"חרדים מחוץ לצפון תל אביב": נסגרה קבוצת הווטסאפ

לאחר שתושבי צפון תל אביב דרשו שלא להשכיר ולא למכור דירות לחסידי חב"ד בשכונות שלהם, סגרו היום (חמישי) הפעילים את קבוצת הוואטסאפ שם העלו את רעיונותיהם.

לאחר שתושבי צפון תל אביב דרשו שלא להשכיר ולא למכור דירות לחסידי חב"ד בשכונות שלהם, סגרו היום (חמישי) הפעילים את קבוצת הוואטסאפ שם העלו את רעיונותיהם. אך במקביל, הפעילות נגד "ניסיונות אפשריים לשינוי הצביון החילוני של השכונה – תמשך", כך הודיעו ראשי הקבוצה. הידיעה פורסמה לראשונה על ידי יאיר שרקי בהחדשות ועוררה סערה.

 

"עקב האופן המעוות שבו הקבוצה מוצגת בתקשורת, שבוחרת להבליט את ההודעות הפחות נעימות והיותר מתלהמות, שנכתבו כאן מתוך דאגה וסערת רגשות, החלטנו לסגור את הקבוצה", כתב מנהל הקבוצה. "חשוב להדגיש שלא היו לנו כוונות לגלוש לאלימות מילולית", הוא כתב. "אבל כמו שכולנו יודעים, אצבע קלה על המקלדת ונורא קל לגלוש לאלימות מילולית כשמתקשרים דרך הודעות בוואטסאפ ולא בשיחה פנים אל פנים".

מנהל הקבוצה הדגיש כי לא נבע מגזענות או עניין אישי. "אני בטוח ששליחי חב"ד הם אנשים נהדרים שפועלים מתוך כוונה טובה", הוסיף.

אתמול פרסם יאיר שרקי על כוונת התושבים להקים ועד שיפעל באופן מאורגן נגד "כוונת ההשתלטות של חבד לצהלה".

השכונה שלנו סומנה", אומר אחד התושבים בשיחה עם החדשות. "יש עכשיו נכסים, לפחות שניים, שהושכרו לשליחי חב"ד, שבאו פתאום, שכרו דירה בלב שכונה חילונית לגמרי. דפוס פעולה ידוע, שנכנסים בשקט בשקט לשכונות חילוניות לגמרי ואז מבקשים פתאום שטחים ציבוריים לעשות מקווה ובית כנסת. צריך להביא למודעות של אנשים בשכונה שיש כרגע מהלך של חב"ד. צריך לעשות את כל הכלים המשפטיים כדי לעצור את זה".

 

בעקבות הקריאה שלא להשכיר דירות לחרדים בצפון תל אביב תוקף הבוקר יו"ר מפלגת "איחוד בתל אביב" גבי דניאל המתמודד למועצת העיר ואומר:
"הגיע הזמן להפסיק את הפלגנות בואו נדבר על אחדות".

"לכל אחד מותר לחיות בעיר שלנו רק צריך לזכור כי בתל אביב ישנו אורך חיים של סובלנות חיים משותפים ומי שלא יקבל את אופי החיים של תל אביב, לא יוכל להשתלב בעיר"

עוד הוסיף דניאל:"בדיוק לדברים הללו החלטנו להקים את המפלגה שלראשונה שמה לה למטרה לבלום ולאזן בין הצדדים הן של הדתיים והן של החילונים. מי שבא לגור כאן צריך לדעת מראש שבתל אביב חיים יחד, זה לצד זה ולא על חשבון זה"

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.