אקדמיה באמשינוב? חסיד: "האדמו"ר עודד אותי ללמוד באקדמיה"

כמות הסטודנטים החרדים במכללות האקדמיות הולך וגובר, רובם ככולם דורכים בשערי הקמפוסים  ללא  בגרות ובלי לימודי ליבה, ומספיקים לזרז הליכים בתוך תקופה קצרה של שנת מכינה וארבע שנה.

    מנכ"ל מכון לב  שי גלבוע אמר לישראל היום ,כי  הדבר מתאפשר בין השאר כי מדובר בקמפוס שלומדים בו ממילא גברים בלבד, מתקיימים בו מנייני תפילה מדי יום, חדר האוכל מגיש ארוחות בכשרות גלאט, ו"הדבר יוצר סביבת לימודים המתאימה לציבור החרדי."

      "האוכלוסייה החרדית ברובה מגיעה עם חסר משמעותי בלימודי ליבה וללא מבחני בגרות,"  אומר גלבוע, "אנחנו במכינה שמשכה שנה, משלימים להם את לימודי הליבה, בעיקר בפיזיקה ובאנגלית, ובסוף השנה הם ניגשים לבגרות או לתחליף לבגרות ברמת ארבע או חמש יחידות מתמטיקה, פיזיקה ואנגלית.

   גלבוע מתייחס לחרדים שלומדים במכון שלל מקצועות בין היתר, "כמחצית מהחרדים אצלנו לומדים מחשבים, השאר הנדסה, אלקטרו-אופטיקה ופיזיקה וכן מקצועות הניהול וחשבונאות. כחלק מתוכנית הלימודים ניתן תגבור למי שזקוק במקצוע הנדרש. יש בהנהלה אדם שאחראי למגזר החרדי ותפקידו לפתור בעיות שצצות במהלך הלימודים.

   "בסיום תקופת הלימודים מכון לב שותף בהשמה של החרדים בעבודה הן במשרדים הממשלתיים והן בחברות היי-טק. 88% מהבוגרים החרדים שולבו בעבודה. 12% ביקשו לחזור ללמוד בכולל."

  הכתב  לעניני  מפלגות מתי טוכפלד שוחח עם  יהודה, שביקש, כמו כל הסטודנטים החרדים, שלא להזדהות בשם משפחתו, הוא בן ,25 מתגורר ברחובות, ולמד במיר, כיום  הוא מסיים את שנת המכינה לקראת לימודי הנדסת אלקטרוניקה.

   "בסביבה שלי העובדה שעזבתי את הישיבה והלכתי ללימודים אקדמיים לא מתקבלת טוב. ההורים שלי לא מקבלים את זה ועד היום לא אמרתי להם שאני לומד פה. רציתי ללמוד פה כבר לפני כמה שנים, אבל כשגרתי עם ההורים בבני ברק זה לא היה אפשרי. עכשיו אני נשוי וברשות עצמי, אז זה כבר משהו אחר."

   ויש מי שמוכן להזדהות בשמו המלא , ושמו בישראל מרדכי אלטר, בן 24 ממודיעין עילית, הסכים לחשוף את שמו המלא מסיבה אחת: הוא חסיד אמשינוב ולפני שקיבל החלטה לעזוב את הישיבה וללמוד במכון הוא היה צריך לשאול את האדמו"ר. האדמו"ר אישר הוא כבר לא מתבייש להיחשף.

   "אצלנו בחסידות לא לומדים לימודים אקדמיים,"  אומר אלטר, "אבל כולם הולכים אחרי האדמו"ר. הייתי בישיבה ולא ממש למדתי, אז שאלתי את הרבי אם אפשר ללמוד באקדמיה. הוא דווקא עודד אותי לעשות זאת. היה לו חשוב שחלק מהיום אמשיך להקדיש ללימודי גמרא, אז כך אני עושה. אני מסיים שנה שנייה בלימודי הנדסת תוכנה, וכל יום אני מקדיש זמן ללימודי קודש."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.