חמשת הצעירים המבטיחים של הברנז'ה החרדית

כתב השטח הנמרץ של 'בקהילה', היח"צן בן ה-23 של ראש עיריית אלעד, והזרוע הביצועית התקשורתית של אלי ישי: אלה הצעירים המבטיחים במדיה החרדית

לא קלה היתה מלאכת בחירת "חמשת החרדים המבטיחים" של הברנז'ה החרדית של שנת תשע"ז. על הדרך זנחנו לאנחות מטאורים שהפכו למותגים ברשת ובעולם הפרסום כמו ירח טוקר, שמעון ברייטקופף, קובי איזק, אבי גרינצייג ואבי יוספי שהפציעו בשלהי העשור הקודם. דור העיתונאים שהולך ומתבגר כבר חוצה את גיל ה-30 ומתקרב ליום שבו יבלו שעות נוספות בבתי המרקחת ופחות על המקלדת.

הפעם התמקדנו בשמות פחות מוכרים בז'אנר, אך כאלו שעשויים לתת את הטון בעשור הבא, של העיתונאים והיועצים בברנז'ה החרדית.

לאחר שבררנו, מיפינו,והתחבטנו – אנו יכולים להכריז בזאת על חמשת הצעירים פורצי הדרך שעשויים לכבוש כל פסגה שירצו, בדגש על "ירצו".

חורך את השטח. יצחק פלדמן

 

יצחק פלדמן, כתב "בקהילה"

יצחק (איצו) פלדמן בן 29, נשוי ואב ל-3 ילדים, מתגורר במודיעין עילית. בוגר ישיבת חדרה וסלבודקה.

עד השנה יכולנו להציץ להבלחות שלו פה ושם. מאמרים, טורים וכתבות מזדמנות במקומות שונים על גבי המדיה, בעיקר בדף הפייסבוק שלו, שם הוא נוהג לכתוב את הגיגיו המחוכמים הזוכים למנות לייקים מבורכות כפטריות לאחר הגשם, ועם הגשם בא התיאבון. במהלך מערכת הבחירות המסקרנת של ארה"ב ששברה שיאים של רייטינג, שהה פלדמן בארה"ב לרגל שליחות עסקית. על הדרך הוא החליט לכתוב טור ל'בקהילה' היישר ממגדלי טראמפ, ויהי מה. מכאן היתה הדרך קצרה וסלולה, כאשר ביום מעונן אחד של סוף החורף, הופיע יצחק פלדמן במלוא כשרונו על גבי עיתון 'בקהילה' ומאז הוא לא מפסיק.

אם אתם נמנים על קוראי 'בקהילה' – אין שבוע שבו לא תתקלו בשם הזה. במגזין, בכתבות שטח. מטורים פוליטיים מושחזים ועד טורים מרגשים נוטפי דמע. נראה שאת כל הכשרון החבוי בו הוא הטיל בבת אחת אל העיתון שזכה לקבל אל שורותיו את אחד המבטיחים שבברנז'ה הצעירה.

בזמן שאתם מטיילים בגני יהושע, או בפארק ענבה, פלדמן הספיק לגמוע עשרות מדינות –  ארבעים מדינות במספר, בהן ארה"ב, ברזיל, אנגליה, רומניה, רוסיה, צ'כיה, הונגריה, שבדיה, דנמרק ועוד.

חיי פנאי: פלדמן הוא תולעת ספרים מושבע ונוהג לקרוא שלושה ספרים בשבוע, כיאה לבן למשפחת סופרים ידועה. פלדמן הספיק לשמש כמ"מ לפרשן הפוליטי של 'בקהילה' כשכתב כבר פעם או פעמיים את הטור הפוליטי הפופולרי במגזר החרדי במקומו של יעקב ריבלין, הכתב הפוליטי הוותיק.

מילה שלנו: אחד המטאורים המוכשרים שצצו בשוק העיתונות בעשור האחרון. עם עוד קצת מאמץ –  רענן שקד וחנוך דאום עוד יעמדו בתור בכדי לבקש חתימה.

צעיר ונמרץ. מני חדד

 

מני חדד, האיש של אלי ישי

מני חדד, 33. אחרי נישואיו למד מספר שנים בכולל, ואז עשה 'שירות אזרחי' ויצא לשוק העבודה

מי לא מכיראת מני? מאז ומתמיד קינן בו החיידק התקשורתי. כבר בשחר נערותו חדד עקב מקרוב אחר כלי התקשורת ובעיקר סביב כתבות ומדורים פוליטיים. לימים הפך ליועצו של אלי ישי עת כיהן כיו"ר ש"ס. לאחר הבחירות האחרונות חבר הטאלנט הצעיר ליועץ התקשורת אבי בלומנטל והקים אתו בצוותא את השלוחה החרדית לניהול משברים תקשורתיים במשרדו של רונן צור. לאחר כשנה הקימו השניים את חברת בלומנטל – חדד. ומאז ועד היום טיפלו הצמד בעשרות לקוחות ועמדו מאחורי מאות פרסומים בתקשורת הכללית והמגזרית.

"אני שואב סיפוק אדיר מהעבודה", נוהג לומר חדד למקורביו. "מדי יום יוצא לי להציל עשוק מיד עושקו, לטפל בעוולות מסוגים שונים ומגוונים". אחד התיקים המעניינים שטיפל בו יחד עם אבי בלומנטל היה בית המכירות הפומביות "וינרס". כשפגש בו לראשונה הוא היה אנונימי לחלוטין מבחינה תקשורתית, ולפני כחודשיים פרסם אייטם עליו שזכה לסיקור במלמעלה מ-150 כלי תקשורת ברחבי העולם.

אחד מהניצחונות המרשימים של חדד שמור למאבק שניהל כנגד פינוי תלמיד תורה סנהדרין. מצד אחד העירייה, העומד בראשה, מנהל הסמינר הישן, ושלל חברי כנסת וחברי מועצה, ומהצד השני ועד הורים עקשן אותו יח"צן. חדד מסרב לאשר כי הוא ובלומנטל עומדים מאחורי הפרובוקציות והקמפיין האגרסיבי אך גורמים שונים בתקשורת מייחסים להם את הפעילות.

חדד שייך לזן היועצים המכונים "לוחמי גרילה". הם אינם בוחלים בקרבות רחוב ומשתמשים בטקטיקות בלתי קונבנציונליות במטרה להשיג סיקור תקשורתי אוהד ללקוחותיהם.

מילה שלנו: ההצלחות מדברות בעד עצמן, עוד מאמץ עילאי ודובר "יחד" עשוי למצוא את עצמו כדובר שר הפנים אלי ישי.

 

מקווי הנייעס לצמרת היח"צ החרדי. ציקי פרנק

 

ציקי פרנק, אהוב העיתונאים

לפני שנתיים הצטרף ציקי פרנק למחלקת היח"צ במשרד הפרסום 'אפיקים'. את המחלקה ניהל אז איש היח"צ נחמיה רוזנפלד. "כשנכנסתי לתחום היח"צ מהתקשורת החרדית (פרנק שידר בקווי הנייעס), זה היה נראה דומה אבל זה עולם שונה לחלוטין. כשנכנסתי קיבלתי תיקים חשובים, הדורשים עבודה מקצועית וקשה", הוא אומר.

"לא יודע איך זה עובד אצל המתחרים, אבל ב'אפיקים' יש חיבור מיוחד בין כל העובדים וכל המחלקות על אף התחרות, סוג של משפחה, כשבראש עומד האבא – יו"ר אפיקים, יגאל רווח. אין ספק שנכנסתי לנעליים גדולות כשקיבלתי את תפקיד מנהל היח"צ ואני משתדל לא לאכזב את הלקוחות וכל מי שנתן בי אמון. אם כיף בעבודה, קל לך להשקיע את הנשמה ולקטוף הצלחות".

פרנק מוסיף ואומר: "יחסי ציבור, נשמעים אולי למישהו מבחוץ כעבודה קלילה של היושב מאחורי המקלדת. אבל אין ספק שמדובר בעבודה הדורשת המון מוח וכוח. חייבים להישאר עירניים לכל מה שקורה במגזר, לקלוט מראש מה הטרנד הבא במגזר. לא עוד חסויות על טנדרים בפורים ולא חלוקת סנדביצ'ים במירון. ניהול משברים הוא חלק מהקפה של הבוקר. כמעט כל יום מישהו אחר יצייץ לך משהו נגד מה שעשית כי הוא חושב אחרת. ההצלחות הן דווקא המשברים שהצלחתי למנוע עוד לפני שהם הגיעו לרשתות החברתיות".

פרנק נחשב לחביב במיוחד על העיתונאים החרדים, ודואג לפנק אותם במידה בזמנים מיוחדים וכמובן לא שוכח ימי הולדת.

פרנק: "השנה השקנו את תחרות החיבורים התורניים של מפעל הפיס בבית מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי כולל הוספת רבנים נוספים ודומיננטיים לוועדת השיפוט. אחד הפרויקטים המורכבים הוא תחרות מאמרים לנשים של מפעל הפיס: להצליח להביא סביב שולחן אחד שופטות מכל גווני הקשת של המגזר, ובנוסף באמצע חופשת בין הזמנים להשיק את התחרות בהשתתפות עורכות מכל גווני הקשת – החל מהפרינט הכי שמרני ועד אחרוני הדיגיטל במגזר כשכולם מתעניינים בפרוייקט, החל מתלמידות סמינר ועד סופרות מהשורה הראשונה במגזר – זה הצלחה!".

הנה כמה נקודות ציון שנתן לנו:

ההישג הקטן: חסות של בגיר על וידיאו שצבר בפייסבוק למעלה ממיליון צפיות.

הפרויקט הכי ספונטי: 4 שעות לפני תחילת אירוע הקיץ של ארגון 'בלב אחד' אושרה חסות של בגיר לאירוע. בזמן הקצר היה עלינו לעצב ולהדפיס חולצות למאות המתנדבים ולהלביש את המתנדבים דקה לפני תחילת האירוע עם חולצות חדשות ממותגות. בסיום הערב כל מתנדב קיבל חולצה יוקרתית מתנת בגיר".

הכי קשה: "שבועיים לפני החתונה הצלחתי להפיק 3 השקות לקמפיינים. אין ספק שזה סייעתה דשמיא. לפני כחודש זכיתי להתחתן עם אשתי היקרה שתומכת ועוזרת ועזרה לי לחזור לשיגרה מיד אחרי השבע ברכות".

התיקים הבולטים: מפעל הפיס, אסם, פאג"י, סנו, בזק בינלאומי, בגיר, ליבוביץ, פאביו IBBLS, היבואן הראשי למשקאות ועוד. מצד אחד העבודה הקלה יותר היא להביא בשורה חדשה ולהשיק קמפיין חדש, והעבודה הקשה יותר היא לקחת פרוייקטים קיימים ולייצר בהם ענין חדש, והעיקר להביא בשורה חדשה ולייצר שיח סוחף בקמפיין נדוש".

קמפיין מוצלח ביחסי ציבור מבחינתו הוא: דווקא קמפיין שלא כולל פרסום מודעות ותוכן, שמביא לחשיפה בקנה מידה מפתיע במיוחד המייצר שיח סוחף במגזר.

טיפ: "הסוד שלי ידוע לכולם: יש תבלין שלא מוכרים בשום מקום וזו הנשמה. אם משקיעים את הנשמה ואוהבים את מקום העבודה – אין סיכוי לא להצליח.

"השנה קיבלתי טיפ ממורי ורבי מרן האדמו"ר מויז'ניץ: בכל משימה ובכל משפט להוסיף 'אם ירצה השם', 'בעזרת השם' ואין ספק שכל ההצלחות תלויות בסיעתא דשמיא".

מילה שלנו: בשנה האחרונה הצליח פרנק להטביע את חותמו על עולם הפרסום החרדי, אך לצד זאת, הוא יכול להתמקצע ולהרחיב את הישגו בתחום המדיה.

מייצג את צה"ל בציבור החרדי בזמן הכי קשה. חזקי שכטר

 

חזקי שכטר, דובר צה"ל למגזר החרדי

חזקי שכטר, בן 23 מבני ברק, נשוי ואב לתאומים. חסיד גור מהבית.

חזקי התגייס בשנת 2015 לחטיבת דובר צה"ל ומשמש כדובר לתקשורת החרדית. תפקידו הוא לתת מענה ישיר לכלי התקשורת החרדית במתן תגובה וביצירת כתבות חדשותיות. מדי מספר חודשים מקיים שכטר ימי עיון לכתבים החרדים יחד עם גורמי צבא בכירים אשר יעודם להכרת תחומי הצבא השונים.

לא מעט שכטר מתעסק בשעות הקטנות של הלילה בכתבות שהתפרסמו או עתידות להתפרסם מול הכתבים או העורכים. לעיתים אף 'נלחם' על כתבה שלא תתפרסם או 'עידון כתבה'.

גם בעידן הטוויטר, כשכל ציוץ הופך לאייטם פותח מהדורה, העבודה של שכטר לא קלה, בפרט שיש אנשים שתפקידם הוא 'לגרום לו לעבוד'.

לפני כחצי שנה קיבל תעודת הצטיינות יחודית בטקס מצומצם אשר נערך בקריה מראש אכ"א ודובר צה"ל בזמנו, האלוף מוטי אלמוז. תעודה זו ניתנה לו כהוקרה על פועלו הרב בתחום.

מתוקף תפקידו צבר שכטר ניסיון וקשרים עם קודקודים בצבא כאשר חלקם עוסקים בתחום גיוס החרדים, והדבר בא לידי ביטוי במהלך תפקידו.

בשנה האחרונה שכטר עשה את פריצת דרכו המשמעותית כששימש כגורם המקשר בין צה"ל לציבור החרדי אשר געש וגדש עקב גלי מעצרים, הפגנות, ביטול חוק הגיוס – וזנבות הסוסים יעידו את אשר עשה שכטר.

במהלך השנה הקרובה עתיד שכטר להשתחרר מצה"ל  ולעסוק בתחום הדוברות והיח"צ.

מילה שלנו: שכטר כישרוני עם המון אמביציה, אך לאחר שיסיר את "המגפיים הכבדים" הוא יצטרך להזיע שעות נוספות בכדי לשחות בין כרישי עולם הפרסום שאורבים לטרף.

מתמקד באחורי הקלעים. יהודה רובינשטיין

 

יהודה רובינשטיין, היח"צן של פרוש

את פריצת הדרך המשמעותית בתחום התקשורת והפוליטיקה עשה השנה ללא ספק, היועץ האסטרטגי יהודה רובינשטיין, שעד כה כיכב בעיקר במדורי ברנז'ה .

רובינשטיין, רק בן 23, הספיק כבר לשמש כדובר של ח"כ לשעבר חיים אמסלם, כיועץ תקשורת בקמפיין של ש"ס בבחירות האחרונות לכנסת, ייצג חברות גדולות בתקשורת וסיפק שירותי יחסי ציבור וייעוץ אסטרטגי לאנשי מפתח רבים בתחום הפוליטי והעסקי.

בשנה האחרונה, צבר לעצמו רובינשטיין כמה לקוחות כבדים בתחום הפוליטי, הציבורי והעסקי כשבראשם ראש העיר אלעד ישראל פרוש, אותו הוא מדברר באופן אישי ופוליטיקאים נוספים מוכרים לא פחות, וכן ארגונים ציבוריים אחרים וכמה חברות מסחריות, להם הוא מעניק ייעוץ אסטרטגי ותקשורתי באופן שוטף.

רובינשטיין, בוגר ישיבת צאנז בנתניה, ג'ינג'י חריף וחסר מעצורים, הוא כשרון ענק בתחום יחסי הציבור והתקשורת אשר צבר לעצמו קשרים נרחבים בעולם כולו. בעבר, הופיע יותר בתוכניות טלוויזיה והתראיין לתחנות רדיו וכלי תקשורת בנושאים שונים, אך בשנה האחרונה הפך לאיש צללים, ממעט להופיע בכלי התקשורת ומשתדל להישאר מאחורי הקלעים.

אחת התכונות המאפיינות את רובינשטיין ואת השינוי הגדול שחל בו ובדרכי פעילותו, היא החשאיות. רשימת לקוחותיו המלאים אינה ידועה לציבור, ובקושי בקרב העיתונאים והפרשנים מולם הוא מתנהל. "לצד היותו שנון וחריף – הוא פרקטי, יעיל ומעשי ויעביר לעיתונאי רק את המידע הספציפי שצריך ולא ייתן בדל של רקע מעבר לכך", אומר לנו אחד מהברנז'ה המכיר את רובינשטיין מקרוב. לא פעם נדהם 'אקטואליק' לגלות כי האישיות המוכרת המסוימת והחברה המככבת בראש החדשות הן בעצם לקוחות של רובינשטיין, המושך בחוטים מאחורי הקלעים.

נראה שמעטה החשאיות שאופפת את רובינשטיין, הוא סוד ההצלחה שלו, ולצללים הוא חב את הישגיו.

מילה שלנו: לאחר שעבר מסע תלאות הצליח הגינג'י להשתלב בענף הדוברות. אם רק יתמיד בקו השמרני שאימץ לעצמו, לא נתפלא אם הוא עוד יתבקש להחליף ביום מן הימים את הדובר הוותיק של עיריית בני ברק.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הוותיקים והחדשים באותו הגיל.(חוץ משניים)

  הוותיקים והחדשים באותו הגיל.(חוץ משניים)

  י |
  הגב
 2. הכתבים הוותיקים שהוזכרו, וגם אלו החדשים, רובם בני אותו גיל.

  הכתבים הוותיקים שהוזכרו, וגם אלו החדשים, רובם בני אותו גיל.

  שירי |
  הגב