חשד: ח"כ גטאס הבריח טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים

פרשייה ביטחונית חמורה: חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) חשוד שהבריח טלפונים סלולריים לשני אסירים מארגון פתח – שמרצים עונשים כבדים בבתי הכלא בישראל. בעקבות מעצרו של גטאס תגובות סוערות במערכת הפוליטית.

פרשיה ביטחונית חמורה: חבר הכנסת באסל גטאס (הרשימה המשותפת) חשוד שהבריח טלפונים סלולריים לשני אסירים מארגון פתח – שמרצים בעבר עונשים כבדים בבתי הכלא בישראל- כך חשף הערב משה נוסבאום בערוץ 2.
אחד מהם נידון ל-37 שנות מאסר בגין רצח והאחר נשפט ל-15 שנות מאסר.

מוקדם יותר היום (ראשון) היועץ המשפטי לממשלה אישר למשטרה לזמנו לחקירה באזהרה לאחר שגורם במשטרה העלה חשש שבאסל גטאס ינסה להימלט מהארץ כפי שעשה בזמנו בן דודו ח"כ לשעבר עזמי בשארה שברח מהארץ.

הבוקר הגיע גאסט לבקר שני אסירים ביטחוניים בכלא קציעות. במהלך הביקור דיווחו אנשי המודיעין של שירות בתי הסוהר על כך שהבריח לאסירים כ-15 טלפונים סלולריים מדגם קטן – שממנו ניתן להוציא ולקבל שיחות.
עם צאתו מהביקור בכלא הגיעו אליו חוקרים של יחידת להב 433 וביקשו ממנו להתלוות אליהם. על-פי החשד, הח"כ סירב לכך בנימוק שיש לו חסינות.

ח"כ באסל גטאס מסר בתגובה: "המשטרה סימנה את בל"ד ורוצה לפגוע בה פוליטית בכל דרך. אין לי מה להסתיר, לכן אתייצב לחקירה. ניסיונות הפחדה מסוג זה לא ישברו את רוחה של בל"ד. כך היה וכך יהיה".

תגובות סוערת במערכת הפוליטית

"במידה והחשד נגד חבר הכנסת גטאס יתברר כנכון – הרי שמדובר בעבירה חמורה נגד ביטחון המדינה ואזרחי ישראל", הבהיר נתניהו. "מי שפוגע בביטחון המדינה צריך להיענש בחומרה ואסור שיכהן בכנסת ישראל".

"החשדות כנגד ח"כ באסל גטאס הינם חמורים ביותר ואם לא היה מדובר בח"כ, כנראה שהוא היה במעצר לאור חומרת החשדות", הוסיף ארדן.

"החשדות האלה, יחד עם תעשיית הביקורים אצל אסירים ביטחוניים שנהוגה כבר שנים רבות, מחזקים את עמדתי שלמרות חסינות חברי הכנסת, אין מקום לאפשר ביקורי ח"כים אצל אסירים ביטחוניים", ציין ארדן. "ביקורים כאלה יש בהם חשש ממשי לפגיעה בביטחון המדינה ואיאבק על הפסקתם".

שר הביטחון אביגדור ליברמן פרסם  הודעה חריפה נגד חברי הכנסת מהרשימה המשותפת, . "זוהי רק עוד הוכחה בשרשרת לכך שהרשימה המשותפת היא בעצם רשימת המרגלים והבוגדים המשותפת", כתב ליברמן בעמוד הפייסבוק שלו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.