חצי מיליון בעצרת חמאס: "נכין לאויב הפתעות עד שהאדמה תרעד"

ארגון הטרור חמאס מציין היום 31 שנים להיווסדו. מאות אלפים הגיעו משעות הבוקר להשתתף בעצרת במרכז העיר בקריאה להמשיך בהתנגדות החמושה ולבטל את ההכרה בישראל

ארגון הטרור חמאס מציין היום 31 שנים להיווסדו. מאות אלפים הגיעו משעות הבוקר להשתתף בעצרת במרכז העיר בקריאה להמשיך בהתנגדות החמושה ולבטל את ההכרה בישראל.

מנהיגי חמאס איסמעיל הנייה ויחיא סינאוור הגיעו למפגן הכוח, במהלכו הופרחו בלונים לשמיים.

איסמעיל הניה שיגר מסר לאסירים הפלסטינים בכלא הישראלי: ״לא יחלוף זמן רב ונשחרר אתכם. שחרור האסירים הוא בראש סדר העדיפויות שלנו.


הנייה מתייחס לאירוע בח'אן יונס: ״על האויב לדעת שאדמת עזה אסורה לו. אם ייכנס ייהרג או יילקח בשבי. הכיבוש נחל תבוסה צבאית ומדינית מידי נור ברכה (איש עז אדין אלקסאם שנהרג בפעילות מול הכוחות הישראלים בח'אן יונס). הדרך בה נכנסו כוחות צה"ל לעזה והדרך בה יצאו ממנה ידועות לאשורן לזרוע הצבאית. מועדי כניסת הכוחות ידועים להתנגדות. בידי ההתנגדות ציוד מתקדם ששימש את הכוחות המיוחדים של צה"ל וניתן ללמוד ממנו הרבה גם על פעולות של ישראל מחוץ לעזה במדינות אחרות בעולם. מדובר ב"אוצר" בטחוני המצוי בידי ההתנגדות שלא יסולא בפז. יש לכך השלכות ברמת השטח. גדודי עז אדין אלקסאם יערכו בימים הקרובים מסיבת עיתונאים בה יחשפו את מה שצריך בעניין הכוחות הישראלים. ליברמן איים על ההתנגדות בעזה, בלבנון ובסוריה. ליברמן נפל וההתנגדות נשארה. האמריקאים והכיבוש ביקשו להביס את חמאס באו"ם ובסופו של דבר הם הובסו בעצמם.
הוא הוסיף כי ״ההתקוממות החדשה בגדה היא תגובה להשפלה שגורם הכיבוש בגדה ובירושלים. האינתיפאדה המתחדשת היא הקבר של ״עסקת המאה״.

בתגובה לטענות ישראל כי הפיגועים האחרונים מוכוונים מעזה אמר הנייה כי אנשי חמאס, פת"ח והפלגים בגדה אינם זקוקים להכוונה בשלט רחוק.
״6 מיליון פלסטינים מחכים לממש את זכות השיבה. אל תחשבו שנורמלזיציה של כמה ארגונים היא הישגי ישראלי. האומה הערבית המוסלמית מתעבת את ישראל.

ג'מאל מזהר, בכיר בחזית העממית, אמר בשבוע שעבר שהפיגוע הוא "תגובה טבעית לפשעי הכיבוש נגד הפלסטינים". סוהיל אל הינדי, בכיר חמאס, קרא לרשות הפלסטינית להפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל, ולהילחם נגד ישראל ביד אחת. ועדות ההתנגדות הודיעו: "ההתנגדות בגדה תתגבר ותתגבר עד כדי הגעה לפיצוץ מלא עם הכובש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.