחמאס לכונן הפסקת אש קבועה ולחדש את השיחות על הסכם לטווח ארוך רק בעוד חודש

19:00 דובר חמאס סאמי אבו-זהרי אמר כי חמאס מעדיף "להגיע להסכם והכדור במגרש של ישראל".ואיים כי "אזרחי ישראל לא ייהנו מביטחון עד שהמצור יוסר לחלוטין,  המערכה בעזה הייתה תחילתה של מערכת השחרור הגדולה. המלחמות הבאות לא יהיו על אדמת עזה אלא על אדמת אשקלון".

 

18:00 גורם פלסטיני המקורב לשיחות בקהיר אומר כי נראה שראש הממשלה נתניהו נתון ללחץ כבד מצד גורמים בממשלתו הדורשים להפסיק את המשא ומתן ולחסל את חמאס. לדבריו, הארגונים הפלסטיניים מעריכים כי אי-אפשר להגיע כעת להסכם הפסקת אש, וייתכן שהם יפנו לקטר ולטורקיה בבקשה שיסייעו בתיווך מול ישראל.

 

17:00 אהוד יערי בערוץ 2 נראה שחמאס לא יחדש את האש.

16:00 פיקוד העורף מפרסם כי במהלך המבצע, ראשי הקהילה החרדית גויסו למילואים לראשונה במטרה לסייע בהסברה של פיקוד העורף עבור המגזר החרדי. "הצלחנו להגיע לנישות אחרות בגלל אורך המבצע – גייסנו למילואים איש הסברה בתחום החרדים שזה הייעוד שלו", אמרה לאתר צה"ל רע"ן הסברה. "לאוכלוסייה החרדית יש פלטפורמות כתובות ואינטרנטיות שאנחנו לא תמיד מודעים אליהן, אבל החשיפה שלהן במגזר גדולה ולכן חשוב שנגיע אליהן".

14:27 עו"ד איתמר בן גביר בתגובה להחלטת בית המשפט לאפשר הפגנה במרחק של מאתים מטר: ניצחון חשוב לחופש הביטוי. טוב שגם החתן מחתונת ההתבוללות יבין שכאן זו מדינת ישראל וזכותו של מרשי ושל ארגון להבה לצעוק ולמחות נגד תופעה חמורה וקשה מאין כמוהה.המחאה תתקיים כמתוכנן ומלבד הצעקות נגד ההתבוללות לימדנו היום את השמאלנים דמוקרטיה מה היא.

13:50  בנט מציע תוכנית הומניטרית שתמנע מחמאס הישג מדיני. "ישראל תגיב בעצמה על כל ירי שיבצע החמאס ותגבה מחיר כבד מארגוני הטרור אם אלו יחדשו את האש, זאת על מנת להפסיק את מדיניות גביית "הפרוטקשן המדיני" שמנהל חמאס", כדבריו.

לדברי בנט, "המצב שבו אנחנו כוססים ציפורניים בציפיה לתשובתו של ארגון טרור רצחני צריך להיפסק. צריך לעצור מיד את המו"מ עם חמאס, ולקחת את גורלנו בידינו, על פי מתווה פשוט: הומניטרי כן, טרור לא. כל הסדר אחר שיכבול את ידינו יקרב את המלחמה הבאה."

13:00 דובר חמאס, סאמי אבו זוהרי, הגיב לדברי ראש הממשלה, בנימין נתניהו " הדיבור של נתניהו על ניצחון שקרי הוא ניצול התקשורת כדי לחמוק מנקמה של הישראלים, ולכסות על כשלונו", אמר זוהרי. "לנתניהו הספיק כבר ממאות חיילים שנהרגו , נפצעו ונשבו בפעולות חמאס והטילים שלה שהצליחו להכות בעומק הישראלי ולהטיל עליו מצור אווירי", הוא אמר. 

11:15 – נתניהו בפתח ישיבת הממשלה: " "אם חמאס חושב שעל ההפסד הצבאי שלו הוא יחפה בהישג מדיני – הוא טועה. כל עוד לא ישוב השקט, חמאס ימשיך לספוג מכות קשות מאוד. אם חמאס חושב שלא נוכל לעמוד בזה הוא טועה. צריך נחישות ואורך רוח".

נתניהו הוסיף: "המשלחת בקהיר פועלת תחת הנחיה ברורה: לעמוד על צורכי הביטחון של ישראל. רק אם יהיה מענה נסכים להגיע להבנות. חמאס ספג מכה קשה. השמדנו מנהרות, פגענו במאות מחבלים, פגענו ברקטות וסיכלנו פיגועים נגד אזרחי ישראל".

10:50 – ‫שטייניץ: "נמל ימי בעזה – דיוטי פרי לטילים ורקטות".‬

10:15 – השר לנדאו: החמאס מנהל אותנו והפך לבעל מעמד בינלאומי.

09:00 – השר לנדאו: החמאס מנהל אותנו והפך לבעל מעמד בינלאומי.

07:50 – יום של הכרעות מדיניות בקהיר: פסימיות בישראל וברמאלה באשר לסיכויים להשיג הסכם עם חמאס. גורמים מדיניים רומזים הבוקר כי ישראל שוקלת להכריז באופן חד-צדדי על הקלות לאוכלוסיה הפלסטינית ברצועה תוך הבנות עם הקהילה הבינ"ל מעל ראשו של חמאס.

אתר קוקר עושה כל שביכולתו להביא לגולשים היקרים שידורים חיים עם תכנים ראויים לשידור לציבור החרדי

נתקלתם בדיווח לא הולם, אנא עדכנו במייל: info@actualic.co.il

22:50 ארגון דאעש טבח במהלך השבת והרג בעיראק כ- 300 יזידים ועוד 700 בסוריה במהלך השבוע האחרון.  

22:20  כחמש אלף איש השתתפו בהפגנת השמאל בכיכר רבין וקראו לנתניהו להתפטר.

21:30 נתניהו דחה את ההצעה המצרית.

21:00 מניין ההרוגים בצוק איתן מתקרב ל-2000 פלסטינים, 10,600 נפצעו. הקו הקדמי של חמאס התפרק.

20:40 בשעה זו בכיכר רבין בת"א הפגנת השמאל שקורא לממשלת לחדש את התהליך המדיני.   

20:30 מחר יתחדש המשא ומתן בקהיר, וחמאס כבר הודיע שהוא דוחה את ההצעה המצרית. גם בירושלים מעריכים שהסיכוי להגיע להסכם נמוך. 

20:10 יום לפני חידוש השיחות בקהיר, חמאס מקשיח עמדות: בכיר חמאס אמר היום כי ארגונו יסרב למתווה מצרי שיכלול דחיית הדיון על הקמת נמל ימי ושדה תעופה ברצועה.

16:25 – וואלה מדווח: בנט מקדם בקבינט: הקלה במצור בלי הסכם עם חמאס

16:10 – "ממשלת האחדות תדאג לשיקום עזה" הפלסטינים כבר חושבים על היום שאחרי המבצע

15:50 – בכיר בג'יהאד: "בדרך להסכם" סגן מנהיג ארגון הטרור: "המלחמה מאחורינו"

15:10 – עיתון מצרי מפרסם 11 סעיפים ממסמך שמכיל לטענתו את ההבנות לייצוב הפסקת האש בין חמאס לישראל. בין הסעיפים: צה"ל יפסיק התקיפות, הפלסטינים לא ישגרו רקטות ולא יבנו מנהרות. אלה הסעיפים בהצעה המתגבשת

12:00 יו"ר הבית היהודי וחבר הקבינט השר נפתלי בנט, אמר כי יש לפעול לפתוח המעברים לרצועת עזה ויורחב מרחב הדיג ללא הסדרה עם חמאס. "אנחנו לא עושים הסכם שפוגע בזכותנו לפגוע במנהרות", אמר בנט.

11:00 נסראללה יוצא נגד דאעש: אם מישהו יוצא להילחם במפלצת הזו ומונע ממנה לטרוף את עמי האזור, את המדינות בו ואת הישויות, האם צריך להודות לו או לגנות אותו?", תהה נסראללה .הוא אמר עוד כי "הסכנה של דאעש לא מבחינה בין שיעי, סוני, נוצרי.

 10:00 תמה המלחמה: סגנו של מנהיג הג'יהאד האיסלאמי, זיאד נחאלה, הכריז כי "המלחמה עם ישראל" הסתיימה.נחאלה מצוטט הבוקר (שישי) בעיתון "אל-חיאת" באומרו כי "אין לנו ברירה אלא להגיע להסכם. זה עומד בראש סדר העדיפויות שלנו. אני סבור שאנחנו הולכים להסכם".

9:00 חבר במשלחת הפלסטינית לשיחות בקהיר מציג את ישראל כקשוחה ועקשנית במו"מ להסדר קבע בעזה, לדבריו, אם ההסכם שיגובש יהיה רע לפלסטינים, הם ישקלו להכריז על הפסקת אש בלי הסדרה.

8:00 אחר המתיחות  בין ישראל לממשל האמריקני  דוברת מחלקת המדינה האמריקנית התייחסה לדיווח על הקפאת משלוחי הנשק לישראל ואמרה כי אין שינוי במדיניות 

23:40 – התעמולה הפלסטינית ותומכיה בעולם מגיעים ללונדון במיצג לאות סולדיריות עם תושבי עזה, כמה עשרות התקבצו במרכז לונדון וסגרו את עצמם בתוך קופסאות מעץ כאות מחאה כנגד "המצור" ששורר לדבריהם בעזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.