חרדים תורמים פי ארבעה מהכנסתם החודשית

מחקר של המכון החרדי למחקרי מדיניות מגלה כי משק בית בציבור החרדי תורם פי ארבעה מהכנסתו החודשית אל מול משקי בית בציבור היהודי הלא-חרדי. משקלול הנתונים עולה כי בעוד משקי הבית החרדיים מהווים רק כ-5% ממשקי הבית היהודים, היקף התרומות של החברה החרדית מהווה כ-20% מכלל התרומות במגזר היהודי {מחקר מקיף מגלה}

משק בית בציבור החרדי תורם בממוצע 457 ש"ח מידי חודש, סכום המהווה 4.8 אחוזים מהכנסתו החודשית. לעומת זאת, משק בית בציבור היהודי הלא חרדי תורם בממוצע רק 222 ש"ח מידי חודש המהווים 1.2 אחוזים מהכנסתם החודשית הממוצעת. כך עולה ממחקר שמפרסם המכון החרדי לחקרי מדיניות  שבוצע על ידי ניצה קסיר ואסף צחור-שי, המתבסס על נתוני הלמ"ס לשנת 2014,

מסקירת הנתונים הנוגעים לשיעור משקי הבית התורמים תרומה כספית מידי חודש, עולה כי 75% ממשקי הבית בציבור החרדי תורמים מידי חודש, לעומת 31% בלבד בקרב הציבור היהודי הלא חרדי. על פי נתונים אלו התרומה בקרב הציבור החרדי שכיחה ביחסיות של פי 2.4 מאשר בציבור היהודי הלא חרדי.

כתוצאה מהפערים בהיקף התרומות בין החברה החרדית ללא-חרדית, עולה שבעוד משקי הבית החרדיים מהווים רק כ-5% ממשקי הבית היהודים, היקף התרומות של החברה החרדית מהווה כ-20% מכלל התרומות במגזר הכללי.

במכון החרדי למחקרי מדיניות מציינים כי מוסדות התרומה בחברה החרדית משוכללים משמעותית והתפתחו על פני השנים, החברה החרדית נסמכת עליהם במובנים רבים והיקפי התרומה תואמים לכך.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.