חמאס נטל אחריות למטח הרקטות: "מוכנים להגיב מיד לכל תוקפנות"

בהודעת החמאס נכתב: "לא נאפשר לאויב להטיל המשוואות שלו על העם שלנו, ויישארו נאמן את הניתוח של העם שלנו ואת הדם של חללים. ההתנגדות מאוחדת ומוכנה להגיב מיד לכל תוקפנות או תוקפנות נגד עמנו"

אתר האינטרנט של הזרוע הצבאית של חמאס הוציא הודעה בצהרים כי הוא נוטל את האחריות לירי הרקטות. "פלגי ההתנגדות הפלסטיניים נטלו על עצמם את האחריות לירי לעמדות צבאיות בעוטף עזה, עם שיגור רקטות, עם שחר, בתגובה להפצצה של מכונית אזרחית במרכז רצועת עזה".

בהודעה נכתב: "לא נאפשר לאויב להטיל המשוואות שלו על העם שלנו, ויישארו נאמן את הניתוח של העם שלנו ואת הדם של חללים. ההתנגדות מאוחדת ומוכנה להגיב מיד לכל תוקפנות או תוקפנות נגד עמנו"

ארגון הטרור חמאס שיגר הלילה רקטות קסאם ופצצות מרגמה לעבר העיר שדרות ויישובי וקיבוצי המועצות האזוריות אשכול, שדות נגב, שער הנגב וחוף אשקלון.

13 נחתו בשטח ישראל וככל-הנראה רק אחת מהן יורטה בידי מערכת כיפת ברזל – זו שנורתה לעבר העיר שדרות.

ההסלמה הפעם החלה בעקבות הפצצות של צה"ל אתמול והלילה בעזה, בתגובה לטרור הבלונים והעפיפונים שנמשך זה כ-3 חודשים.

חיל-האוויר תקף אתמול בצהריים, בהפרש של 3 שעות, כלי-רכב ששימשו את חוליות משגרי הבלונים והעפיפונים. איש לא נפגע בתקיפות.

הלילה, מעט אחרי השעה 1 אחר חצות, השמיד כלי טיס של חיל-האוויר את מכוניתו של צאבר ח׳ליפה – מפקד בכיר בזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז-א-דין-אלקסאם.

כחצי שעה לאחר מכן החל חמאס לשגר מטחי רקטות – האחרון שבהם בשעה 4:01.

האזעקות הניסו רבבות אזרחים למרחבים המוגנים.

בתגובה, טנקים של צה"ל ירו פגזים והשמידו 2 עמדות של חמאס.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה״ל תקף הלילה באמצעות כלי טיס וטנק כלי רכב השייך לפעיל חמאס בחוליית שיגור של בלוני הנפץ והתבערה ושתי עמדות תצפית של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה. במקביל הוביל ארגון הטרור חמאס מתקפת ירי תלול מסלול לעבר שטח מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס יישא במחיר הטרור ואי היציבות".

מהמועצה האזורית אשכול נמסר הבוקר: "במהלך הלילה צה״ל פעל ברצועה ולאחר מכן בוצע ירי לכיוונו. הופעלו אזעקות צבע אדום במספר ישובים. לא ידוע על נפילות באף ישוב. אין נפגעים ואין נזק. לאחר הערכת מצב הבוקר עם הצבא, אין שינוי בהנחיות לתושבים. לימודים בכל מוסדות החינוך מתקיימים כסדרם"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.