חסימות ואבנים: מלחמת המהדרין בבית שמש (וידאו)

בסרטון שהגיע לחדשות 2 Online נראים תושבים חרדים עומדים בתפזורת על הכביש ומונעים מהאוטובוס להתקדם. צפו { תיעוד סוער}

מידי יום מחכה הפתעה לנהגי קו 16 שבשכונת חפציבה, ברמת בית שמש ג'. מספר רב של תושבים מהציבור החרדי בעיר מוחים כבר זמן ארוך על העובדה שאין אוטובוס מהדרין. התושבים חוסמים את הכביש ומעכבים את הנוסעים.

בעלון שפורסם בשכונה אף קורא לציבור הדתי ולאברכים הלומדים בעיר לצאת ולמחות על "התעללות" חברת "סופרבוס" המפעילה את הקו השרוי במחלוקת בעיר – .

בסרטון שהגיע לחדשות 2 Online נראים תושבים חרדים עומדים בתפזורת על הכביש ומונעים מהאוטובוס להתקדם.

הנהגים טוענים כי החרדים מתנהגים באלימות, "זה פשוט מגוחך, הם עושים מה שבא להם – מתפרעים, שוברים זכוכיות, זורקים אבנים, מנקבים את הגלגלים", מספר ב', נהג החברה. "זה מה שהתורה מלמדת אותם? להרוג יהודים?", המשיך, "אחד הנהגים אפילו נפצע מהזכוכיות. זה עניין של זמן עד שאחד האוטובוסים יתהפך ויהיו הרוגים".

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לערוץ 2: "משטרת ישראל מבצעת פעילות נחושה וממוקדת במישור הגלוי והסמוי, למניעת הפרות הסדר הציבורי ושיבוש שגרת חייהם של התושבים ומשתמשי הדרך. רק במהלך הימים האחרונים עצרה המשטרה לחקירה חמישה חשודים, אשר מעצרם הוארך בהמשך על ידי בית המשפט. נציין כי פעילות המשטרה הובילה להפסקת הפרות הסדר במקום במהלך הימים האחרונים. אנו נמשיך לפעול בנחישות בכדי למנוע כל הפרת סדר העלולה לפגוע בשלום הציבור ובשגרת החיים של התושבים".

מחברת "סופרבוס" נמסר בתגובה: "סופרבוס מפעילה את קווי תחבורה ציבורית בהתאם להנחיות משרד התחבורה, לרבות תוואי הקו, מיקום התחנות ולוחות הזמנים שלו. בעקבות אירועי האלימות הקשים, הנזקים הנגרמים לרכוש והחשש הכבד מפגיעות בנפש, פנתה החברה לעיריית בית שמש ולמשרד התחבורה על מנת להבטיח את שלום הציבור עליו החברה אינה מתפשרת. במידה והפרות הסדר לא יטופלו מיידית החברה תשנה את מסלול הקו ותוודא חיי הציבור, והנהגים תשמר. תלונה הוגשה במשטרה והנושא נמצא בחקירה".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה: "משרד התחבורה (בשיתוף חברת 'סופרבוס'), פועל באופן הדוק מול משטרת ישראל כדי להבטיח את המשך פעילות הקו ללא הפרעה ופגיעה בציבור הנוסעים. הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה, עוקבת אחר המתרחש ותבצע את כל הנדרש כדי למנוע פגיעה בציבור הנוסעים הנזקק לשירותי הקו".

1 תגובות

  1. חפציבה זה שכונה בקצה השני של בית שמש ולא ברמת בי שמש ג'.

    אבי |

Comments are closed.