חרדית התלוננה: מונעים ממני לעלות מקדימה

בקו המוביל בין ירושלים לערד, עומד גבר ליד הנהג ומחייב את הנשים העולות לשלם על הנסיעה, לרדת חזרה ולעלות מהדלת האחורית. למי יש עניין לפתח שוב את נושא הדרת הנשים? {עולות מאחור}

לאחר תקופה ארוכה שלא שמענו טענות על הדרת נשים כביכול במגזר החרדי, מפרסם היום כתב התחבורה של האתר ניוז 1, עידן יוסף כי בקו 555 של חברת אגד הנוסעת בין הערים ירושלים וערד, נמשכת הדרת הנשים, כאשר על פי הפרסום, הדבר אף נעשה בכפיה ושלא כחוק.

על פי הדיווח, עומד גבר חרדי ליד הנהג, ומורה לנשים העולות לאוטובוס לשלם לנהג, לרדת ולעלות מהדלת האחורית. מדובר בנורמה נוקשה שמנהיגים חסידי גור בעיר ונשים מצייתות לה מבלי לערער על כך. עידן טוען כי תלונה בעניין הגיעה מנוסעת חרדית בקו ששמה שמור במערכת.

דובר אגד, רון רטנר, מסר בתגובה: "נהגי אגד מונחים שלא לתת יד להדרת נשים. עם זאת ישנן קהילות הפועלות בהתאם לאורח החיים הקהילתי ומפעילים כללים אלה בצורה וולונטרית. אין לאגד כל מעמד להורות למי שפועל מטעם הקהילה כיצד לנהוג. כאמור, נהגי אגד הונחו שלא לגלות מעורבות כלשהי בנושא הישיבה, אלא אם כן הדבר גולש, חלילה, לגילויי אלימות פיזית או מילולית".

על השאלה מדוע מלכתחילה נפתחה הדלת האחורית למרות האיסור, השיבו באגד: "אין הנחיה שאסור. ההנחיה היא שאסור לנהגים לכפות עלייה מהדלת השנייה. הסדר זה מתבצע וולונטרית ע"י הקהילות. ודאי אתה מודע לכך, שהמגמה הנוכחית בתחבורה הציבורית היא לאפשר עליית נוסעים מכל הדלתות. לפי נתוני משרד התחבורה הסדר זה של עליה מכל הדלתות פועל (נכון להיום) בכ-600 אוטובוסים של חברות התחבורה הציבורית השונות בצפון, בגוש-דן ובירושלים".

ל-News1 נודע כי באחרונה הורה משרד התחבורה לאגד לבדוק שלא מתבצעות תופעות מעין אלה וכמה נהגים זומנו לבירור.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל מילה שלך חקוקה בסלע ולכן אנחנו הגברים צריכים לשבת מאחורה קרוב ל"דלץ הירידה"

  שמעלקא |
  הגב
 2. מה כ"כ מיוחד ב"לשבת קדימה"?
  הרי יורדים בדלת האחורית.
  מה טוב ונוח יותר מלשבת מאחור?- קרוב לדלת הירידה?
  רק יש יצר כזה כבר מגיל המרי- גיל 3, לומר לא-להתנגד לכל דבר בלי הגיון…
  (זוכרים את דובי "לא","לא"?-סיפור על דובי -שכל מה שבקשו ממנו או אמרו לו- תמיד התשובה/תגובה- "לא"!)
  המלחמה המטופשת והמיותרת הזו שזכתה בלי שום הגיון להיכלל בתואר "הדרת נשים"- היא לא אחרת מאשר חוסר בגרות ועקשנות .

  אושמוש |
  הגב