חשבון נפש • נפטר הגאון רבי אליעזר מן לאחר מחלה קשה

טרגדיה בבני ברק עם היוודע דבר הבשורה המרה על פטירתו של הגאון רבי אליעזר מן זצ"ל בנו של ראש ישיבת 'בית הלל' וחבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי מרדכי מן זצ"ל, לאחר מחלה קשה והוא בן 48 בפטירתו. זו טרגדיה חמישית להיום ל"ע. רבנים קוראים לחשבון נפש ולהתחזק: "כשאברכים ויראי ה' מסתלקים מהעולם זה סימן שחייבים להתחזק"

טרגדיה בבני ברק עם היוודע דבר הבשורה המרה על פטירתו של הגאון רבי אליעזר מן זצ"ל בנו של ראש ישיבת 'בית הלל' וחבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי מרדכי מן זצ"ל, לאחר מחלה קשה והוא בן 48 בפטירתו. זו טרגדיה חמישית להיום ל"ע.

בימים האחרונים שהה הרב מן בביתו בבני ברק, בחודשים האחרונים אושפז תדיר בבתי החולים וסבל ייסורים קשים. אחיו של המנוח הגאון רבי דוד יצחק מן הלך לעולמו לפני כמה שנים לאחר שסבל ממחלה קשה.

המנוח הוא בנו של הגאון רבי מרדכי לייב מן זצ"ל חבר מועצת גדולי התורה, ואף היה ממקורביו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א, ומחותן בנו הגאון רבי שרגא שטיינמן.

אחיו הם הרבנים רבי אליהו מן מבית הגר"ח קנייבסקי, רבי חיים מן, רבי אברהם ישעיהו, רבי משה, רבי ישראל מאיר, רבי יוסף ורבי דוד יצחק זצ"ל.

המנוח זצ"ל כיהן כר"מ בישיבת 'דברי מרדכי' בבני ברק אחד מתלמידיו סיפר ל'קוקר': "הוא היה האדם שתמיד ניגשתי להיוועץ עמו בשאלות בגמרא, תמיד כשהייתה לנו קושיה בשיעור שמסר וגם בכלל בשנים בהם לא למדתי אצלו, ידעתי שיש אל מי לפנות שיבאר את הנלמד בצורה בהירה", מספר אחד מתלמידיו.

רבנים קוראים לחשבון נפש ולהתחזק: "כשאברכים ויראי ה' מסתלקים מהעולם זה סימן שחייבים להתחזק. אין מנוס, ביממה אחת איבדנו חמישה אנשים מבשרה של היהדות החרדית, בעוון מה הולכים אנשים צעירים לבית עולמם? ובשעה שכזו שמשפחות נכחדות רחמנא ליצלן עלינו להתחזק כמה שיותר באהבת חינם, בעזרה לזולת בעשיית חסד עם השני, זהו זמן להתרחק מהמחלוקת, לשנוא את המחלוקת ולהרבות אהבה ואחווה, על כולנו להיות מאוחדים ובתפילה כי הקב"ה יאמר די לצרותינו ובלע המוות לנצח". אמרו רבנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.