חמשה מי יודע? חמשת הקליפים הנבחרים של השנה לחג הפסח (וידאו)

אתר קוקר מגיש לכם חמשה קליפים לחג הפסח, חלקם ירגשו אתכם חלקם יקפיצו אתכם. הקליפים שעשו את השנה.

1.  מרן 

עם תום שלושים ימי האבל על מותו של מרן הרב עובדיה יוסף זיע"א, הוציא ילד הפלא עוזיה צדוק סינגל חדש ומיוחד שנכתב במיוחד לזכרו. את המילים לשיר כתבה כלתו של הרב, הרבנית יהודית יוסף, שטיפלה בו במסירות נפש שנים ארוכות וכעת, בשיר מיוחד, היא כותבת על תחושותיה ועל הזכות העצומה שנפלה בחלקה.
כחודש  לפני פטירת מרן הייתה אמורה הרבנית יוסף לחתן את בתה, אך מפאת האסון שפקד את עם ישראל נדחתה החתונה עד תום ימי האבל. כעת, לרגל השמחה יוצא השיר החדש והמרגש ובמשפחת יוסף בחרו את עוזיה צדוק, ילד הפלא שכבש בתקופה האחרונה את ישראל בקולו הזך, שיבצע את השיר
ועם הביצוע הנפלא והמתוק הזה, הוא בוודאי יכנס ללב כל יהודי ויהודי ברחבי העולם.

מילים: יהודית יוסף
לחן: אלי קליין

 

עיבוד: דודו קומה

 

2. קולנו תשמע רולי דיקמן  

זמר החתונות רולי דיקמן מופיע כבר לא מעט שנים באולמי החתונות, ערב ערב, אך השיר הראשון שהוא מוציא שהוא שיר שלו, הוא דווקא שיר שקט המתקשר לימים אלו, הימים הנוראים.

העיבוד הוא של אחיו, יואלי דיקמן, ועל צילום הוידאו לקליפ המיוחד אחראי יוני צור.

 

3. בחכמה יבנה בית – אלי הרצליך 

אחרי סינגל הבכורה "חתן דומה למלך" שהפך להצלחה היסטרית. עשרות השמעות בכל תחנות הרדיו, כיכב במקומות הראשונים במצעדי המוסיקה השונים וזכה לעשרות ביצועים ברשת של גדולי הזמר החסידי. אלי הרצליך הפך להבטחה הגדולה והמרעננת של המוסיקה החסידית.

"בחכמה יבנה בית" — סינגל שני מתוך אלבום הבכורה שיראה אור בקרוב. הינו שיר קצבי, אנרגטי ותוסס, שמביא עימו צלילים, סאונדים, בהפקה גרנדיוזית בעלת אווירה שונה ייחודית ומרעננת. המשלבת ז'אנרים מוסיקליים שונים, רוק, מוסיקה בלקנית, והכל באווירה חסידית שמחה וסוחפת. כמו בסינגל הראשון, גם הפעם, הרצליך וצוות ההפקה בחרו טקסט שכמעט ולא הושר והולחן.

את יציאת הסינגל מלווה השקת וידאו קליפ רשמי. אשר נחשב לאחד הקליפים המושקעים והחדשניים שידעה המוסיקה החסידית העולמית. החל מאיתור ובחירת הלוקיישן, לאחר שיטוט בעשרות אתרי צילום ברחבי הארץ, בניית כוריאוגרפיה, ממשיך בציוד הגברה וסאונד כבד, חדשני ומשוכלל, מהטובים בארץ. צוותי צילום נרחבים, שכללו במאי ועשרות אנשי צוות, המופקדים על הפקות הצילום הגדולות והמדוברות בארץ. עם ציוד צילום משוכלל, שכלל מצלמות רחף, מצלמות כתף, ומצלמות נעות. תזמורת מורחבת של שמונה נגנים שניגנה לייב בליווי מקהלת "ידידים", עשרות שוטים וטייקים שהתפרסו על פני שתים-עשרה שעות צילום, וכלה במעל חודש של עשרות שעות עריכה. מה שמבטיח קליפ מרהיב וסנסציוני!.

אשר וחיים – פה בארץ חמדת אבות 

קליפ סאטירי שהעולה ליוטיוב על ידי  אשר וחיים שנענו להזמנתו של יאיר לפיד וכמו בחורי ישיבה טובים הם הלכו ללמוד לעומק מה מסתתר מאחורי המלים היפות "שוויון בנטל".

פה בארץ חמדת אבות תסגרנה כל הישיבות את אביי, את רבא  נשתיק בשם האחווה פה תהי השנאה שורה הסתה בשפת התורה ילדים דים דים  חרדים דים דים
שלומדים דים דים  נשגר למאדים  כי חרדים דים דים שלומדים דים דים לא עובדים דים דים  לשגר למאדים! "פה בארץ חמדת אבות  תסגרנה כל הישיבות כור היתוך להם ניצורמתנגדים לו – נעצור! פה תהי השנאה שורה הסתה בשפת התורה חרדים דים דים שלומדים דים דים לא עובדים דים דים נשגר למאדים חלומות ורודים יש ללפידים אין כבר חרדים וכולם כה נחמדים.

החזן העולמי צודיק גרינוולד קליפ חדש לרגל יום השואה הבינלאומי. הקליפ הנושא את הכותרת 'אב הרחמים' צולם במחנה אושוויץ, וכן שולבו בו קטעי ארכיון מהשואה.

בנוסף, נשלח הקליפ במייל תפוצה נרחב על-ידי משרד יחסי הציבור של צודיק לאנשים רבים, ביניהם המלחין הרב עקיבא המניק שהזדעזע למראה קטעי הארכיון, והגיב במייל נזעם. אולם למרות הכול הוא זכה להימנות על חמשת הגדולים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.