חמשה ילדים מבני ברק נדבקו בחיידק קטלני

עיתון 'ישראל היום' מדווח הבוקר כי חמשה ילדים בבני ברק נדבקו בחיידק אלים וקטלני שעשוי להביא לדלקת קרום המוח. במשרד הבריאות בודקים אם יש קשר בין המקרים או שמא מדובר בצירוף מקרים.

עיתון 'ישראל  היום' מדווח הבוקר כי חמשה ילדים בבני ברק נדבקו בחיידק אלים וקטלני שעשוי להביא לדלקת קרום המוח.

ילד בעיר  אושפז במצב קשה כשהוא מונשם ומורדם, במרכז שניידר לרפואת ילדים לאחר שנדבק בחיידק המנינגוקוק, המכונה "החיידק האלים."

באותו החידק נדבקה לפני שלושה שבועות נדבקה בקרובת משפחתו, פעוטה בת עשרה חודשים, גם היא מבני ברק.

וזה לא נגמר, בנוסף, עוד שלושה מקרים של תינוקות ופעוטות מבני ברק שנדבקו במנינגוקוק וסבלו מדלקת קרום המוח.

התסמינים של החיידק מסוכנים, החיידק  חודר למחזור הדם, גורם לדלקת קרום המוח ואף עלול לגרום למוות בקרב חמישה אחוזים מהחולים.

מבדיקות מעבדה  עולה כי מדובר  בשלושה מהנדבקים ומהן עולה שמדובר בזנים שונים של הנגיף. גורם במשרד הבריאות  לישראל היום כי במשרד "לא רואים קשר בין המקרים מלבד צירוף מקרים."

בסוף חודש יוני, פעוט בן כמעט שנתיים מחסידות צאנז אושפז בביה"ח מעייני הישועה בשל דלקת קרום המוח. בבדיקה התברר שהוא סובל מזיהום מחיידק מנינגוקוק מסוג .B הוא אושפז בטיפול נמרץ בביה"ח שניידר ולאחר מכן החלים. של הפעוט ולילדי המשפחתון שבו הוא שוהה ניתן טיפול אנטיביוטי מונע.

לשכת הבריאות המחוזית בת"א מבצעת חקירה כדי לאתר מגעים של החולה, "זו הצטברות חריגה של מקרים," הסביר גורם במשרד הבריאות. "בכל אחד ממקרי התחלואה ראיינו את החולה ובני משפחתו ונתנו טיפול אנטיביוטי מונע לכל מי שבא איתו במגע. אנחנו לא יכולים להוכיח שחולה אחד נדבק מהשני ואין לנו הסבר לצבר המקרים הזה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.