"חמישים שנה הסתדרנו בלי מגנומטרים – למה צריך אותם עכשיו?"

אבי גבאי, תקף היום בישיבת הסיעה את ראש הממשלה: "נתניהו לא מנהל את המדינה באופן ענייני, לא מקשיב לשירות הבטחון הכללי ולגורמי בטחון אחרים"

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, תקף היום בישיבת הסיעה את ראש הממשלה: "נתניהו לא מנהל את המדינה באופן ענייני, לא מקשיב לשירות הבטחון הכללי ולגורמי בטחון אחרים ולכן יותר ויותר ישראלים כבר לא סומכים עליו".

למרות המצב הביטחוני, גבאי אמר כי יגיש הצעת אי אמון בממשלה. "גם כשהמתיחות סביבנו בשיאה צריך לאמר את האמת לציבור ולא להתחפש".

"נתניהו לא מנהל את המדינה באופן ענייני, לא מקשיב לשירות הבטחון הכללי ולגורמי בטחון אחרים ולכן יותר ויותר ישראלים כבר לא סומכים עליו". המשיך גבאי. "את ירושלים שחררנו לפני 50 שנים והסתדרנו בלי מגנומטרים שהופכים סכסוך לאומי לסכסוך דתי. לצערי, אנחנו רואים החלטות נמהרות שלא לוקחות בחשבון שיקולים אסטרטגים ואת הצרכים של שותפים שלנו במזרח התיכון".

אי האמון הוא גם משום שהמחוייבות של ראש ממשלה היא לציבור כולו ולא לקמפיין בחירות אינסופי שהוא מנהל מול נפתלי בנט. יש לכך משמעות גם בהחלטות בטחוניות.

בגין ורבין עשו הסכמי שלום פורצי דרך עם מצרים וירדן. שום מגנומטר לא עומד מול זה ואסור לסכן את מערכות היחסים הללו שמשפיעות בסופו של דבר גם על החזית הסונית מול איראן.

"אני קורא לנתניהו ולבנט – תקשיבו לאנשי הבטחון בהווה ובעבר. רק בטחון ישראל חשוב להם. בנוסף, צריך לעצור את ההסתה של השיח ראד סלאח". סיכם גבאי.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הבנאדם הוזה עלה לו לראש כל העניין של ראש מפלגה.

    הבנאדם הוזה עלה לו לראש כל העניין של ראש מפלגה.

    הראש |
    הגב