חסידי הרב ברלנד: "הח"כים החרדים שותקים – נשקול את תמיכתנו מחדש"

בעוד מנהיג קהילת 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד מתמודד בימים אלו עם משפט קשה המתנהל נגדו והארכות מעצר חוזרות ונשנות, חסידיו קובלים על היחס המזלזל מצדם של המפלגות החרדיות. "אף ח"כ או שר חרדי לא הגיע לתמוך ולא התקשר לעמוד מאחורי הרב, נשקול מחדש את תמיכתנו במפלגות החרדיות ברגע האמת"

בעוד מנהיג קהילת 'שובו בנים' הרב אליעזר ברלנד מתמודד בימים אלו עם משפט קשה המתנהל נגדו והארכות מעצר חוזרות ונשנות, חסידיו קובלים על היחס המזלזל מצדם של המפלגות החרדיות. "אף ח"כ או שר חרדי לא הגיע לתמוך ולא התקשר לעמוד מאחורי הרב, נשקול מחדש את תמיכתנו במפלגות החרדיות ברגע האמת".

כבר שבוע שהרב ברלנד שוהה בישראל מאז הוסגר על ידי הרשויות באפריקה, מעצרו הוארך הצהריים בפעם הרביעית ביממה. חסידיו מפגינים מדי יום בעת הדיון מול בית המשפט, אך הם מרגישים לבד.

בשיחה עם 'קוקר' טוען בכיר ב'שובו בנים' כי את תוצאות המאבק אותו הם מנהלים לבד בעוד את קולם בקלפי נתנו למפלגות החרדיות יראו בקלפי בזמן אמת. בדבריו טען כי "אין במערכת הפוליטית נציגים חרדים שאנו יכולים לסמוך עליהם כי ימלאו חובתם כראוי ויגוננו עלינו מפני הרדיפה של הרשויות נגד הרב".

לטענת הבכיר, מאז שהרב הוסגר לישראל לא נעשה אף טלפון מח"כ או שר חרדי ולא רק זאת אלא שאין אחד מהם שהגיע לתמוך בחסידי הרב ברגעיהם הקשים, לטענתו ישנה התמרמרות בקרב החסידים על היחס המשפיל לו הם זוכים כעת מצד המפלגות החרדיות, אך הבכיר מדגיש כי הרב ברלנד הוא זה שיכריע בזמן אמת כיצד ואיך לפעול.

אתמול קיימו חוקרי היאחב"ל עימותים בין הרב לבין כמה מהמתלוננות נגדו. הרב הכחיש את החשדות החמורים מכל וכל ופרקליטתו, עורכת הדין רחל תורן, טוענת כי בכמה מהאישומים של המשטרה אין עבירה פלילית.

עם הגיעו של הרב ברלנד אתמול לדיון בבית המשפט המתינו לו בחוץ מאות תומכים שקיימו הפגנת מחאה. המפגינים ובהם עשרות נשים וילדים הניפו שלטים בהם נכתב בין היתר "העם עם הצדיק". כוח גדול של עשרות שוטרים, בלשים ושוטרי יס"מ אבטח את הכניסה לבית המשפט ואת הרחובות הסמוכים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.