ביזיון: רבנים המזוהים עם סאטמר במכתב מחוצף נגד הגראי"ל

זעזוע בעולם התורה: רבני ודייני חסידות סאטמר מפלג מהרז"ל יצאו במכתב נאצה מבזה נגד מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א. המכתב פורסם לאחר דרשתו של האדמו"ר בביקורו בישראל נגד גדולי ישראל וראשי הישיבות שנתנו את אישורים להעברת חוק הגיוס המתוקן

זעזוע בעולם התורה: רבני ודייני חסידות סאטמר מפלג מהרז"ל יצאו במכתב נאצה מבזה נגד מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א. המכתב פורסם לאחר דרשתו של האדמו"ר בביקורו בישראל נגד גדולי ישראל וראשי הישיבות שנתנו את אישורים להעברת חוק הגיוס המתוקן.

המכתב פורסם בעלוני בתי הכנסת בוילאמסבורג עליו חתומים 40 רבנים ודיינים של חסידות סאטמר מהרז"ל, במכתב כותבים: "אוי לנו שכך עלתה בימינו שרבנים ומנהיגים יסכימו לגזירת כלי' על כלל ישראל רח"ל, וזהו פרי ביאושים שלא שמעו לקול רבותינו והתחברו עם רשעי ישראל להיות שותפים עמם במדינתם הטמאה ומלחכים פינכא של שולחן איזבל, עד שנתדרדרו לגזור גזירת שמד ביחד אתם".

20160207053528

בשלב הזה עוברים ראשי סאטמר לתקוף באופן ישיר ומחוצף שטרם נראה כמותו את מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א: "והשורש פורה ראש ולענה של החוק הזה והעומד בראשה הוא מנהיג מפלגת דגל התורה ה"ה אהרן יודע לייב שטיינמאן, שזה כחמש עשרה שנה שייסדו את הנחל החרדי על פיו ובעידודו למשוך בפיתויים ולהפקיר בחורי ישראל לכור ההיתוך של צבא הטמא שלהם, ובמשך זה הזמן עשו שמות בקרב ישראל ומספר גדול של בחורי ישראל יצאו לתרבות רעה רח"ל, ומני אז ירדו עשר מעלות אחורנית עד שהגיעו למצב זה אשר בהסכמתו ובעידודו חתמו נציגי המפלגות לקחת ברצון ובכפיה בחורי ישראל לצבא למחוק שם ושארית ישראל".

בהמשך מחריפים רבני סאטמר את הטון בדברים מבחילים שהעין אינה סובלת: "וכבר חרצו דינו גדולי ישראל מדור העבר שהוא פורץ גדירות עולם ומחריב את כרם בית ישראל וכל לבושו באיצטלא של ירא וחרד הוא למען כחש להעביר למולך את הכלל ישראל".

בסיום המכתב המזעזע כותבים: ובזה "אנו מכריזים קבל עולם ומלואה כי אהרן יודא לייב שטיינמאן הוא מסית ומדיח אלפי בני ישראל מה' ומתורתו הק' וראוי לנדותו ולהחרימו, והרי הוא מופרש ומובדל מעדת ישראל, ואסור להסתכל בספריו וצריך לבערם מן העולם כדי שלא ישאר שם וזר למין, ולמען הצלת שארית הפלטה".

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בושה וחרפה, איזה אדמו"רון ששווה את העפר שתחת כפות גדול"י פוער פיו!
  אז הוא מתלבש יפה ועושה פוזות למצלמה, מה יש מתחת? כלום וכלום!!!
  אם הוא לא היה הבן של…נכד של… הוא היה עוד חסיד מהשוק!!!
  לא תגורו מפני איש!

  ישראל |
  הגב
 2. סאטמאר אומרים שבספרי מרן יש הרבה השכלה ח"ו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. סוף סוף מדובר ברבנים חשובים ביותר מסטאמר שלא מפסיקים לפחד ואומרים את האמת וכל האמת בפנים.
  אשריכם אשריכם המקדשים את שם שמים ברבים, באש ובמים, העומדים על המשמר תמיד ולעולם… מאז ומתמיד חשובי ורבני סאטמר יוצאים נגד כל מה שלא ע"פ תורה.

  רבותי חייבים להתחיל לחשוב אולי הם צודקים? אני לא פוסק אבל אולי הם צודקים לגמרי. הם טוענים שמרן שליט"א מסית ומדיח, שומו שמים!!! אבל אלוי יש להם צד אמת! סאטמר לא כופרים בקב"ה, ולא עמלקים, ולא משכילים, ולא מבני המן שלמדו בבני ברק, ולא משומדים… כו' אכן מתממש לעיני כל חי האמור במסכת סוטה פרק ט משנה ט"ו על הבני ברקים "פני הדור כפני הכלב"

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • הם קיבלו פרסום, בגלל שהקב"ה רצה לפרסם המחאה, נגד "חידוש גזרת הגיוס" שנתחדש ע"י חכי"ם מפלג הבני ברקים הכופרים בשם.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב