"חנינה מיידית לאלאור אזריה"

במערכת הפוליטית תוקפים את ההחלטה. "ביטחון אזרחי ישראל מחייב חנינה מיידית לאלאור אזריה", אמר היום שר החינוך נפתלי בנט. {כל התגובות}

תגובות סוערות במערכת הפוליטית  בעקבות החלטת בית המשפט  לשלוח את החייל אלאור אזריה ל18 חודשי מאסר בפועל.

במערכת הפוליטית תוקפים את ההחלטה. "ביטחון אזרחי ישראל מחייב חנינה מיידית לאלאור אזריה", אמר היום שר החינוך נפתלי בנט.

"אלאור נשלח להגן על אזרחי ישראל בעיצומו של גל טרור סכינים פלסטיני, וכל הליך החקירה זוהם מיסודו", אמר בנט. "גם אם שגה, אסור שאלאור יישב בכלא. כולנו נשלם את המחיר".

שרת התרבות מירי רגב התייחסה לגזר הדין ואמרה כי מדובר בגזר דין קשה וכי זהו יום עצוב. "אלאור לא היה צריך לשבת יום אחד בכלא בנוסף למה שכבר ריצה, זהו לצערי המשך ישיר למשפט השדה שנעשה לו", אמרה רגב. "כפי שאמרתי לפני הכרעת הדין וכפי שהעידו אלופים בצה"ל, האירוע הזה לא היה צריך כלל וכלל להגיע לפתחו של בית המשפט כהליך פלילי. הוא היה אמור להיות מטופל בדין משמעתי במסגרת היחידה".

שר הבינוי והשיכון גלנט הודיע כי כבר שלח לשר הביטחון ליברמן ולרמטכ"ל אייזנקוט בקשת חנינה לאזריה. "כפי שאנו דואגים להשיב חייל שנפצע וכפי שאנו חייבים לחלץ כל חייל שנפל בשבי, עלינו לדאוג לחייל ששגה, גם כאשר השגיאה היא חמורה ודרמטית", אמר גלנט. בפניה הרשמית לליברמן ואייזנקוט כתב גלנט: "פרשת הירי של אלאור אזריה גבתה מחיר כבד מצה"ל ומהחברה הישראלית כולה. היא החריפה שסעים קיימים ויצרה קרעים חדשים ומיותרים".

ח"כ עפר שלח אמר כי חנינה מיידית תשים ללעג את המערכת הפיקודית והמשפטית של הצבא. "גזר הדין במשפט אלאור אזריה צריך להיות נקודת הסיום של הפרשה הכאובה הזו. צריך לומר די לפוליטיקאים שניסו לקושש פופולריות זולה על גבם של אלאור ומשפחתו, תוך איום על ערכיו של צהל ויכולת מפקדיו להוביל אותו", אמר שלח.

"איש אינו שמח לראות את אלאור נכנס לכלא, למרות שעשה מעשה שלא ייעשה. לאלאור פתוחות מספר דרכים להמתקת העונש, ואם לא יבחר בהן או לא ייענה, אזי ניכוי שליש, פירושם תקופת מאסר מינימלית, וכך צריך להיות", הוסיף.

ראש האופוזיציה ח"כ הרצוג אמר כי על הממשלה, שר הביטחון וצה"ל לבחון כעת את הדרכים למנוע את המקרה הקשה הבא. "בית המשפט גילה רגישות והבנה למצוקת החייל ומצד שני יישם כמתחייב את ההקפדה המוחלטת על עקרון טוהר הנשק בצה"ל", אמר הרצוג. "אלאור אזריה הוא קורבן של נסיבות מדיניות בלתי אפשריות שמדינת ישראל מתחמקת מהן עשרות בשנים".

משמאל, ח"כ זהבה גלאון הגיבה להחלטה . "בית הדין קבע שאזריה 'עשה עצמו למוציא להורג ולשופט' אבל במקביל גזר עליו עונש מקל ביחס לחומרת המעשה. עם זאת, נכון עשה בית הדין הצבאי שגזר עונש מאסר ממשי שאם לא כן, היה חותר תחת אותו סולם ערכים, טוהר הנשק ומוסר הלחימה של צה"ל, שאזריה חילל", אמרה גלאון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.