חנין סירב לכנות את חיזבאללה ארגון טרור(וידאו)

כשנשאל ח"כ דב חנין ב'ערוץ 2' על ההודעות של מפלגות חד"ש ובל"ד שגינו את הגדרת חיזבאללה כארגון טרור, סירב הח"כ להוציא מפיו כי חיזבאללה ארגון טרור. {הח"כ היהודי}

כשנשאל ח"כ דב חנין ב'ערוץ 2' על ההודעות של מפלגות חד"ש ובל"ד שגינו את הגדרת חיזבאללה כארגון טרור, סירב הח"כ להוציא מפיו כי חיזבאללה ארגון טרור.

בריאיון לדני קושמרו באולפן שישי ניסה חנין להסביר כיצד נוסחה ההצהרה שעוררה את הסערה: "יצאה הודעה של חד"ש, טקסט ארוך, שהנושא שלה הוא בכלל לא חיזבאללה. הנושא האמיתי זה דאע"ש.

(באדיבות רשת)

למה מתעסקים בדאע"ש? דאע"ש זאת סכנה גדולה למזרח התיכון ולערבים בישראל. זה התפקיד שלנו להילחם בדאע"ש ובמי שעומד מאחורי התנועה ומסייע לה. בהודעה הזאת של חד"ש יש פסקה שמוקיעה את הצביעות של שליטי מדינות המפרץ, כולל סעודיה – מצד אחד, הן תומכות בדאע"ש ובארגונים דמויי-דאע"ש – ומצד שני רוצות להצטייר כנלחמות בטרור".

לאחר מכן הביע חנין חרטה על הניסוח שהתפרש כתמיכה בחיזבאללה: "אני לא מסתתר מאחורי שום דבר – זה כתוב לא טוב וחבל. אם זה היה עובר איזשהו דיון – הטקסט הזה היה כתוב אחרת. אם זה היה מגיע אלינו לסיעה בכנסת, זה היה כתוב אחרת. אבל הרי באותו ערב, אנחנו – הסיעה בכנסת – הוצאנו הודעה שלנו שאומרת בדיוק את מה שאמרתי לך עכשיו: שחיזבאללה זה ארגון דתי, צבאי, פונדמנטליסטי. אנחנו מתנגדים לפגיעה באזרחים". כאשר נשאל מדוע לא קראה המפלגה לחיזבאללה ארגון טרור הצהיר חנין: "כשיורים במכוון על אזרחים זה מעשה טרור"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.