חסיד גור ישלם 141 אלף ש"ח פיצויים לאיש העדה

בית משפט השלום בירושלים חייב חסיד גור, שמתנדב במשטרה לשלם סכום של 125 אלף ש"ח לאיש העדה החרדית הרב אברהם הירשמן שהותקף בפרשת בית וורשה

בית משפט השלום בירושלים חייב חסיד גור, שמתנדב במשטרה  לשלם סכום של 125 אלף ש"ח לאיש העדה החרדית הרב אברהם הירשמן וכן הורה לשלם שכר טרחת עורך דין והוצאות משפט בסך 16 אלף ש"ח.

בכתב התביעה שהגיש איש העדה לבית משפט השלום באמצעות עו"ד איתמר בן גביר, הוא טען כי במשך תקופה ארוכה התרחשו מעשי פגיעה ברב מצד אנשי חסידות גור בעקבות סכסוך בבתי ורשה בירושלים.

בכתב התביעה מגולל מעשי תקיפה כלפי הרב הירשמן שביתו אף הוצת כן נטען כי המשטרה פעלה ברשלנות, ולא ניהלה חקירה רצינית והתייחסה בזלזול לתלונותיו של איש העדה החרדית.

מכתב האישום עולה כי המתנדב במשטרה נגדו הוגשה התביעה, ידע שאנשי חסידות גור מתכוונים לתקוף את הרב הירשמן והוא ביקש להתנדב במשמרת של אותו היום תוך שהוא מציין בפני ראש המשמרת ש"הלילה הולך להיות שמח".

כמו כן הוא סיפר לשוטר אחר שביקש להתנדב כדי שיהיה לו אליבי לכך שלא הייתה לו מעורבות בתקיפה.

 

הרב הירשמן הותקף בידי קבוצת חסידי גור, והמתנדב כיוון את התוקפים ועזר להם להעלים ראיות. המתנדב הואשם בהפרת אמונים אך עקב הסדר טיעון מקל עם המחלקה לחקירות שוטרים נקבע כי לא יורשע ויוטלו עליו עבודות שירות לתועלת הציבור.

 

בכתב התביעה שהוגש נטען כי המתנדב פעל בזדון, אחראי למעשה התקיפה והתרשל במילוי תפקידו.

בסופו של דבר בית המשפט קיבל את הטענות נגד המתנדב שהתעלם מהתביעה וחייב אותו בתשלום פיצויים לרב הירשמן בגובה 125,000 ש"ח ועוד 16,000 ש"ח הוצאות משפט.

 

עו"ד איתמר בן גביר מסר בתגובה, "אני מרוצה מכך שסגן נשיא בית משפט השלום בירושלים גד ארנברג קיבל את טענותינו באשר לחומרת המקרה ופסק נגד המתנדב המשטרתי פיצויים חסרי תקדים. מדובר במקרה חמור ביותר ואנו לא מבינים איך

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מוזר אחרי מקרה כזה שאין מעצר בפועל.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב