חמשת הכוחות שצמחו מהפוליטיקה החרדית המקומית

 הם פעילים מאד, או היו פעילים, בזירה המקומית ובזירות נוספות והם יגיעו כנראה בקרוב מאד גם לזירה הארצית: אלו השמות החמים ביותר של הצעירים המבטיחים מהפוליטיקה החרדית המקומית:

קפץ שני מקומות במועצה. חי דהרי

 

חי דהרי

המהפכן החרדי של אשקלון

חי דהרי,  33, נשוי לתהילה ואב לשלשה ילדים, יליד אשקלון.

כשנפתחה בעיר סיעת 'אחדות בתכלית' ע"י מורו ורבו הרה"ג יצחק ברדא שליט"א, נקרא דהרי להתייצב במקום הרביעי בסיעה. ניצחון המפלגה וכניסתה למועצת העיר הייתה ההפתעה הגדולה של הבחירות.

במהלך התקופה, שימש דהרי בתפקידים שונים כחבר מועצת העיר. בהמשך, חבריו לתפקיד שאיישו את שני המקומות שלפניו ברשימה, החליטו לפרוש וכך דהרי דילג למקום השני מתחת לתומר גלאם, מי שנבחר בהפתעה לפני כחצי שנה להחליף את ראש העיר המכהן איתמר שמעוני.

מאז החלפת "השלטון" בעיר, קיבל חי דהרי את תפקיד המשנה לראש העיר ואת התיק תרבות תורנית ועוד סמכויות נרחבות.

למה בחרנו בו? מאחר ונושא חשוב בעיר אשקלון הוא הטיפול בנוער נושר החרדי, ודהרי נכנס לעובי הקורה בנושא הנוער החרדי הנושר, דבר שהרבה נמנעים מלגעת בו וחולל מהפך בתודעה בנושא זה בעיר.

האיש של הרב אברג'ל זצ"ל. יעקב מעלימי

 

יעקב מעלימי

התלמיד מנתיבות של הגר"ש כהן

יעקב מעלימי, בן 37.

כיום מכהן כסגן ומ"מ ראש העיר נתיבות, העיר המתחרדת.

כבר בגיל 18 שימש מנהל מטה 'בני תורה' ירושלים והדרום בש"ס. יעקב הוא נציגו של הגר"י אברג'ל זצוק"ל, שהקים עולה של תורה – רשת הכוללים לציבור בני התורה הספרדים עם 2,000 אברכים בכל הארץ.

ממספר 5 ברשימת שס"ג המקומית, עקף מעלימי את חבריו לסיעה וקפץ היישר לסגנות ומ"מ ראש העיר בנתיבות.

מעלימי למד בישיבת פורת יוסף העתיקה אצל מרן נשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן שליט"א, הוא נחשב לתלמידו.

הוא מצליח בתפקידו בעירית נתיבות, איש שקט ואהוב, אוהב לעזור ועושה חיל בתפקידו.

כשערכנו לאחרונה ב'אקטואליק' את פרויקט "שטח עירוני" על נתיבות, תושבים בעיר סיפרו  לנו שהם מרגישים אצלנו שיש להם אוזן קשבת ופתרון לבעיות, ורק מעלימי ראוי להמשיך בתפקידו כמייצג את הקהילה החרדית בעיריה, והם יתמכו בו בכל דרך כשירוץ בבחירות.

מקורביו אמרו אז ל'אקטואליק': "מעלימי ימשיך לרוץ כנציג הרב אברג'ל גם בבחירות הבאות, או עם ש"ס או במפלגה חדשה שתקום".

למה בחרנו בו? ובכן, זכור לכותב השורות שעוד כתלמיד בפורת יוסף מעלימי הגיש עתירה לבג"ץ ביצוג עו"ד יורם שפטל בנושא גיוס בני הישיבות, מה שמכונה "חוק טל", ורק אח"כ הצטרפו לעתירה גם וועד הישיבות.

אני בהחלט מאמין שכשיגיע היום שהעיר תהיה בעלת רוב חרדי, יש סיכוי לראש עיר חרדי ולמעלימי בהחלט יש את הפוטנציאל.

ממנכ"ל את רשת החינוך, וגם את התנועה. חיים ביטון, עם דרעי

 

חיים ביטון

האיש שכבר היה ברשימה לכנסת והתפטר

חיים ביטון הוא אמנם לא כל כך צעיר יחסית לשאר, בן 39, אבל מקומו בהחלט ברשימה הזו. הוא שימש בבחירות האחרונות כמנהל מטה הבחירות של תנועת ש"ס ואחראי על כל המטות.

אחרי שלמעלה מ-10 שנים ניהל ביד רמה, כמנכ"ל, את מוסדות 'מגדל אור' במגדל העמק של הרב יצחק דוד גרוסמן, והיה מספר 2 בתנועת ש"ס המוקמית אחרי נחום אסולין ושימש חבר מועצת העיר מגדל העמק מטעם ש"ס, קפץ ביטון ליגה וכיום הוא משמש כמנכ"ל 'מעיין החינוך התורני' או בשמה החדש של רשת בתי הספר התורניים של ש"ס, "בני יוסף".

ביטון היה אמור להיכנס לכנסת ברשימת ש"ס לפני ח"כ לשעבר יגאל גואטה, אבל לפי בקשת יו"ר שס הוא התפטר מהרשימה ועבר לנהל כאמור את הרשת של ש"ס.

למה בחרנו בו? ביטון, אפילו שכעת הוא לא בכנסת, מקורביו בטוחים שהוא עוד יגיע לכנסת. "אין בציבור הספרדי הרבה צעירים מצליחים כמוהו", אומר לנו אחד מידידיו. "תראה איך הוא מצליח ברשת החינוך וכיצד הוא מונע הרבה בעיות שצצות ללא סוף. רק לפני כמה חודשים הרשת קיבלה דו"ח חיובי אחרי ששנים סבלה מדו"ח שלילי".

הידיד אומר לנו גם כי "חיים גם אמר לנו כמה פעמים שהוא לא הולך להישאר ברשת עוד הרבה שנים וכי הוא רואה את עצמו בכנסת".

ל'אקטואליק' נודע, וזה אנחנו מפרסמים כעת בפרסום ראשון, כי יש בכוונת אריה דרעי להנחית אותו בירושלים כיו"ר סיעת ש"ס המקומית במקומו של צביקה כהן. האם המהלך אכן יתאפשר? ימים, לא רחוקים, יגידו.

הזרוע של גפני בבית שמש. גרינברג עם גפני

 

שמוליק גרינברג

החסות של גפני שהעיפה לגבהים

שמוליק גרינברג, סגן ראש עיריית בית שמש.

הבחור שהתחיל כעוזרו של יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, בדרך ככל הנראה לתפקיד הנחשק ראש עיריית בית שמש.

כבר מגיל צעיר ידעו חבריו של גרינברג, כי הוא עוד יגיע רחוק. בעיריית בית שמש הוא התחיל כעובד במחלקת החינוך. כשנבחר ראש העיר הקודם, דני ועקנין, פיטר את שמוליק, וגפני אז "חיבק" אותו ולקח אותו תחת חסותו. מאז הוא התקדם והגיע למקום הראשון בדגל התורה בבית שמש, וכך גם מונה לתפקיד הנחשק, אחראי "תיק החינוך" בעיר, שבו הוא מחזיק עד היום.

"החרדים החדשים", כלומר הליטאים שעובדים לפרנסתם, רואים בו כנציגם בכל הארץ, מכיוון שהוא הראשון שפתח תלמוד תורה בעיר בית שמש לילדים שהוריהם בחרו לצאת ולעבוד.

למה בחרנו בו? הוא מתמודד ראש בראש עם בכירים ליטאים אחרים מרחבי הארץ על מעמדם כנציג הבכיר אחרי גפני ומקלב, אבל נמצא במקום טוב מאד במירוץ לרשימה לכנסת מטעם דגל התורה.

רק בשבוע האחרון, כאשר היה דיון היכן לעשות את הכינוס השנתי של דגל התורה בסוכות, ב'דגל' החליטו לקיים את הכינוס בבית שמש אצל נציגם שמוליק גרינברג – מה שגם מלמד על כוונותיהם לקראת הבחירות בבית שמש – והכינוס השנתי אכן יתקיים בסוכת סגרה"ע גרינברג.

כולם ביקשו לארח את הכינוס, מפינדרוס ורביץ ועד למנחם שפירא – אבל גרינברג נבחר כמארח. זה אומר הכל.

משלב בין המגזרים בעיר. שרוליק פרוש עם הגר"ש בעדני

 

ישראל פרוש

איש "שלומי אמונים" הבא לכנסת?

ישראל פרוש, ראש עיריית אלעד. הבן של, הנכד של, הנין של… מי שכונה בבחירות  האחרונות לאלעד, "האיש שלנו באגודת ישראל".

האיש עשה מהפכה בעיר אלעד, שעד הבחירות האחרונות נשלטה באופן מסורתי על ידי תנועת ש"ס הספרדית. ואז הגיע פרוש, כבש את העיר אלעד ונבחר לראשות העיר, ובמהלך השנים האחרונות הראה שאפשר לחבר בין כל הפלגים ולתת לכל חסידות ומגזר את מה שמגיע להם וכך להביא שקט לעיר שידעה רק מלחמות.

מקורביו אומרים ל'אקטואליק' כי "יבוא יום שמאיר פרוש יפרוש מהכנסת, ואין ספק שמי שימלא את מקומו שם יהיה שרוליק (כך קוראים לו באלעד), אפילו שיש את יוסי דייטש שבונה על המקום בכנסת כנציג של שלומי אמונים, קשה לראות את זה מתבצע. גם האחים של שרוליק – משה, יענקי ונוחי (נחום) אמרו כמה פעמים שהנציג הפוליטי הבא שלהם ומי שיש לו תמיכה של כל הקהילות הוא שרוליק. כך שאין ספק שהוא ייבחר לכנסת לא בעוד הרבה זמן".

למה בחרנו בו? הפוטנציאל והשקט שלו והשלום שהביא לעיר המלחמתית, יוכלו לבוא גם לכנסת בתפקיד ביצועי והוא בודאי יצליח לחיות בשלום עם כל שאר הסיעות, אם באלעד הוא הצליח.

"האחדות שהביא לעיר, אומרת עליו הכל", אומרים תושבים בעיר ל'אקטואליק'.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.