"חצי מיליון ביום": מסע הבזבוזים של ענבל אור (וידאו)

חיים אתגר מערוץ 2 ליווה את יזמית הנדל"ן ענבל אור במשך החודשים הקשים, מתחילת הקריסה הכלכלית, עד הדיונים הקדחתניים בבית המשפט, על מסע הביזבוזים הגדול, היא משווה את עצמה לדונלד טראמפ, לבסוף היא מפוצצת את הראיון כנשאלה על כך שהותירה לקוחות בלי שקל. צפו. { פוצצה את הראיון}

חיים אתגר ליווה את יזמית הנדל"ן ענבל אור  במשך החודשים הקשים, מתחילת הקריסה הכלכלית, עד הדיונים הקדחתניים בבית המשפט, ושמע ממנה על השאיפות שלה, בין היתר היא לרוץ לפוליטיקה ומשווה את עצמה לדונלד טראמפ.  הסרט התיעודי ששודר בערוץ 2  מתחיל מהסוף. אור פרשה את תמונת חייה הנוכחית בפני המראיין במשך החודשים הקשים בחייה, מההתרסקות הדרמטית מהמשרדים המפוארים במרומי מגדלי עזריאלי אל ערימת הקלסרים והמדפסת בתא המטען של הרכב הקטן והצנוע שבעצם  מחליף את רכבי היוקרה הנוצצים. הבית הזמני  בנס ציונה מחליף את הוילה עם הבריכה הפרטית בצפון תל אביב.

ענבל אור פתחה את ארונה והציגה לראווה את הבגדים, הנעליים והתיקים היקרים שרכשה בשווי של עשרות אלפי שקלים, ענבל אור  הולכת אצל הפותחת בקלפים ודיברה על האכזבות הרבות שספגה. היא שיתפה את אתגר בחשדות לפיהן מישהו תפר לה את התיק כולו, עוקב אחריה יום ולילה ואף מנסה לרצוח אותה, לבסוף היא שיגרה מסר אופטימי "אני בטוחה שעוד אהיה ראשת הממשלה".

ענבל פוצצה את הראיון כאשר התבקשה לענות לשאלות הקשות של לאה אביסרור, שהשקיעה את כל כספי הפנסיה שלה בפרויקט המגורים "אור בשדרה" ונותרה בלי כלום, סירבה אור בכל תוקף לנהל דיאלוג והורידה את השאלטר על הראיון.

. "אני לא אסלח לה לעולם. היא לקחה את הכספים שלנו וקנתה בהם בגדים ותכשיטים", מספרת אביסרור , אור מתרפקת על ארון הבגדים שלה, מציגה בגאווה פריטים ב-20 ו-30 אלף שקלים ומספרת על מסעות קניות מופרעים. חודש לפני שהתפוצצה הפרשה  היא יצא למסע ביזבוזים שנגמר בחצי מיליון שקלים בחנות תכשיטים. "כל מה שראיתי רציתי, וקניתי. אין מחיר, אין דבר כזה להגיד לעצמי לא. זה סיפוק אדיר, זה כיף, אני אוהבת את זה, זה עושה לי טוב". לצד זאת היא מצהירה: "יש בי צניעות מאד גדולה", ואז מוסיפה: "אני מאד אוהבת את עצמי. אני מסתכלת כל בוקר בראי ואני אוהבת. אוהבת את איך שאני נראית, את איך שאני מדברת, את מי שאני ואת מה שיש בי". היא מכתירה את עצמה כמוכרת הטובה בארץ – "זה כשרון מולד, זה מטורף" –  "יהיה הרבה יותר כסף והרבה יותר כרטיסים, אני מכאן שואפת הרבה יותר גבוה".  בינתיים אמה, מיכל אור קריאף, נכנסה בעצמה לחובות אחרי ששכרה בשביל בתה בית ואוטו. "אני אומרת לה ואני אומרת גם לכם: זה רק זמני", מבטיחה אור. "זה יהיה קאמבק מטורף. הדבר הזה" – היא מצביעה על עצמה – "מכונת כסף".

"אני רואה את עצמי כמישהי שבהחלט יכולה לעשות שינוי במדינה הזאת. יש לי את כל הנדרש על מנת לעמוד שם בראש ולעשות את מה שצריך לעשות במדינת ישראל", היא אומרת ומביאה כדוגמה אקטואלית במיוחד את נשיא ארה"ב הנבחר, שפשט רגל לא פעם בעברו. "ענבל אור תהיה ראש ממשלה בישראל?" שואל אתגר, ולכך היא משיבה: "אני בטוחה שכן".

 

 

בשלב האחרון של הראיון ענבל אור נשאלת שאלות קשות  על ידי חיים אתגר "אף אחד לא מכיר את העובדות? השופט? המפרק? הרוכשים?", מתעקש אתגר. "אני אגיד לך מי לא מכיר את העובדות – ענבל אור שמסרבת לקחת אחריות. אני נותן לך כאן הזדמנות לעמוד מול הרוכשים, האנשים שנתנו לך את כל כספם וחייהם ולהגיד אני מתנצלת, עשיתי טעות".

"איזו טעות עשיתי?", היא שואלת, עונה לטלפון שמצלצל ומסיימת את הראיון לערוץ 2.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.