"צריך לכרות את הערלה ממקום המקדש" (וידאו)

כ-700 איש, בהם כמה עשרות חרדים, השתתפו ביום ראשון בכנס הזיכון השנתי לרב מאיר כהנא הי"ד. יהודה אפשטיין, פעיל חרדי של תנועת 'כך' אמר בכינוס: "הרה"ר לישראל אומר 'בואו נוציא את הדת מהסכסוך', אולי הדת שלו זה לספק משכורות לפקידים, אבל תורת השם עוסקת בדיוק בנושאים האלו". על הפעילות במגזר החרדי: "נחלנו השנה הצלחות רבות". צפו {חרדים בכנס לכהנא}

ביום ראשון השבוע התכנסו בירושלים למעלה מ-700 איש לכנס הזיכרון לציון 25 שנה להירצחו של הרב מאיר כהנא הי"ד, מייסד תנועת כך שהוצאה מחוץ לחוק.

המשתתפים, שמאמצים באדיקות את תורתו השנויה במחלוקת של כהנא, השמיעו במהלך הכינוס קריאות והצהרות קיצוניות וגזעניות כנגד הערבים. השנה כיכבה באירוע, בין היתר, אביה מוריס, שתועדה כשהיא צועקת "מוחמד חזיר" ליד הר הבית. הפעילים ליוו את עלייתה לבמה בקריאות דומות.

באירוע השתתפו גם כמה עשרות חרדים שהצטופפו בעיקר בשורות האחרונות. מי שייצג אותם הוא יהודה אפשטיין, פעיל חרדי של תנועת 'כך' שנשא דרבים באירוע. צפו באירוע המלא (הנאום של הפעיל החרדי החל מהדקה ה1:30:00)

עו"ד איתמר בן גביר, שהזמין את אפשטיין לשאת דברים, כינה אותו "אחד האשנים שפועל רבות בציבור החרדי והכללי להשריש את המושג שנקרא מדינה יהודית".

"אנחנו עומדים כיום 25 שנים לאחר רצח מורנו ורבנו, אדם הגדול בענקים, אם לא היינו קטנים היינו זוכים שהוא יוליך אותו לגאולה השלמה. חלפו 25 שנה ואותו קול זך וצלול ממשיך להדהד ללא כל פשרה. וכמה שניסו להשתיק את הקול הזה, הרדיפות וההשמצות, המשפטים, השקרים והפסילות מלרוץ לכנסת. ואחרי כל זה אני רואה פה קהל עצום ורב שרובם אפילו לא חיו בזמן של הרב…לא יעזור להם, כל אחד שנמצא כאן מייצג רבים שלא. כולם מעבירים מסר שעוד כהנא חי", פתח אפשטיין את דרביו.

"השם יקום דמו – אבל זה יעשה על ידינו", הוסיף אפשטיין.

25 שנים להירצחו - הרב מאיר כהנא הי"ד. צילום: פלאש 90
25 שנים להירצחו – הרב מאיר כהנא הי"ד. צילום: פלאש 90

בהמשך התייחס אפשטיין לסוגיית הר הבית והשמיע הצהרות מנוגדות מאוד לקונצנזוס החרדי: "הרב דיבר עול מלכות שמים. זה אומר שאין אף גורם בעולם שחשוב יותר מבורא עולם. אנחנו לא חוששים ממיליארד וחצי מוסלמים. אנחנו לא מפחדים מארה"ב, להפך, אנחנו מעוניינים בקלקול היחסים איתם כי זה יחזק את העול מלכות שמים.

יש כאלו שמדקים בהכלכה אבל אומרים שאור להרגיז את אמריקה. מי שאומר כך לא מאמין שהקב"ה הוא הגורם המכריע בזירה המדינית…מי שמאמין בכוח של אובמה לא מאמין בכוח של בורא עולם.

יסוד נוסף זה שאנחנו פה לקדש שם שמים. הכל סובב על קידוש השם או חילול השם. עכשיו יש איסלם. והם אומרים 'אללה אכבר'. וכנגד זה בא הרב הראשי לישראל ואומר "בואו נוציא את הדת מהסכסוך". איזה הבל, איזו שטות. הדת זה גוף הסכסוך. ומה אמורה לעשות הדת אם לא למחוק את חילול השם הגדול שקיים בעולם ולכרות את הערלה ממקום המקדש?!.

אולי הדת של הרב הראשי נועדה לספק משכורות, אני לא יודע, אבל תורת השם עוסקת בדיוק בנושאים האלו, ואנחנו לא ניתן לאף אחד להוציא אותה מחוץ לסכסוך. אנחנו מכריזים מעל הבמה הזאת שעם ישראל לא נרתע ממלחמת דת ואנחנו מקדשים מלחמת דת כנגד האיסלאם המתועב".

בסיום הדברים התייחס אפשטיין לפעילות תנועת כך במגזר החרדי ואמר: "ראוי שכל אחד יקבע לעצמו זמן קבוע ללמוד את הדברים, אבל ב"ה הצלחנו השנה במגזר החרדי, וגם כאן נמצאים בחורים – אמנם לא בשורות הראשונות – מהישיבות הטובות ביותר שמבינים שהתורה לא נתנה ליחידים אלא לאומה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.