חרפה: נשות הכותל ביזו את מקום המקדש (גלריה)

שבוע שעבר פורסם על חילול מקום המקדש על ידי נשות הכותל. לראשונה הצליחו להבריח ספר תורה קטן לתוך הכותל ולקרוא בו. עכשיו הגלריה המחפירה מהמקום.

נשות הכותל קראו בראש חודש חשוון לראשונה בעזרת נשים בספר תורה במסגרת תפילת ראש חודש. שם וחגגו בת מצווה עם עלייה לתורה.

נשות הכותל ניסו להכניס הבוקר ספר תורה אל הכותל ולא הורשו לעשות זאת. מאחר והן העריכו כי תימנע מהן הכנסת ספר התורה הרגיל אל הכותל הן הכינו מבעוד מועד ספר תורה קטן, שהוכנס אל עזרת הנשים בתוך תיק של אחת המתפללות.

מדובר בספר תורה בן כ-200 שנה, שהובא במיוחד מאנגליה לישראל. הן הצטיידו בזכוכית מגדלת גדולה וכך קראו בספר הזעיר. סשה לוט, אחת מארבע הנערות המובילות את הקמפיין לעידוד בת מצווה בכותל, עלתה לתורה וקראה מהתורה. לזלי זקס, מנכ"לית נשות הכותל ציינה כי "קיימנו את מצוות הקריאה בתורה, שנמנעת מאיתנו בניגוד לחוק ובשרירות לב".

רב הכותל שמואל רבינוביץ' תקף את הנשים שקראו בתורה ברחבת התפילה במקום ואמר כי "קבוצה קטנה של 'נשות הכותל' ביצעה הטעיה, ולאחר שנמנע מהן להכניס ספר תורה גדול הכניסו בעורמה ספר קטן לעזרת נשים".

הרב רבינוביץ' הוסיף כי החליט להתעלם מהפרת הנהלים, מחשש לפגיעה בקדושת הספר, אך הבהיר כי "בעתיד יעשו מאמצים שלא יישנה אירוע זה". לדבריו, "לא יוכנס ספר תורה לכותל כמו שאסור לכל אדם – גבר או אישה".

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

. . . . . . . . . . . . . . .

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אלו הם לא נשות הכותל אלו נשות הצומי…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב