חנוכיית השלום: חנוכיית ענק תוצב בנמל תל אביב בעלות 300 אלף ₪.

מיזם משותף של ארגון קרוב ללב ונמל תל אביב יאפשר הדלקת נרות משותפות בין דתיים וחילונים על רקע חנוכיית ענק שתוצב בנמל.

מטרת המיזם החברתי "אל תדליק אותי, בוא תדליק איתי" הינה ליצור מפגשים אישיים של אלפי משפחות דתיות וחילוניות שיארחו האחת את השנייה בביתם לרגל הדלקת נרות החג.
גובה החנוכייה 6.5 מ', אורכה 50 מ', היא מורכבת מ-5,000 נורות לד ועלות הפקתה הינו 300 אלף ₪.

בסקר שקיים ארגון "קרוב ללב", באמצעות מכון שריד, נמצא כי ל- 70% מהאוכלוסייה בישראל חשוב במידה רבה או רבה מאד לחגוג את חגי ישראל על פי המסורת. חג החנוכה הינו מהבודדים בחגי ישראל במהלכו משפחות דתיות וחילוניות מקיימות את מצוות החג כהלכתו ללא כחל ושרק.

ארגון "קרוב ללב", הפועל לאורך השנה לקירוב לבבות בין דתיים וחילוניים סביב חגי ישראל, החליט למנף את המכנה הערכי המשותף שנוצר בין משפחות דתיות וחילוניות בעת קיום מצוות הדלקת נרות החג וליזום, בשיתוף עם נמל ת"א פרויקט חברתי לאומי תחת הסלוגן: "אל תדליק אותי, בוא תדליק איתי".

אנו מזהים בשנים האחרונות, רצון אמיתי שמשתקף מכל המגזרים, לשים בצד את המחלוקות ולהעצים את המכנה המשותף  של ערכי הזהות היהודית  אומר הרב ד"ר דני טרופר,  יו"ר קרן קהילות. לדבריו "המיזם החברתי נועד לתת מענה למגמה הזאת ולצימאון של כל יהודי למשמעות ולזהות יהודית".

לדברי איריס ברץ מנכ"ל אוצר מפעלי ים המנהלת את נמל ת"א הקיים משנת 1936: נמל תל אביב מארח מאות אלפי מבקרים בשבוע, מכל קשת הגילאים ומכל רבדי המסורת.  כחברה אשר מקיימת  באופן קבוע אירועי מסורת  של קירוב לבבות כדוגמת קבלות שבת וקונצרט סליחות תשרי, אליהם מגיעים אלפי אנשים, אך טבעי לה לארח  גם את הפרויקט המדובר העונה על ערכי חברת אוצר מפעלי ים".

"לאור המיקום המרכזי שבו מוצבת החנוכייה בנמל, גודלה המרשים והרלוונטיות של המהלך למגוון של קהלים אנו נערכים לארח מדי ערב מאות משפחות שיגיעו לאזור המזח על מנת להשתתף בטקס הדלקת נרות החנוכה", מוסיפה ברץ.

מיזם "אל תדליק אותי, בוא תדליק איתי" יתבצע בשני ערוצים. הראשון, משפחות חילוניות יארחו בביתן משפחות דתיות ולהפך סביב קיום מצוות הדלקת הנרות המסורתית בחג החנוכה ובדרך זאת ייצרו שיח איכותי ומעמיק שיתרום לקירוב לבבות ולגישור בין הפערים.

השני, מפגשים ציבוריים שיתקיימו מדי ערב לאורך כל ימי החג באזור הצפוני של מזח נמל ת"א  כשמרכזם הדלקת חנוכיית הענק. חנוכיית הענק  תתנשא לגובה של 6.5 מטרים, רוחבה 50 מטר, היא תורכב מ- 122 קוביות אור המוארות באמצעות 5000 נורות לד זעירות ומכל "נר" שרוחבו 2.4 מטר, תצא להבה מדומה בגובה של מטר אחד.

מי שאמון על תכנון והקמת החנוכייה הוא גיל טייכמן ועלות הפקתה נאמדת ב- 300,000 ₪.  חברת ZEZE  בבעלות זיו לנגר אחראית על הפקת האירוע.

בארגון "קרוב ללב", צופים כי כתוצאה מהמהלך החברתי יתקיימו במהלך שמונת ימי החג חג אלפי מפגשים של משפחות דתיות וחילוניות בכל רחבי הארץ ועל מנת להבטיח זאת רתמו את אלפי הפעילים בעמותה וב'קרן קהילות' של הגרעינים התורניים שיקדישו את הפעילות לזכרו של מנכ"ל הקרן ש"י תובל, שנפטר באופן פתאומי בחודש שעבר.

משפחות המעוניינות ליטול חלק במיזם מוזמנות להיכנס לאתר שכתובתו
karov-lev.co.il, שיהווה את הפלטפורמה המרכזית לשידוך בין המשפחות החילוניות והדתיות על בסיס פרמטרים כגון: מיקום, מספר אנשים, משפחות עם/בלי ילדים וכד'.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הלכות חנוכה החדשה שו"ע סימן תשע"ד (תהא שמד על דורינו?) ….ובו סעיף אחד

    א) אין לשחק בסביבון העשוי מ"עץ": הג"ה: ואם ח"ו נאנס ועבר, וכן אם אחד מהילדים נכשל במשחק סביבון מ"עץ", (עבירה שאפילו יום הכיפורים אינו מכפר) יש לדון על כשרות הנרות שהדליק, ועל הילד, ומשפחתו, ומחמירים להדר ע"פ מורינו שליט"א, להדליק שנית בלי ברכה, וכן יש להזהר לא לומר בשעת הכנסת ספר תורה כל שמונת ימי חנוכה, הפסוק עץ חיים היא וגו' בין בשבת בין בחול. וע"כ למהדרין מן המהדרין עצה טובה, להוציא את כל הסביבונים העשויים מ"עץ", מהבית היהודי, מהבני תיירה, מהתלמוד תורה, מבית יעקב, מהישיבה, מהכוללים, והחיידר וכו' עד מקום שידו מגעת, ואם עברו כמה ימים ולא הוציאם צע"ג לדינא. ובאם ימצא סביבון מ"עץ" אצל ילד שהגיע לחינוך יעשה שאלת חכם מיד, וכן נוהגים בבני ברק.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב