חריש פיקס: עמותת רכישה תתחייב בחוזה על המחיר הסופי

עמותת רכישה תתמודד על מכרז רשות מקרקעי ישראל לרכישת קרקע בחריש תוך ודאות גבוהה למחיר הסופי לצרכן. הדבר מתאפשר בעקבות תכנון מוקדם שהוזמן על-ידי העמותה מחברת מנרב הנדסה

עמותת רכישה תתמודד על מכרז של רשות מקרקעי ישראל בישוב חריש, תוך ודאות גבוהה למחיר הסופי לחבר העמותה. הדבר מתאפשר לאחר שהעמותה הזמינה מחברת מנרב הנדסה שירותי תכנון מוקדם לפרויקט. בבקשת ההצטרפות לחבר העמותה נכתב כי במידה ותהיה סטייה מהמחיר הסופי שנקבע היא לא תחרוג מ-2% בלבד.

לצורך ניהול הפרויקט שכרה העמותה את שירותיה של חברת באמונה ייזום וניהול בע"מ, בניהולו של ישראל זעירא, המנהלת היום מספר פרויקטים דומים בישוב חריש לבנייה של למעלה מ-1000 דירות. למיזם שותפה גם חברת היילנד המתמחה בשיווק פרויקטים נדל"ניים. חברת היילנד תקיים בשבועות הקרובים מספר כנסים לגיבוש חברי עמותה בקרב הציבור הכללי בהם יוצגו דירות ארבעה חדרים במחיר נמוך ב-10% ממחיר השוק. בעוד שדירת ארבעה חדרים בשטח של 92 מ"ר ללא מחסן, נמכרת היום במחיר של 850 אלף שקל, המחיר שתציע היילנד יעמוד על 770 אלף שקל בלבד לדירת 98 מ"ר הכוללת מחסן ומרפסת שמש. עד היום הצטרפו כ-20 חברים לעמותה.

"מדובר במיזם ראשוני וניסיוני הנעשה בעמותת רכישה", מסביר ישראל זעירא, מנכ"ל חברת באמונה המנהלת את פרויקט העמותה, "זו פעם ראשונה בה הגיעה עמותת רכישה למצב בו היא יכולה להעריך מחיר פיקס לדירה. הדבר התאפשר בעקבות התכנון הראשוני שבוצע לפרויקט על-ידי חברת מנרב. במידה והמהלך יצלח, מאד יכול להיות שהוא עשוי להוות שינוי דרך בהתנהלות עמותות לבניה עצמית".

המהלך החדשני יוצא לפועל על רקע יוזמות ממשלה להעניק הטבת מע"מ בשיעור אפס לזוגות צעירים הרוכשים דירת מגורים ראשונה בחייהם. הצעת החוק המקודמת קובעת כי רק מי שירכוש דירה מקבלן יהיה זכאי להטבה, והיא מוציאה מהכלל עמותות וקבוצות רכישה, בין היתר בטענה כי הללו לא יכולות להתחייב על המחיר הסופי.

מכרז רשות מקרקעי ישראל כולל בניה של 460 דירות בארבעה מתחמים שונים והוא ייסגר בעוד כשבוע. בזמן הזה תקיים חברת היילנד המתמחה בשיווק פרויקטים נדל"ניים ארבעה כנסים באזור השרון לצורך גיבוש חברי עמותה. המחיר הסופי יהיה נמוך בכ-10% ממחיר השוק ודירת ארבעה חדרים בשטח של 98 מ"ר תהיה בעלות של 770 אלף שקל.
"כיום משווקת דירת ארבעה חדרים בישוב במחיר של כ-850 אלף שקל", מסביר סמנכ"ל חברת היילנד, אסף כהנר את אטרקטיביות העסקה, "מחיר הדירות הסופי בפרויקט הזה יקבע בוודאות גבוהה לעומת פרויקטים אחרים הנבנים על-ידי עמותות רכישה".

"מסקירה שביצענו על רוכשי הדירות בחריש עולה כי עשרות רוכשים הצטרפו לישוב מהרצליה, רעננה, כפר סבא, כפר יונה ופרדס חנה כרכור", מוסיף כהנר על רקע ניסיון חברת היילנד בשיווק פרויקטים בישוב חריש, "לא מעט רוכשים הגיעו גם מהקיבוצים באזור עמק חפר וגם מהעיר מודיעין. גיבוש חברי העמותה הינו מכלל הציבור כשבשלושת הימים האחרונים כבר נרשמו לפרויקט 20 חברים קרובים. המכרז ייסגר בעוד שבעה ימים ואנחנו צופים להתעניינות גבוהה על רקע היוזמה החדשנית והמחירים האטרקטיביים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.