חרפה: הקואליציה אישרה את חוק הגיוס – (וידאו)

קואליצית האיבה הרימה יד בתורת משה: 65 חברי כנסת הצביעו בעד חוק גיוס לומדי התורה. ח"כ שטבון מהבית היהודי הוא היחיד שהצביע נגד, הבית היהודי בתגובה: "הוא יענש".

מליאת הכנסת אישרה לפני דקות אחדות את חוק "השוויון בנטל". כמו בכל הדיונים השבוע, גם דיון זה נערך ללא השתתפות הנציגים החרדים ומפלגות האופוזיציה.

החוק עבר ברוב מוחלט, כאשר חבר הכנסת היחיד שהתנגד הוא יוני שטבון מהבית היהודי.

הדיון בחוק במליאת הכנסת, לקראת ההצבעה בקריאה שניה ושלישית, החל כבר אמש, חברי הכנסת החילוניים והדתיים עלו בזה אחר זה ואישרו את תמיכתם בחוק הגיוס.

ח"כ איילת שקד אמרה בתחילת הדיון הבוקר: "זאת הצעת חוק היסטורית וחשובה. במשך 65 שנה היה פטור כמעט גורף לבחורי ישיבות, אבל הקואליציה הגישה תיקון מידתי, הדרגתי ונכון. אני מאמינה כי הציבור החרדי יעמוד ביעדים שהממשלה הציבה וחוק חובת הגיוס לא יוחל".

בהמשך הוסיפה כי "אני מעריכה שכבר מחר החוק הזה יגיע לבג"ץ, ואני מקווה שכששופטי בג"ץ יקראו את הפרוטוקולים של דיוני הוועדה ויראו שגם אם החוק לא שוויוני ופוגע בערך השוויון הוא לתכלית ראויה, ולכן אני מאמינה שיעמוד במבחן בג"ץ".

צפו מדבריה – וידאו באדיבות רשת

בסיום הדיון במליאת הכנסת אמר השר פירון כי "אין כאן מלחמת דת. הביטוי 'תורתו אומנותו' שמור במסורת היהודית ליחידי סגולה. צר לי, על הזילות של השימוש במושג הקדוש הזה. האומנם סבור הציבור החרדי שבשעת מלחמה עלינו לשבת בבתי מדרש? המדינה, זו שיש כאלו מכאן שנהנים להשמיץ, היא אחראית לשיקום הישיבות אחרי השואה הנוראית. מדובר בתקציב גדול, גדול מאוד ולכל אלה תרומה אדירה לצמיחת עולם התורה. היכן היא הכרת הטוב? האם את חוקי המדינה יש לכנות גזירות שמד?".

בבית היהודי לא אהבו, בלשון המעטה, את החלטתו של ח"כ שטבון, להתנגד לחוק וראשי הסיעה מאיימים עליו בסנקציות מפלגתיות.

יוני שטבון אמר בתגובה: "אני נאמן לערכים שלי ולציבור שולחי, הצבעה בעד החוק נוגדת את השקפת עולמי. בסנקציות מפלגתיות לא ירתיעו אותי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.