חצי שנה אחרי החתונה: העריק חגג את שיחרורו

עדן נגדי שנעצר על ידי הצבא חודש לאחר נישואיו, ערך השבוע סעודת קבלת פנים וסיום מסכת עם יציאתו מהכלא. תיעוד בלעדי

לאחר כחצי שנה ללא רעייתו הטרייה האברך חגג את שיחרורו:  עדן נגדי, אברך שנעצר על ידי הצבא חודש לאחר נישואיו, ערך סעודת קבלת פנים וסיום מסכת עם יציאתו מהכלא.

הסעודה נערכה לכבוד האסיר על ידי ידידי הרב עדן חברי ארגון "משמרת הקודש" שעל ידי ארגון "הצלה לאחים" העוסק בנושאי הגיוס.

בסעודה השתתף גם ידידו הרב צבי דב פרידמן, שישב אף הוא הוא בכלא הצבאי, ולמד בחברותא עם הרב עדן.

"הרב עדן ישב בכלא ארבעה חודשים רצופים בכלא הצבאי בגלל שהיה עריק", אומר לנו אחד העסקנים. את אשתו, שבקושי זכה להכיר ולחיות איתה רק מספר שבועות, הוא פוגש שוב, לאחר חצי שנה מהחתונה"…

במסיבת השחרור, הרב נגדי נשא דרשה לפני בני משפחתו, בדרשה סיפר על התלאות שעבר בכלא הצבאי. "אתם אומרים אשריך, איזה זכות שהיית בכלא. אבל אני לא בחרתי להיות בכלא, עצרו אותי, ה' גזר עלי להיות בכלא, אבל אתם פה מבחירה, אף אחד לא מחייב אותכם, אתם יכולים עכשיו לשבת בכולל עם החברותא והכל בסדר, אתם פה מבחירה עוזרים לאנשים שגם הם רוצים ללמוד, זה הכי רצון ה' שיכול להיות,",הוא סיפר בהתרגשות.

"עצם זה שאתם ככה, זה מחזק מאד, הייתי בכלא, אמרתי לאשתי, אני צריך מסכת כלים, פתאום יום למחרת נכנסים אלי עם מסכת כלים, מסכת אהלות, עם ציורים, ה' יברך אותכם, אתם לא יודעים איך שמחנו,

הוא סיפר על הקושי שלו לעזוב את אשתו לאחר החתונה,"היה ערב שבת, אני ואשתי היה לנו קשה, זה היה אחרי חודש בכלא, ואנחנו מנסים לחזק אחד את השני, פתאום אני מתקשר אליה, את לא מבינה, נכנסו אלי עם מסכת כלים, מסכת אהלות, באמת שמחנו, עשיתם לנו את השבת".

לטענת עסקני הצלה לאחים "יותר ויותר חוזרים בתשובה שנפלו בין הכסאות החלו להתגייס לצבא". לדברי אחד העסקנים:  "אם בעבר היו מקבלים פטור כמו כל בחור ישיבה, בשנה החולפת הצבא רוצה למלא את המכסות שכפי שהוסדר בחוק הגיוס ומי שמשלם את המחיר -אלו החוזרים בתשובה".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.