חקירה: ריבלין‎ ונתניהו במדי נאצים

פרקליטות המדינה אישרה היום (שני) לפתוח בחקירה פלילית נגד אדם שפרסם סרטונים בפייסבוק נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא ראובן ריבלין.

בסרטונים שפורסמו ביוטיוב נראים הנשיא וראש הממשלה כשהם לבושים מדים בעלי סממנים נאצים ונושאים דברים בגרמנית לכאורה.

הרשת גועשת: בימים האחרונים הופץ הסתה כנגד הנשיא ריבלין בעקבות התבטאויותו המתונות בעד הערבים דבר שקומם רבים והביא לא מעט גולשים להגיב בצורה קיצונית לדברים הבוטים.

בעקבות כך, פרקליטות המדינה אישרה היום (שני) לפתוח בחקירה פלילית נגד אדם שפרסם סרטונים בפייסבוק נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא ראובן ריבלין.

בסרטונים שפורסמו ביוטיוב נראים הנשיא וראש הממשלה כשהם לבושים מדים בעלי סממנים נאצים ונושאים דברים בגרמנית לכאורה.

אתמול פנו גורמי ביטחון בבית הנשיא למשטרה, בעקבות איומים שקיבל ריבלין והודעות מסיתות נגדו – בהן תמונה שעובדה בפוטושופ בה נראה ריבלין בכאפייה. בין היתר נכתבו על ריבלין ברשתות החברתיות, וגם בעמוד הרשמי שלו, הודעות נאצה, בהן: "בוגד, מסריח, נשיא הערבים, סופך יהיה גרוע יותר משל אריאל שרון".

הקללות הגיעו, לאחר נשיא המדינה גינה בחריפות את רציחתו של התינוק הפלסטיני עלי דוואבשה, שנשרף למוות בפשע השנאה בכפר דומא.

מוקדם יותר אתמול פרסמה בתו, ענת ריבלין, תמונה של אביה בעמוד האינסטגרם שלה וכתבה: "כשהייתי קטנה פחדתי מסרטים. אבא שלי היה מסמן לצד הפריים ואומר: רואה? ממש פה יושב הבמאי, זה לא באמת, אין לך מה לפחד. אני לא מפחדת".

ריבלין, כמו ראש הממשלה בנימין נתניהו, ביקר ביום שישי את בני משפחת דוואבשה המאושפזים. בעמוד הפייסבוק שלו כתב בערבית ובעברית בין היתר: "יותר משאני חש בושה, אני חש כאב. כאב על רציחתו של תינוק קטן. כאב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש. דרכם אינה דרכי. דרכם אינה דרכינו. לצערי הרב, עד עתה נראה שטיפלנו בתופעת הטרור היהודי ברפיון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.