חרדים מצטיינים בצה"ל- "כאשר יש הידברות והבנה, החרדי טוב יותר מכול חייל אחר"

חיילים חרדיים זכו בפרסי הצטיינות בצה"ל והם מועמדים לעוד ארבעה פרסים שונים.

גדוד 97 של הנח"ל החרדי זכה בפרס ההצטיינות הצה"לי של ראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה (אט"ל), והוא מועמד לעוד ארבעה פרסי הצטיינות נוספים, כך נודע בימים האחרונים לחיילים החרדים.

רבני עמותת הנח"ל החרדי מציינים כי "זוהי ההוכחה הטובה ביותר לכך שכאשר מתחשבים בחרדי ונותנים לו את התנאים המתאימים בצה"ל, והדברים נעשים בהידברות ובהבנה, הוא יהיה טוב יותר מכל חייל אחר".

בין הפרסים, פרס הרמטכ״ל על הישגים מבצעיים, ופרס מפקדת קצין צנחנים וחי״ר ראשי (מקצח״ר) על הצטיינות בשמירת הביטחון בגזרה.

זכיית החיילים בפרס ראשון- אט"ל, מגיעה לאחר מספר בחינות פתע שנערכו בבסיס על ידי אנשי האגף ובהן נמצא כי בבסיס החרדי מתקיים סדר מופתי מבחינה לוגיסטית.

אנשי האגף העניקו לחיילים החרדים את הציון 99 בקטגוריה זו.

ארבעת פרסי ההצטיינות הנוספים אליהם מועמדים חיילי הנח"ל החרדי הם: פרס הרמטכ"ל, על הישגים מצבעיים יוצאי דופן, פרס מפקדת קצין צנחנים וחיל רגלים ראשי (מקצח"ר), על הצטיינות בשמירה על בטחון בגזרה עליה אמונים החיילים החרדים, פרס הבטיחות, ופרס החינוך.

המועמדות לפרס חינוך מגיעה לאור שיתוף פעולה יוצא דופן בין קצין החינוך של הגדוד לבין רבני עמותת הנח"ל החרדי, המלווים את החיילים החרדים, בתיאום עם צה"ל, מרגע כניסתם לצבא ולאורך כל השירות.

שיתוף פעולה זה הוליד תכנית חינוכית יוצאת דופן המותאמת באופן מיוחד לחיילים חרדים, וזוכה לתשבחות רבות.

הזכייה בפרסי ההצטיינות משמעותה הגדלת תקציבו של הגדוד ואף הוספת כלי עבודה משופרים לטובת החיילים.

במהלך השבועות הקרובים עתיד צה"ל לקלוט מחזור גיוס נוסף של עשרות חיילים חרדים. יצויין כי, לפי נתונים שנאספו בעמותת הנח״ל החרדי, בזמן שבשנים האחרונות חלה ירידה במספר החרדים מקרב חיילי הנח"ל החרדי, לטובת חיילים מהמגזר הדתי לאומי, לאחרונה, המגמה התהפכה, ובמחזורים האחרונים בין 80 ל-90 אחוז מהמתגייסים הם בוגרי ישיבות חרדיות.

 

תמונה ראשית- פלאש90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.