"הדם שיישפך הוא על ידיו של השר יעקב ליצמן"

יו"ר ועדת המשנה לכח אדם בצה"ל, ח"כ אוחנה בדיון שיזם על ההתנכלות למתגייסים חרדים: "הדם שיישפך הוא על ידיו של השר יעקב ליצמן, ולא בפעם הראשונה"

 

עקב פרסומים שונים בתקשורת המתעדים את הייסורים שעוברים צעירים חרדים בעקבות החלטתם להתגייס לצה"ל, הפגיעה בהם בעת שירותם ואת ההסתה כלפיהם מגופי תקשורת חרדים, קיים היום (ג') יו"ר ועדת המשנה לכח אדם בצה"ל בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) דיון דחוף שעסק בתופעת ההתנכלות והפגיעה בחיילים חרדים: "מתחתי ואמשיך למתוח ביקורת על הפרשנות המצמצמת מדי של הפרקליטות ומערכת המשפט למונח הסתה לאלימות, אך הדם שיישפך כאן הוא לא על ידיהם – הוא על ידיו של ליצמן ואנשיו שמאפשרים להסתה להשתולל".

יוזם הדיון, יו"ר ועדת המשנה לכח אדם בצה"ל, ח"כ אמיר אוחנה ציין בדיון כי: "תלונות רבות מוגשות ע"י מתגייסים חרדים בגין הסתה ואף פגיעה המגיעות מהחברה החרדית. גורמי אכיפת החוק ובראשם הפרקליטות, מחליטים לעצום עיניים ולסגור תיקים אלו בתואנה של 'חוסר עניין לציבור'. זה שקר. לציבור יש עניין רב בכל חיילי צה"ל ובכך שלא יאונה להם רע. אני דורש מהפרקליטות להתעורר על החיים של חיילינו החרדים לפני שכולנו נצטער על כך".

עוד הוסיף ח"כ אוחנה בפתח הדיון: "יש לעקוב אחרי נתיב הכסף – ראינו שמנהיג חסידות סאטמר נטל על עצמו לממן ב-4 מיליון $ את "המאבק נגד הגיוס" – המשטרה והפרקליטות צריכות – גם נוכח איומים בטרור ובאלימות – לחקור ובמידת הצורך לעצור אותו אם יתגלה שהכסף הזה משמש להסתה לאלימות".

ח"כ אבי דיכטר: "הסוגיה הזאת לא תעזוב את הוועדה ואת המשכן, עד שנדע שבעולם החרדי מי שמבקש להתגייס לצהל, מביא כבוד לעצמו, למדינה ולעדה החרדית כולה, והמיעוט המתנכל הוא עבריין לכל דבר ועניין. הדעת לא תסבול זאת, החוק לא והכנסת לא. אם רשויות האכיפה לא תצלחנה לטפל בזה אנו כוועדה לא נהסס להכניס לטיפול גם את הרשויות האחראיות על ביטחון המדינה".

יעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד וחבר נשיאות המפלגה, אמר בדיון: "למרות ההבטחות הרבות של המשטרה והפרקליטות – ההסתה והאלימות נגד חיילי צה"ל החרדים עדיין לא מוגרו. השבוע פורסמו בריכוזים החרדים מודעות המבטיחות פרס כספי לכל נער או ילד שיתקוף חייל חרדי, כחלק מהקמפיין האגרסיבי שממומן בכסף זר ומכוון להרוס את חייהם של חיילי צה"ל ובני משפחותיהם. אוזלת היד והסובלנות של רשויות החוק חייבות להיפסק, כי הדם שיישפך יהיה על הידיים שלהם!"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.