חרדים יגויסו למשטרה הצבאית ולחיל-הים

צה"ל פותח אפשרויות נוספות לחרדים: בחודש נובמבר 2016 למניינם, יועברו 15 מתגייסים חרדים לגדוד ארז של המשטרה הצבאית. מדובר בגדוד האחראי על המעברים והמחסומים בעוטף ירושלים. את הפרטים חשף הבוקר הכתב לענייני צבא וביטחון, מנדי ריזל ברדיו 'קול ברמה' . { ממשיכים להשתלב}

צה"ל פותח אפשרויות נוספות לחרדים: בחודש נובמבר 2016 למניינם, יועברו 15 מתגייסים חרדים לגדוד ארז של המשטרה הצבאית. מדובר בגדוד האחראי על המעברים והמחסומים בעוטף ירושלים. את הפרטים חשף הבוקר הכתב לענייני צבא וביטחון, מנדי ריזל ברדיו 'קול ברמה' 

הגיוס למסלול זה ייעשה באמצעות שח"ר, כאשר זו למעשה הפעם הראשונה שחיילי שח"ר "ירדו לשטח".

גורם בכיר באכ"א ששוחח עם כתבנו אישר את הפרטים, והוסיף: "אנחנו מגששים כל הזמן אחר אופציות חדשות לחיילים חרדים, ומקווים שזה יעזור לנו למשוך כמה שיותר חרדים לצבא. היעד שהצבנו עומד על 3,200 חיילים חרדים בשנת הגיוס 2016 -אך אם נגיע ליעד נמשיך הלאה ולא נעצור שם".

לדבריו, המעלה בשירות בארז במסגרת המשטרה הצבאית היא העובדה שמדובר ב"עבודה במשמרות – וזה טוב לחייל החרדי מביתר או ירושלים שיוכל לחזור לביתו לאחר המשמרת".

במקביל, ריזל חשף עוד בתכניתו 'חדש על הבוקר' של נועם זיגמן ב'קול ברמה' בה השתתף כמראיין אורח גם מאיר גל – כי צה"ל בודק אפשרות לגייס חרדים גם לחיל הים, על-מנת שיאיישו ספינה מסוג דבורה. עם זאת, הנושא הזה עדיין נמצא בדיונים, בגלל הבעייתיות שלה טרם נמצא פתרון: בספינה כזו יש קצת יותר מעשרה אנשי צוות שאחראים על המערכות השונות – והחשש הוא שהצבא לא יכול להבטיח לחיילים שיהיה להם מניין בכל תפילה.

 

הגורם ששוחח עם כתבנו אמר כי הוא מופתע לגלות על העוצמה של סערת הזקנים בצה"ל והבטיח כי יבדוק שוב את הנושא מול ראש אכ"א, אלוף חגי טופולנסקי. הוא הבטיח לבדוק גם מול האלוף כיצד ניתן לפתור את בעיית אספקת הבשר למאות חיילים חב"דניקים שאינם מקבלים את הבשר בהשגחת "שחיטת ליובאוויטש" ונמנעים מאכילת בשר, למרות היותם בתפקידי לחימה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.