חרדים בבית שמש – הצביעו בלוך! מאת: דב הלברטל

אז זו קריאה להמוני החרדים להצביע בעד בלוך. בסופו של דבר, זה בעיקר לטובת החרדים, שילמדו בדרך הלא קלה, שלהעמיד ראש עיר, צריך להיות הגון באמת, ישר כפיים ודרך, ובעל חזון. כל מה שאין לראשי ערים אלה

הלוואי ובלוך תזכה בבחירות לעיריית בית שמש. הלוואי. זה צריך להיות אינטרס של החרדים, בראש וראשונה. כי הגיע הזמן שגם אנחנו נלמד מהי תרבות ניהול.

אז נכון. בית שמש היא לא ירושלים, ותאורטית, ורק תיאורטית, חרדי יכול להיות בה ראש עיר. אבל גם שם לא. החרדים לא מסוגלים להעמיד מועמדים מתאימים. פשוט לא מסוגלים.

כי מהם הכישורים הנדרשים ממועמד לראש עיר? בראש וראשונה, הגינות. ולא רק שינהג בהגינות, אלא שגם תהיה לו הגינות למראית עין. אני לא בא לטעון שראש עירית בית שמש הוא לא אדם הגון ברמה האישית. אני לא מכיר אותו. אולי הוא כן הגון ברמה האישית. אבל איך אפשר להיות הגון (אגב, גם זו מצוה חרדית גדולה, להיות הגון), אם הוא נבחר על ידי עסקני ש"ס? ואם הוא בסכסוך עם דגל, ובסכסוך עם ההוא ועם האחר. איזה מין ראש עירייה הוא יכול להיות?

את בלוך פגשתי פעם אחת, באחד מאמצעי התקשורת. לא מספיק להתרשם מאדם משיחה אחת. אבל היא לפחות הרשימה כאשה הגונה, ישרה, ושרוצה באמת בטובתו של כל אחד באופן שוויוני. היא בוודאי גם משדרת מראית עין כזו.
לעומת זאת, ראש העיר המכהן, ממש לא משדר מראית עין כזו. ויתכן מאוד שזו לא רק בעיה של מראית עין. זה הרבה יותר מזה. הוא תלוי בזה, תלוי באחר, תלוי בדרעי, תלוי בסגן שלו, בדובר שלו, באשתו של הדובר, ואולי גם בעוזרת הבית של דרעי . כך לא מנהלים עיר.

ועוד דבר. לנהל עיר גדולה צריך חזון, שלא יכול לבוא מחרדי שרק אתמול למד בכולל (וללמוד בכולל זה יותר חשוב מלהיות ראש עיר), או היה עסקן בדרג כזה או אחרת של סניף המפלגה או אחד מהעוזרים של דרעי. כי עיר צריכה לדוגמא מקורות פרנסה. תעשייה. היי טק. גנים ציבוריים. שכיות חמדה (גם החרדים צריכים אסטטיקה). ועוד, צריך הבנה ורגש גם לצרכים של אחרים. שהם לא מאנ"ש. אחרי הכל, גם הם אולי בני אדם.
אבל מה יכול להיות החזון של עסקן חרדי? לבנות כולל לאח הגאון של פלוני בסיעה. ולגיס הגאון של אלמוני שהוא עוזר של זה מהסיעה. ועוד כולל לגאון שהוא בן דוד של דרעי, וגם גיס של הגאון הקודם. זהו. עד כאן מגיע החזון. ומה שמעניין אותו, זה רק להיטיב ולתת משרות לכל מלחכי הפנכה הפוליטיים למיניהם, שלא שווים כלום ואפילו פחות מכך. אבל כך מתנהלים החרדים העסקנים. זה פסיק רישא שהם יתנהלו כך.
ומה התוצאה? עיר עניה. עיר ללא מקורות תעסוקה. ללא שמץ של אסטטיקה. עיר שמתנהל בשחיתות כמו שנתגלה בתקשורת לאחרונה (ואולי זה רק הקצה). עיר שכל מה שאתה שומע ממנה בתקשורת, זה רק בהקשר נאלח. מכות. יריקות. זו התוצאה.

ומכיוון שראש העיר חייב רק לסקטור מסוים, ולא רוצה להסתכסך עם סקטור אחר, הוא מרשה לבריונות להשתולל בעירו. רודפים אחרי נשים. מכים. אלימים. תולשים שלטים. יורקים. יותר מדי קיצוניים יש שם. וראו זה פלא, ראש העיר לא מצליח להשתלט על זה. האמת? הוא די מרוצה מזה. זה משרת חלק ממטרותיו.

אז זו קריאה להמוני החרדים להצביע בעד בלוך. בסופו של דבר, זה בעיקר לטובת החרדים, שילמדו בדרך הלא קלה, שלהעמיד ראש עיר, צריך להיות הגון באמת, ישר כפיים ודרך, ובעל חזון. כל מה שאין לראשי ערים אלה.

15 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כתב חמוד עם זקן ותעודת עו"ד ותעודת רבנות

  יכול להיות שאתה כתב או אנש תקשורת . אך ללא שום הבדל מחבריך הרדודים והשיתחיים שאינם בודקים שום מילה לפני שהם מפרסמים לשון הרע עשם רע. ישנם הרבה חרדים שפשיט יקח לך עוד הרבה שנים לילמוד מי הם ומה אורחות חיים את את אבוטבול לא מכיר בוידאי פשוט כתב עלוב שרוצה למצוא יץחן בעיני אנשיח שכניראה שילמו לי על הכתבה הבזויה והמלאת לשון הרע ובוואדאי שאין לך שום קשר לדעת תורה וגדוצי תורה לך תלמד קצת מה היא יושר ומה היא אחריות .

  ישראל מאיר |
  הגב
 2. נמאס

  מניהול כושל של העיר כבר 10 שנים ונמאס לזכות ל'פרצופי רחמים' כשאומרים לאנשים מבחוץ שאנחנו מבית שמש. כל מי שגר כאן יודע שזו עיר שיכולה להיות מדהימה, עם אנשים טובים ונופים יפים. חייבים פה ניהול טוב וישר לכולם ורק בלוך תעשה את זה.

  תושבת העיר |
  הגב
 3. ביוב שקר וחוצפה

  הפוך על הפוך. מנקודת מבט של תושב העיר קרוב לעשר שנים.
  ר' משה אבוטבול ראש עיר מצויין.
  אוהב שלום ורודף שלום.
  אהוב על הבריות.
  הצעיד את העיר בצעדי ענק בכל המובנים.
  בעל חזון מדהים. וותק ונסיון.
  מתעמת בהצלחה עם אתגרים אדירים.
  עם שונאים שמשמיצים מחוץ ומבית.
  אשרי בית שמש שזכתה לראש עיר שכזה.
  שחיתות זו מחלה צברית כמעט בכל עיר ומושב.
  לא קשור לר' משה אבוטבול. פשוט עלילת דם.
  גברת בלוך "תציל" את בית שמש???
  בדיחת המאה.
  אשה חשובה ותמימה מנהלת מוערכת של מוסד חינוכי – טוב מאד – אולי מגיע לה פרס ממשרד החינוך של השר שהשליך אותה בבזיון בבחירות שעברו…
  אבל למען השם איזה כישורים יש לה להנהיג עיר מסובכת ומורכבת כבית שמש???
  ר' דב יקר, לענ"ד תעשה טובה לנשמתך בבקשת מחילה מר' משה ומודה ועוזב ירוחם.

  אליהו |
  הגב
 4. אמיץ כל הכבוד

  ניכרים דברי אמת כל הכבוד על האומץ לומר את הדברים

  חיה |
  הגב
 5. אמיץ כל הכבוד

  ניכרים דברי אמת כל הכבוד על האומץ לומר את הדברים

  חיה |
  הגב
 6. כמה אכזבה מראש העיר אבוטבול

  שתי קדנציות והעיר רק הולכת ומתדרדרת. הניקיון ברחובות, השירות לאזרח ברמה נמוכה, הבניה ללא תכנון, כבישים הרוסים, קבלנים שמקבלים טופס 4 לאיכלוס בטרם סיימו את מלאכתם, חוסר משווע במבני ציבור, תלמידים רבים לומדים בקרוונים, חוסר תכנון עיר ברמה נאותה, יצירת מקומות תעסוקה ועוד ועוד… לכן אם תהיה ראש עיר שגם חשובה לה השבת והיא להבנתי אשה דתייה עם ניסיון בניהול אז גם לנו ייטב. מר אבוטבול ניסה את כוחו 2 קדנציות והעיר ממש לא התפתחה. לכן עלינו לקחת אחריות ולשנות את המצב. זה מתחיל בבחירת ראש עיר עם יכולות ניהול של מערכות, ניסיון מוכח של עשייה למען הציבור!

  שמואל |
  הגב
 7. אוי וי זמיר

  כתבה ככ מטומטמת כי אין כאן שום דבר הגיוני או עובדתי שיכול להסביר באמת למה להצביע בלוך או למה לא אבוטבול. הןא לא מכיר את אבוטבול ואומר "לפי מראית עין" – מזה השטויות האלה? פשוט לשון הרע. גזענות אפילו. ועוד מוסיף שחרדי שלמד בכולל לא יכול להיות ראש עיר רק כי הוא חרדי… לא משנה שאבוטבול הוא לא חרדי שלמד בכולל… אז הכל זה עניין חיצוני אה? כמה רדוד. זה קשה להיות ראש עיר ואני לא חושבת שיכול להיות מושלם לא משנה מי יהיה. אין שום קשר אם הבנדם לובש כיפה או לא. לא היו מרוצים גם מראש העיר הקודם לו שהיה חילוני. לשפוט אדם לפי אמונתו או לבושו זה דבר חשוך.

  אסתי |
  הגב
 8. האמת שאתה שונא שס

  גם אני אשמח במפלת שס אחרי הפגיעה בהרב אמנון יצחק אבל אחרי שאתה עושה מכל החרדים שלא יכולים לנהל ולא מבינים כי אחרי הכולל מי אתה שתחליט לנו מה להצביע. איך אני יודע שאתה רוצה במפלת משה אבוטבול משס כי הכנסת את משפחת דרעי וכו אז אני עם כל רצוני במפלת שס יודע שראש העיר המכהן הוא טוב לחרדים הביא לנו הרבה דירות ותקציבים וכו' ובלוך תיתן קדחת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. דב הלבר-'טרול' = חצרוני בלבוש דתי

  דב הלבר-'טרול'חצרוני בלבוש חרדי

  פושט'ער איד |
  הגב
 10. צודק

  באמת הלוואי ותיקח עליזה בלוך.מדובק באישיות נדירה שרוצה בטבת כולם חנוכייה הצלחות מרשימות בתחומי ניהול.
  מעבר לעובדה שאבוטבול איש מקסים;אבל גם סבתא שלי מקסימה…להיות ראש עיר צריך מעט שכל שמיודעינו התברך הזה פחות..

  בית שמשניק |
  הגב
 11. איזה דפוק

  החרדים צריכים להצביע בלוך, אבל לא מאף סיבה שנכתבה כאן
  הסיבה היחידה היא כי ראש העיר הנוכחי הראה אפס עשיה בכל שנו כהונתו,
  הוא בובה מדברת שיודעת גם להצטלם

  הכותרת נכונה - רק הסיבה לא נכתבה |
  הגב